2018-11-29T17:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W "Czarno na Białym" TVN 24 o budowie elektrowni w Ostrołęce [WIDEO]

REKLAMA
screen z TVN 24
REKLAMA
1
4
43
Najlepszy komentarz
~brexit, 18:15 29-11-2018,   70%
Reportaż skrajnie zmanipulowany, jednostronny.Przedstawione opinie tylko jednej strony, mnóstwo niedopowiedzeń.Nie miało to nic wspólnego z dziennikarstwem. Czysta propaganda.
Najgorsze jest to, że społeczeństwo jest tak słabo wyedukowane, że spora jego część w tę propagandową sieczkę uwierzy.
odpowiedz   •   oceń :  
Telewizja TVN zrealizowała materiał dotyczący budowy bloku C elektrowni w Ostrołęce. Inwestycję przedstawiono w negatywnym świetle, materiał był elementem programu poświęconego zmianom w klimacie.

- Blisko 280 wagonów z węglem ma dojeżdżać każdego dnia do nowej elektrowni w Polsce. Gdy Europa ogranicza lub wręcz całkowicie likwiduje emisję gazów ze spalania surowca, rząd Prawa i Sprawiedliwości chce realizować inwestycję w Ostrołęce. I to pomimo tego, że nie przemawiają za tym ani względy ekologiczne, ani ekonomiczne - czytamy w zapowiedzi programu.

Materiał z programu "Czarno na białym" w TVN24 pokazuje ciemną stronę budowy ostrołęckiej elektrowni. Wypowiadają się głównie przeciwnicy tej inwestycji. Mieszkańcy i włodarz gminy Rzekuń mówią o terenach włączonych do miasta, a nowy prezydent Ostrołęki twierdzi, że nie wie jaka będzie skala zanieczyszczeń i odpowiedzialność za budowę elektrowni ponosi strona rządowa.

Materiał TVN 24 można obejrzeć tutaj.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~WKURZONY, 18:04 29-11-2018,   67%
JAK CHAMOM ELEKTROWNIA PRZESZKADZA, POWINNI O TAKIM TYTULE ZROBIĆ REPORTAŻ W TEFAŁENIE!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Izabela, 18:10 29-11-2018,   30%
@~WKURZONY Inteligencie  elektrownia weglowa przeszkadza. Zdrowie jest ważniejsze. Włącz sobie  tvp info  a  nie TVN. A chamów  poszukaj u siebie w rodzinie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:26 29-11-2018,   74%
@~Izabela Jeśli ci elektrownia węglowa przeszkadza to protestuj przeciwko obecności starej elektrowni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:31 29-11-2018,   80%
@~Izabela Albo ty jesteś naiwna albo po prostu głupia.
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 18:15 29-11-2018,   70%
Reportaż skrajnie zmanipulowany, jednostronny.Przedstawione opinie tylko jednej strony, mnóstwo niedopowiedzeń.Nie miało to nic wspólnego z dziennikarstwem. Czysta propaganda.
Najgorsze jest to, że społeczeństwo jest tak słabo wyedukowane, że spora jego część w tę propagandową sieczkę uwierzy.
odpowiedz   •   oceń :  
~P.i.g, 20:38 29-11-2018,   23%
@~brexit Nie no oczywiscie energia ze spalania wegle jest zaje...ta wez ty sie za przeproszeniem jebni.j w tw glupi ryj
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:32 29-11-2018,   77%
@~P.i.g A ty wyp******aj
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 18:41 29-11-2018,   67%
@ IZABELA MOI DWAJ DZIADKOWIE PRZEZ CAŁE ŻYCIE PALILI WEGIEL I SIĘ NIE OTRULI, TO TY TEŻ SIĘ NIE OTRUJESZ, LEPIEJ ZAJMIJ SIĘ BRUDASAMI CO PALA ŚMIECIAMI, ALBO WYPROWADZ SIĘ!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Janek, 18:52 29-11-2018,   69%
A mnie najbardziej zabolało to ze nasz nowy prezydent nie zabiega wogóle o tą inwestcję twierdząc że jest to inwestycja rządowa i on z nią nie ma nic wspólnego.
