zdjecie 7770
2018-11-29T17:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W "Czarno na Białym" TVN 24 o budowie elektrowni w Ostrołęce [WIDEO]

REKLAMA
screen z TVN 24
REKLAMA
zdjecie 7770
1
4
43

Telewizja TVN zrealizowała materiał dotyczący budowy bloku C elektrowni w Ostrołęce. Inwestycję przedstawiono w negatywnym świetle, materiał był elementem programu poświęconego zmianom w klimacie.

- Blisko 280 wagonów z węglem ma dojeżdżać każdego dnia do nowej elektrowni w Polsce. Gdy Europa ogranicza lub wręcz całkowicie likwiduje emisję gazów ze spalania surowca, rząd Prawa i Sprawiedliwości chce realizować inwestycję w Ostrołęce. I to pomimo tego, że nie przemawiają za tym ani względy ekologiczne, ani ekonomiczne - czytamy w zapowiedzi programu.

Materiał z programu "Czarno na białym" w TVN24 pokazuje ciemną stronę budowy ostrołęckiej elektrowni. Wypowiadają się głównie przeciwnicy tej inwestycji. Mieszkańcy i włodarz gminy Rzekuń mówią o terenach włączonych do miasta, a nowy prezydent Ostrołęki twierdzi, że nie wie jaka będzie skala zanieczyszczeń i odpowiedzialność za budowę elektrowni ponosi strona rządowa.

Materiał TVN 24 można obejrzeć tutaj.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~WKURZONY, 18:04 29-11-2018,   67%
JAK CHAMOM ELEKTROWNIA PRZESZKADZA, POWINNI O TAKIM TYTULE ZROBIĆ REPORTAŻ W TEFAŁENIE!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Izabela, 18:10 29-11-2018,   30%
@~WKURZONY Inteligencie  elektrownia weglowa przeszkadza. Zdrowie jest ważniejsze. Włącz sobie  tvp info  a  nie TVN. A chamów  poszukaj u siebie w rodzinie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:26 29-11-2018,   74%
@~Izabela Jeśli ci elektrownia węglowa przeszkadza to protestuj przeciwko obecności starej elektrowni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:31 29-11-2018,   80%
@~Izabela Albo ty jesteś naiwna albo po prostu głupia.
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 18:15 29-11-2018,   70%
Reportaż skrajnie zmanipulowany, jednostronny.Przedstawione opinie tylko jednej strony, mnóstwo niedopowiedzeń.Nie miało to nic wspólnego z dziennikarstwem. Czysta propaganda.
Najgorsze jest to, że społeczeństwo jest tak słabo wyedukowane, że spora jego część w tę propagandową sieczkę uwierzy.
odpowiedz   •   oceń :  
~P.i.g, 20:38 29-11-2018,   23%
@~brexit Nie no oczywiscie energia ze spalania wegle jest zaje...ta wez ty sie za przeproszeniem jebni.j w tw glupi ryj
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:32 29-11-2018,   77%
@~P.i.g A ty wyp******aj
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 18:41 29-11-2018,   67%
@ IZABELA MOI DWAJ DZIADKOWIE PRZEZ CAŁE ŻYCIE PALILI WEGIEL I SIĘ NIE OTRULI, TO TY TEŻ SIĘ NIE OTRUJESZ, LEPIEJ ZAJMIJ SIĘ BRUDASAMI CO PALA ŚMIECIAMI, ALBO WYPROWADZ SIĘ!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Janek, 18:52 29-11-2018,   69%
A mnie najbardziej zabolało to ze nasz nowy prezydent nie zabiega wogóle o tą inwestcję twierdząc że jest to inwestycja rządowa i on z nią nie ma nic wspólnego.
Zastanawiam się jak taki prezydent bedzie realizował inwestycje miejskie takie jak chodniki, ulice, i te obiecane w swojej kampanii jeśli już na wstępie rezygnuje z wpływów podatkowych jaki miało by miasto z tej inwestycji.
