eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowa szansa dla młodych. W puli PO WER 20 milionów złotych

REKLAMA
zdjecie 8989
zdjecie 8989
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

O 20 mln złotych będą mogły ubiegać się mazowieckie organizacje na wsparcie osób młodych do 29. roku życia. 30 marca Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie ogłosi konkurs. Wnioski można składać od 2 do 18 maja.

Wsparciem będą objęte osoby, które nie są zarejestrowane w urzędzie pracy, z tzw. kategorii NEET. Do tej grupy zalicza się osoby, które w momencie przystąpienia do projektu nie pracują, nie kształcą się w trybie stacjonarnym i nie uczestniczą w szkoleniach lub innych formach podnoszenia kwalifikacji.

W obecnym konkursie pojawiają się nowe grupy uczestników. Są to: imigranci, reemigranci, osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny, tzw. ubodzy pracujący (osoby, których zarobki nie przekraczają płacy minimalnej lub osoby zamieszkujące w gospodarstwie domowym, w którym dochody nie przekraczają kryteriów dochodowych ustalonych w oparciu o próg interwencji socjalnej), zatrudnieni na umowach krótkoterminowych oraz pracujący w ramach umów cywilno-prawnych.

Dzięki udziałowi w projekcie zyskają oni nowe umiejętności i kwalifikacje, które poprawią ich sytuację na rynku pracy. W ciągu czterech miesięcy od momentu przystąpienia do projektu uczestnik otrzyma: ofertę zatrudnienia albo dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu, stażu lub inną formę pomocy prowadzącą do aktywizacji zawodowej. Osoby młode będą mogły również liczyć na zwrot kosztów dojazdu, a niepełnosprawni na pomoc asystenta w trakcie trwania wsparcia.

Wnioski o dofinansowanie będą mogły składać m.in.: agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe, fundacje, stowarzyszenia, związki zawodowe, organizacje bezrobotnych i organizacje pozarządowe, które na co dzień realizują działania związane z łagodzeniem skutków bezrobocia, promocją zatrudnienia oraz aktywizacją zawodową. Wnioskodawca przed złożeniem wniosku powinien przeprowadzić analizę lokalnego rynku pracy, aby dostosować profil udzielanego wsparcia do potrzeb pracodawców.

Maksymalna wysokość dofinansowania wyniesie 95 proc. wartości projektu, natomiast pozostałe 5 proc. Stanowić będzie wkład własny wnioskodawcy.

Średni koszt wsparcia dla jednego uczestnika projektu nie może być wyższy niż 18 600 złotych, a dla osoby z niepełnosprawnością − 30 600 złotych.

Wnioski przyjmowane będą jedynie w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem systemu obsługi wniosków aplikacyjnych – SOWA. Zainteresowani złożeniem wniosku muszą założyć konto na stronie www.sowa.efs.gov.pl.

Informacje o zasadach rekrutacji oraz regulamin konkursu dostępne będą na stronach: www.funduszeeuropejskie.gov.pl, wupwarszawa.praca.gov.pl oraz power-wupwarszawa.praca.gov.pl. Szczegółowych informacji udzielają również pracownicy Punktu Informacyjnego EFS − tel. 22 578 44 34.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×