Zastanawiam się jak taki prezydent bedzie realizował inwestycje miejskie takie jak chodniki, ulice, i te obiecane w swojej kampanii jeśli już na wstępie rezygnuje z wpływów podatkowych jaki miało by miasto z tej inwestycji.
Przy samej budowie tej elektrowni pracowało by kilka tysięcy pracowników z całej Polski. Oni musieli by tu mieszkać, robić zakupy i po prostu wydawać w części te zarobione pieniążki na rynku lokalnym. Zwiększyło by to popyt co spowodowało by wieksze obroty rodzimych przedsiębiorców , którzy płacą podatki w Ostrołęce a część tych podatków zasila kasę miejską.
Ponadto jeśli taka inwestycja kosztuje ponad 6mld złotych to znaczna część tej kwoty była by wydana na towary, narzędzia i inne rzeczy na rynku ostrołęckim co też spowodowało by wzrost wpływów do kasy miejskiej. Nie wspomnę już o stałych podatkach które strumieniem płyneły by do kasy miejskiej.
I jeśli ja słyszę z ust nowego prezydenta że jest to inwestycja która potrzebna jest rządowi a nie  miastu to szlak mnie trafia.
Qrwa jakiego prezydenta sobie wybraliśmy??????
A jesli chodzi o te zanieczyszczenie jaki ona ma powodować to jest pikuś do tego co wdychamy jako bierni palacze papierosów, od spalin samochodowych i od dymu z kominów domków opalanych byle czym.
Zaraz zapewne będę tu wyzwany od pisiorów lub czegoś jeszcze gorszego ale tym się nie przejmuję bo żadnych wiadomości w żadnych telewizjach nie ogłądam a tu piszę to co czuję
odpowiedz   •   oceń :  
~Maria, 19:11 29-11-2018,   20%
@~Janek Wybraliśmy dobrego prezydenta. A budowa elektrowni to inwestycja rządowa.  Niech rząd  podejmie inną  inwestycję a nie elektrownie  węglową.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:35 29-11-2018,   48%
@~Maria Nie *****l. Sam głosowałem na Kulika, a wszyscy (oprócz ciebie) wiemy, że samorząd nie ma tu nic do gadania
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:38 29-11-2018,   50%
Jeśli samorząd będzie na NIE, to żadnej inwestycji z zewnątrz nie będzie. W innym mieście zbudują elektrownię za 6 mld.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:42 29-11-2018,   54%
Albo gówno wiesz albo próbujesz nas zrobić w konia.
A może serio myślisz, że od połowy lat 90 planuje się tą inwestycję, bo Kotowski jest z pisu?
Nie *****l
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 22:35 29-11-2018,   17%
O szczęście niepojęte taka elektrownia i  11 tysięcy ton węgla przez komin na dobę, prawie cztery miliony w rok, 120 milionów ton w 30 lat... Jak doliczyć węgiel spalany w elektrowni B...  Jak policzyć średnią zawartość popiołu w węglu na poziomie 10% to na składowisko trafi z samej elektrowni C 12 milionów ton substancji zawierającej całą tablicę Mendelejewa. Oczywiście można część popiołu sprzedać tylko jaką część? Nie znam się na tym ale jak widzę wysypisko na Łęgach i obszar porównywalny z połową Ostrołęki to zadaję sobie pytanie o ile trzeba będzie je rozbudować, by sprostać funkcjonowaniu nowej elektrowni. Tak sobie dywaguję, bo entuzjaści budowy i tak nie udzielą jakichkolwiek odpowiedzi. Bo czy ma dla nas znaczenie dziesięć piętnaści czy czterdzieści milionów ton popiołu czy dwieście czterdzieści milionów ton CO2 wprowadzonych do atmosfery z jednej elektrowni w ciągu trzydziestu lat.  W dyskusjach z pisowskimi katolikami słyszę ciągle, że Bóg powiedział do człowieka czyń sobie ziemię poddaną... Tak do końca, do unicestwienia życia większości gatunków, do unicestwienia samego człowieka. A Chrystus przyjdzie i nas zbawi. W masce gazowej czy bez? Każe zarzucić nowemu św Piotrowi sieć do cuchnącego bajora tylko po to by mógł wyciągnąć zdechłe ryby? Nowe ziarno rzucone popiół z elektrowni wyda plon? Dziesięciokrotny czy stukrotny? Napije się wody z samarytańskiej studni obok wysypiska śmieci?