Przy samej budowie tej elektrowni pracowało by kilka tysięcy pracowników z całej Polski. Oni musieli by tu mieszkać, robić zakupy i po prostu wydawać w części te zarobione pieniążki na rynku lokalnym. Zwiększyło by to popyt co spowodowało by wieksze obroty rodzimych przedsiębiorców , którzy płacą podatki w Ostrołęce a część tych podatków zasila kasę miejską.
Ponadto jeśli taka inwestycja kosztuje ponad 6mld złotych to znaczna część tej kwoty była by wydana na towary, narzędzia i inne rzeczy na rynku ostrołęckim co też spowodowało by wzrost wpływów do kasy miejskiej. Nie wspomnę już o stałych podatkach które strumieniem płyneły by do kasy miejskiej.
I jeśli ja słyszę z ust nowego prezydenta że jest to inwestycja która potrzebna jest rządowi a nie  miastu to szlak mnie trafia.
Qrwa jakiego prezydenta sobie wybraliśmy??????
A jesli chodzi o te zanieczyszczenie jaki ona ma powodować to jest pikuś do tego co wdychamy jako bierni palacze papierosów, od spalin samochodowych i od dymu z kominów domków opalanych byle czym.
Zaraz zapewne będę tu wyzwany od pisiorów lub czegoś jeszcze gorszego ale tym się nie przejmuję bo żadnych wiadomości w żadnych telewizjach nie ogłądam a tu piszę to co czuję
odpowiedz   •   oceń :  
~Maria, 19:11 29-11-2018,   20%
@~Janek Wybraliśmy dobrego prezydenta. A budowa elektrowni to inwestycja rządowa.  Niech rząd  podejmie inną  inwestycję a nie elektrownie  węglową.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:35 29-11-2018,   48%
@~Maria Nie *****l. Sam głosowałem na Kulika, a wszyscy (oprócz ciebie) wiemy, że samorząd nie ma tu nic do gadania
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:38 29-11-2018,   50%
Jeśli samorząd będzie na NIE, to żadnej inwestycji z zewnątrz nie będzie. W innym mieście zbudują elektrownię za 6 mld.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:42 29-11-2018,   54%
Albo gówno wiesz albo próbujesz nas zrobić w konia.
A może serio myślisz, że od połowy lat 90 planuje się tą inwestycję, bo Kotowski jest z pisu?
Nie *****l
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 22:35 29-11-2018,   17%
O szczęście niepojęte taka elektrownia i  11 tysięcy ton węgla przez komin na dobę, prawie cztery miliony w rok, 120 milionów ton w 30 lat... Jak doliczyć węgiel spalany w elektrowni B...  Jak policzyć średnią zawartość popiołu w węglu na poziomie 10% to na składowisko trafi z samej elektrowni C 12 milionów ton substancji zawierającej całą tablicę Mendelejewa. Oczywiście można część popiołu sprzedać tylko jaką część? Nie znam się na tym ale jak widzę wysypisko na Łęgach i obszar porównywalny z połową Ostrołęki to zadaję sobie pytanie o ile trzeba będzie je rozbudować, by sprostać funkcjonowaniu nowej elektrowni. Tak sobie dywaguję, bo entuzjaści budowy i tak nie udzielą jakichkolwiek odpowiedzi. Bo czy ma dla nas znaczenie dziesięć piętnaści czy czterdzieści milionów ton popiołu czy dwieście czterdzieści milionów ton CO2 wprowadzonych do atmosfery z jednej elektrowni w ciągu trzydziestu lat.  W dyskusjach z pisowskimi katolikami słyszę ciągle, że Bóg powiedział do człowieka czyń sobie ziemię poddaną... Tak do końca, do unicestwienia życia większości gatunków, do unicestwienia samego człowieka. A Chrystus przyjdzie i nas zbawi. W masce gazowej czy bez? Każe zarzucić nowemu św Piotrowi sieć do cuchnącego bajora tylko po to by mógł wyciągnąć zdechłe ryby? Nowe ziarno rzucone popiół z elektrowni wyda plon? Dziesięciokrotny czy stukrotny? Napije się wody z samarytańskiej studni obok wysypiska śmieci?
Bawmy siędobrze każdego dnia. Póki można. Nie mam dzieci, nie będę miał wnuków ani nikogo więcej . Nie muszę się martwić , że nie zobaczą bociana,  ryby i wieloryba w oceanie , lwa , tygrysa i nosorożca.  I dziesiątek tysięcy innych stworzeń i roślin. Najważniejsze jest tu i teraz. Natychmiast.  I podatki które będziemy mogli pożreć i rozdać, by utrzymać wladzę. Nad ludźmi, nad całym światem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 05:56 30-11-2018,   78%
@~Marek Kulikowski Elektrownia B jest do zamknięcia, czy nowa będzie czy nie będzie. Trzeba było odłączyć się od prądu, to o nowej elektrowni by nie myślano, a starą zamknięto. Kiedyś nie było elektrowni i było dobrze, a teraz przez takich jak ty 11 tysięcy ton węgla przez komin na dobę, prawie cztery miliony w rok, 120 milionów ton w 30 lat...
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek, 08:26 30-11-2018,   0%
Zarazktoś mi zarzuci ekologiczne oszołomstwo. Dla nas ludzi żyjących w XXI wieku gdy najważniejsze jest niograniczone posiadanie i kosumpcja, dóbr , wrażeń, przyjemności , podróży na koniec świata nic się już nie liczy  zgodnie z zasadą:  po nas chociażby potop. Nie bardzo chcemy pamiętać o konsekwencjach naszych działań. Najgorszą cechą współczesnego człowieka jest chciwość.  Myßlisz,, że ministrowi Tchurzewskiemu zależy na zrównoważonym rozwoju polskiej energetyki? Zależy mu na czystej energi odnawialnej?  Na ograniczeniu zużycia prądu i energi cieplnej w naszych domach. Na środowisku naturalnym bez  dziesiątków milionów toksycznych odpadów na hałdach sięgających nieba? Dla niego ważniejszy jest polityczny interes i materialna korzyść powiązanych z nim firm. Żeby się przekonać o czym piszę wystarczy prześledzić jego aktywność na styku biznesu i polityki. Kto będzie budował ostrołęcką elektownię? Ludzie z Marsa czy konkretne firmy?  Jeśli myślisz , że minister jest zainteresowany dobrem mieszkańców to jesteś naiwny.  Na biznesie wartym dziesięć miliardów politycy zarabiają grube miliony. A nas mają gdzieś
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek, 08:58 30-11-2018,   0%
Zastanawiam się nad tym co napisałeś o zamknięciu elektrowni B, może ktoś mi wytłumaczy, że funkcjonującą elektrownię po pięčdziesięciu latach należy zamknąć i zburzyć, budując nową od podstaw i nowych cundamentów. Jestem kompletny laik , ale wydaje mi się, że stare można modernizować wymienieniając turbiny na nowoczesne wprowadzając nowe formy zasilania. Może ktoś z fachowców pracujących w elektrowni napisze czy jest to możliwe i ile może taka modernizacja kosztować?