Bawmy siędobrze każdego dnia. Póki można. Nie mam dzieci, nie będę miał wnuków ani nikogo więcej . Nie muszę się martwić , że nie zobaczą bociana,  ryby i wieloryba w oceanie , lwa , tygrysa i nosorożca.  I dziesiątek tysięcy innych stworzeń i roślin. Najważniejsze jest tu i teraz. Natychmiast.  I podatki które będziemy mogli pożreć i rozdać, by utrzymać wladzę. Nad ludźmi, nad całym światem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 05:56 30-11-2018,   78%
@~Marek Kulikowski Elektrownia B jest do zamknięcia, czy nowa będzie czy nie będzie. Trzeba było odłączyć się od prądu, to o nowej elektrowni by nie myślano, a starą zamknięto. Kiedyś nie było elektrowni i było dobrze, a teraz przez takich jak ty 11 tysięcy ton węgla przez komin na dobę, prawie cztery miliony w rok, 120 milionów ton w 30 lat...
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek, 08:26 30-11-2018,   0%
Zarazktoś mi zarzuci ekologiczne oszołomstwo. Dla nas ludzi żyjących w XXI wieku gdy najważniejsze jest niograniczone posiadanie i kosumpcja, dóbr , wrażeń, przyjemności , podróży na koniec świata nic się już nie liczy  zgodnie z zasadą:  po nas chociażby potop. Nie bardzo chcemy pamiętać o konsekwencjach naszych działań. Najgorszą cechą współczesnego człowieka jest chciwość.  Myßlisz,, że ministrowi Tchurzewskiemu zależy na zrównoważonym rozwoju polskiej energetyki? Zależy mu na czystej energi odnawialnej?  Na ograniczeniu zużycia prądu i energi cieplnej w naszych domach. Na środowisku naturalnym bez  dziesiątków milionów toksycznych odpadów na hałdach sięgających nieba? Dla niego ważniejszy jest polityczny interes i materialna korzyść powiązanych z nim firm. Żeby się przekonać o czym piszę wystarczy prześledzić jego aktywność na styku biznesu i polityki. Kto będzie budował ostrołęcką elektownię? Ludzie z Marsa czy konkretne firmy?  Jeśli myślisz , że minister jest zainteresowany dobrem mieszkańców to jesteś naiwny.  Na biznesie wartym dziesięć miliardów politycy zarabiają grube miliony. A nas mają gdzieś
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek, 08:58 30-11-2018,   0%
Zastanawiam się nad tym co napisałeś o zamknięciu elektrowni B, może ktoś mi wytłumaczy, że funkcjonującą elektrownię po pięčdziesięciu latach należy zamknąć i zburzyć, budując nową od podstaw i nowych cundamentów. Jestem kompletny laik , ale wydaje mi się, że stare można modernizować wymienieniając turbiny na nowoczesne wprowadzając nowe formy zasilania. Może ktoś z fachowców pracujących w elektrowni napisze czy jest to możliwe i ile może taka modernizacja kosztować?
odpowiedz   •   oceń :  
~Fachowirc, 09:41 30-11-2018,   100%
@~Marek Fachowcy pracujący w elektrowni , to pękają że śmiechu jak czytają te wasze wypociny.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:03 30-11-2018,   100%
@~Marek A tam fachowcy z elektrowni. Spytaj się Jana Kowalskiego z Ostrołęki. Ten to wszystko wie w tym temacie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek, 10:12 30-11-2018,   0%
@~Fachowirc Tu nie chodzi czy ktoś się śmieje z naszych wypocin. Produkcja energii jest najważniejszą cywilizacyjnie sprawą od której wszystko zależy. Można myśleć o niej tak jak minister energetyki. Można ją zmieniać. Na bardziej ekologiczną. Tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić. Za parę dni rozpoczyna się w Katowicach konferencja klimatyczna , ciekaw jestem co będą mieli do powiedzenia światu nasi specjaliści od energetyki i ochrony środowiska. Postawią na węgiel?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:30 30-11-2018,   100%
@~Marek Na całym świecie wymienia się elektrownie na nowe. Jeździsz 40 letnim samochodem, używasz 40 letniego telewizora, meble masz 40 letnie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:42 30-11-2018,   75%
@~Marek Chłopie, jak chcesz być taki ekologiczny to zamiast nas szantażować, ogarnij temat jak z tym postępują w innych krajach, śmiejąc się z takich frajerów jak ty. Mamy takie uwarunkowania, że węgiel się nam po prostu opłaca i żadnym szantażem emocjonalnym tego nie zmienisz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek, 11:25 30-11-2018,   0%
Nikogo nie mam zamiaru szantażować pisaniem o ekologii. A temat mam ogarnięty. Przez wiele lat mogłem przyglądać się ludziom w wielu krajach Ruropy jak żyją ludzie, jakie mają problemy i jakie jest ich pidejście do ekologii. Nie patrzyłem na nich jak turystakorzystający z hotelowej opcji all inklusiv tylko jak ktoś miezkający w ich domach spędzajacy z nimi czas i jeżddżac na wspólne wakacje. Dopiero po wejściu do UE zaczeliśmy dbać o środowisko, efektywnie sortować śmieci i w nowoczesny sposób oczyszczać ścieki.  To wydatki na ekologię stanowią większość unijnych dotacji. Niestety rząd PiS i jego ministrowie próbują odwrócić się plecami do Europy zgodnie z zasadą , a ja na złość odmrożę sobie uszy. Cały swiat odchodzi lub zastanawia się nad odejściem od paliw kopalnych a nasz minister energetyki przed konferencją klimatycNą ogłasza, że będziemy trwać kolejne 50 lat przy węglu.
Czy godpodarstwa domowe w  Niemczech mogą korzystać z węgla?  Czy można palić otwartych kominkach na terenie metropolii paryskiej. Czy Austuiak może palić śmiciami w qęglowej kotłowni? Znasz odpowiedź?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:50 30-11-2018,   100%
@~Marek Mówiłem: nie szantażuj.
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 19:33 29-11-2018,   84%
@MARIA JESTEŚ JEDNĄ Z TYCH OSÓB, KTÓRE OGLĄDAŁY TEN REPORTAŻ W TEFAŁENIE I UWIEZYLY BEZ RESZTY W TO, ŻE WEGIEL TO ZŁO, A WIATRAK DOBRO!!!!!! NIE POZDRAWIAM.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:37 29-11-2018,   77%
@~WKURZONY Bo to ciemnota. Zamiast postępu w głowie im stawianie wiatraków jak w Sierpcu, Nowogrodzie czy innym Ciechanowcu
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:10 29-11-2018,   0%
https://wysokienapiecie.pl/14929-pep2040-energetyka-wiatrowa-w-polsce-plany-rzadu/
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:37 29-11-2018,   86%
No i co? Będziesz bronił wiatraków jak Rumiany tego z OCK?
odpowiedz   •   oceń :  
~P.i.g, 20:41 29-11-2018,   17%
Pomijam juz ekologie ktora jest bardzo wazna
Ale gdzie tu ekonomia
Jesli ten wegiel musi pokonac pol polski zeby zostac spalony w ostroleckiej elektrowni. Juz samo to generuje koszta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:54 29-11-2018,   86%
@~P.i.g Węgiel do ostrołęckiej elektrowni już od lat 50 tych jedzie pół Polski i nadal nie może przestać. Akurat tu ekonomia rządzi, taniej przez pół Polski wysyłać węgiel niż prąd.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:39 29-11-2018,   100%
@~P.i.g No popatrz ****a. Węgiel taki drogi w tej Ostrołęce, a ludzie dalej nim opalają w domach. Jeszcze coś ci się nie podoba?
odpowiedz   •   oceń :  
~Kurp, 08:00 30-11-2018,   100%
@~P.i.g Widać, że jesteś po gimnazjum... albo po licencjacie z marketingu... Kiedyś za komuny to się nazywało wykształcenie sołtysówe...

Straty na przesyle energii i koszty budowy i utrzymania linii wysokiego napięcia są na tyle wysokie, że bardziej opłaca się przewozić węgiel.
odpowiedz   •   oceń :  
~Zenek, 20:45 29-11-2018,   67%
Kto Ostrołęce zabroni
odpowiedz   •   oceń :  
~Zenon, 20:46 29-11-2018,   100%
Kto Ostrołęce zabroni :)
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 22:15 29-11-2018,   78%
NAWET JAK BĘDĘ MIAŁ 1 MLD. DOL.NA KONCIE, TO BĘDĘ PALIĆ WĘGLEM, BO LUBIĘ WWALAĆ WĘGIEL DO PIWNICY, LUBIĘ WYBIERAĆ POPIÓŁ Z PIECA,LUBIĘ ZAPACH PALONEGO DRZEWA, A JAK PRZYJDZIE MI DO DOMU JAKIŚ EKOLOGICZNY CHAM, ALBO INNY NOWOCZESNY DEBIL, TO MU NAPLUJĘ NA RYJ!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Jaek, 07:58 30-11-2018,   100%
Do wszystkich przeciwników budowy elektrowni!!!!
Jesli nie węglowa to jaka????
Wiatrowa? A jesli przyjdą np. upały i będzie bezwietrznie to pradu wiatraki nie wyprodukuja a klimatyzatory, lodowki i zamrażarki powinny chodzić i co wtedy??? Ekolodzy staną pod wiatrakami i będą dmuchać???
Baterie słoneczne??? A jesli powtorzy się podobna sytuacja jak w kwietniu 2010 roku gdzie wybuchł wulkan i dym z tego wulkanu na kilka tygodni uziemil samoloty i yen dym np. nadciagnol by nad takie baterie to zapewne pradu one by nie naprodukowaly??
I najwazniejsze!!!!
Elektrownia atomowa w Ostrolece.
Pieknie jak jest pokoj na swiecie ale co jesli by wybuchla wojna?? Wróg mógłby tu wysłać grupę dyskusyjną lub po prostu wystrzelić rakietke lub zrzucić jedno bombke i Ostroleki nie ma i w promieniu 100 km tj. od Białegostoku po Olsztyn Warszawę i Lublin w tym rejonie zostaly by na stulecia miasta "widma" jak w okolicach Czarnobyla gdzie była tylko awaria a nie zbombardowanie.
Czy takiej przyszlosci dla Ostroleki i calego rejonu chcecie??? Bo ja nie!!!
I dlatego jestem za elektrownia weglowa.
I jeszcze jedno.
Czy ktos wyliczył ile litrow paliwa i w zwiazku z tym ile ton spalin na terenie Ostrołęki zużywają samochody? Ile ton wegla i roznego rodzaju smieci jest spalanych w piecach przydomowych? A jesli nie bedzie elektrowni to i miasto nie bedzie ogrzewane z sieci a więc z czego???


odpowiedz   •   oceń :  
~Paranoja, 09:23 30-11-2018,   100%
Jeżeli tak wam zależy na zdrowiy, to przestańcie korzystać z prądu. Każde urządzenie elektryczne i elektroniczne wytwarza pole elektromagnetyczne, które nie wpływa korzystnie na nasze zdriwie. Wróćmy do świeczulek, moście państwo, oby z oszczelego wosku. Te są najmniej szkodliwe.
Dobrze jest siedzieć orzy komputerku na prądzić i pisać głupotki.
I każdy z Was w duchu przyzna mi rację.
Co do źródeł odnawialnych - naiwności! Zdrówka życzę w poszukiwaniu uranku, słoneczka i wiaterku.
Dlaczego nikt ti nie wspomniał o energii pozyskiwanej z wody? Bo o tym dużo w komputerku nie piszą?
Uuuuu, myślenie boli! Auć!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:34 30-11-2018,   100%
@~Paranoja Może niech zwolennicy starych elektrowni pomyślą o zasilaniu swoich komputerków z dynama?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:28 30-11-2018,   -
@~Paranoja Elektrownie wodne? Na tym ani Hans ani Sierjoża nie zarobi
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 12:21 30-11-2018,   100%
Najgorsze jest to, że niedouczone eko-matołi nie wiedzą, że nawet gdyby nastawiały tyle wiatraków i paneli fotowoltaicznych , to i tak niewiele to zmieni.Problemem jest brak przewidywalności ilości energii możliwej do uzyskania z OZE.
A nawet dobowe wahania ilości otrzymywanej energii potrafią być rzędu kilkuset razy.Niedobory MUSZĄ być uzupełniane przez elektrownie węglowe , gazowe, lub atomowe.I elektrownie atomowe, węglowe i gazowe muszą pracować cały czas bo nie da się w ciągu kilku sekund ich wyłączyć i włączyć.Więc nawet jak wiatraki i panele będą wytwarzać 100 % potrzebnej energii to i tak muszą w tym samym czasie pracować elektrownie konwencjonalne i jądrowe.
A im mniejsza będzie moc z jaką pracują elektrownie konwencjonalne tym bardziej ich praca będzie nieekonomiczna.
Alternatywą jest zbudowanie magazynów energii-obecnie w UK budowane są pierwsze takie magazyny, które będą działać komercyjnie.Przy obecnych cenach akumulatorów zbudowanie takiej ilości ,która zapewnia zapas prądu na dwa tygodnie w przypadku Polski to koszt kilkunastu bilionów złotych .To oznacza koszt ponad miliona złotych na statystyczną 4 osobową rodzinę.Przy okresie eksploatacyjnym tych magazynów 20 lat oznacza to koszt około pięciu tysięcy złotych na 4 osobową rodzinę miesięcznie.
Jak Was ekomatoły stać na takie wydatki to zainwestujcie sobie w systemy przechowywania energii, zainstalujcie panele na dachu i odłączcie się ekodebile od sieci.
Oczywiście jak będziecie kupować cały ten system na kredyt to zapłacicie -nie chce mi się liczyć-ale tak pewnie z 50% do 100 % więcej.Powodzenia.

Oczywiście od paliw kopalnych trzeba odejść, tylko że nie ma dobrej alternatywy obecnie.Oznacza to ,że odchodzenie od węgla będzie długotrwałe i bolesne.
A do czego prowadzi obłęd eurooszołomów z Brukseli i ich kompletnie debilna polityka klimatyczna przekonacie się wkrótce, jak Wam ceny prądu podniosą.Nie wiem ile ten rząd będzie w stanie odkładać  decyzję o podwyżce cen prądu.Chcą ją wstrzymać jak najdłużej się da , najlepiej do wyborów prezydenckich.Ale nie da się jej odwlekać zbyt długo.

odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:36 30-11-2018,   50%
@~brexit Franuzi mają energetykę jądrową.  Zbudowali korzystają . Prąd jest tańszy niż w Polsce. A my mamy syndrom Carnohylski i energii  atomowej boimy się jak diabeł święconej wody.  Wolimy kotłować węglem, marznąć w niedogrzanych domach i wmawiać sobie , że tak musi być. Los tak chciał.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:52 30-11-2018,   100%
To nie żaden strach przed atomem tylko zwykła kalkulacja
odpowiedz   •   oceń :  
~lew, 20:42 30-11-2018,   100%
W niemczech budowano ostatnimi laty  7 węglowych i jakoś nikomu w brukseli i tvn nie przeszkadzało. Ciągle słychać   elektrownie  jądrowe są super.A ja się pytam co z odpadami  jądrowymi,gdzie je magazynować. Z tego co i wiadomo wszystkie niemieckie elektr.jądrowe znajduj a się wzdłuż granicy z niemcami.Grozi nam bomba biologiczna iż niemcy odpady  odpady zaspawywali w wielkich zbiornikach i zakopywali. te sprzed kilkudziesięciu lat zaczynają korodować.Wszystko dostanie się do wód gruntowych i wtedy będzie wielki bum. Czemu o tym się ni mówi
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1