odpowiedz   •   oceń :  
~Fachowirc, 09:41 30-11-2018,   100%
@~Marek Fachowcy pracujący w elektrowni , to pękają że śmiechu jak czytają te wasze wypociny.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:03 30-11-2018,   100%
@~Marek A tam fachowcy z elektrowni. Spytaj się Jana Kowalskiego z Ostrołęki. Ten to wszystko wie w tym temacie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek, 10:12 30-11-2018,   0%
@~Fachowirc Tu nie chodzi czy ktoś się śmieje z naszych wypocin. Produkcja energii jest najważniejszą cywilizacyjnie sprawą od której wszystko zależy. Można myśleć o niej tak jak minister energetyki. Można ją zmieniać. Na bardziej ekologiczną. Tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić. Za parę dni rozpoczyna się w Katowicach konferencja klimatyczna , ciekaw jestem co będą mieli do powiedzenia światu nasi specjaliści od energetyki i ochrony środowiska. Postawią na węgiel?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:30 30-11-2018,   100%
@~Marek Na całym świecie wymienia się elektrownie na nowe. Jeździsz 40 letnim samochodem, używasz 40 letniego telewizora, meble masz 40 letnie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:42 30-11-2018,   75%
@~Marek Chłopie, jak chcesz być taki ekologiczny to zamiast nas szantażować, ogarnij temat jak z tym postępują w innych krajach, śmiejąc się z takich frajerów jak ty. Mamy takie uwarunkowania, że węgiel się nam po prostu opłaca i żadnym szantażem emocjonalnym tego nie zmienisz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek, 11:25 30-11-2018,   0%
Nikogo nie mam zamiaru szantażować pisaniem o ekologii. A temat mam ogarnięty. Przez wiele lat mogłem przyglądać się ludziom w wielu krajach Ruropy jak żyją ludzie, jakie mają problemy i jakie jest ich pidejście do ekologii. Nie patrzyłem na nich jak turystakorzystający z hotelowej opcji all inklusiv tylko jak ktoś miezkający w ich domach spędzajacy z nimi czas i jeżddżac na wspólne wakacje. Dopiero po wejściu do UE zaczeliśmy dbać o środowisko, efektywnie sortować śmieci i w nowoczesny sposób oczyszczać ścieki.  To wydatki na ekologię stanowią większość unijnych dotacji. Niestety rząd PiS i jego ministrowie próbują odwrócić się plecami do Europy zgodnie z zasadą , a ja na złość odmrożę sobie uszy. Cały swiat odchodzi lub zastanawia się nad odejściem od paliw kopalnych a nasz minister energetyki przed konferencją klimatycNą ogłasza, że będziemy trwać kolejne 50 lat przy węglu.
Czy godpodarstwa domowe w  Niemczech mogą korzystać z węgla?  Czy można palić otwartych kominkach na terenie metropolii paryskiej. Czy Austuiak może palić śmiciami w qęglowej kotłowni? Znasz odpowiedź?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:50 30-11-2018,   100%
@~Marek Mówiłem: nie szantażuj.
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 19:33 29-11-2018,   84%
@MARIA JESTEŚ JEDNĄ Z TYCH OSÓB, KTÓRE OGLĄDAŁY TEN REPORTAŻ W TEFAŁENIE I UWIEZYLY BEZ RESZTY W TO, ŻE WEGIEL TO ZŁO, A WIATRAK DOBRO!!!!!! NIE POZDRAWIAM.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:37 29-11-2018,   77%
@~WKURZONY Bo to ciemnota. Zamiast postępu w głowie im stawianie wiatraków jak w Sierpcu, Nowogrodzie czy innym Ciechanowcu
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:10 29-11-2018,   0%
https://wysokienapiecie.pl/14929-pep2040-energetyka-wiatrowa-w-polsce-plany-rzadu/
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:37 29-11-2018,   86%
No i co? Będziesz bronił wiatraków jak Rumiany tego z OCK?
odpowiedz   •   oceń :  
~P.i.g, 20:41 29-11-2018,   17%
Pomijam juz ekologie ktora jest bardzo wazna
Ale gdzie tu ekonomia
Jesli ten wegiel musi pokonac pol polski zeby zostac spalony w ostroleckiej elektrowni. Juz samo to generuje koszta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:54 29-11-2018,   86%
@~P.i.g Węgiel do ostrołęckiej elektrowni już od lat 50 tych jedzie pół Polski i nadal nie może przestać. Akurat tu ekonomia rządzi, taniej przez pół Polski wysyłać węgiel niż prąd.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:39 29-11-2018,   100%
@~P.i.g No popatrz ****a. Węgiel taki drogi w tej Ostrołęce, a ludzie dalej nim opalają w domach. Jeszcze coś ci się nie podoba?
odpowiedz   •   oceń :  
~Kurp, 08:00 30-11-2018,   100%
@~P.i.g Widać, że jesteś po gimnazjum... albo po licencjacie z marketingu... Kiedyś za komuny to się nazywało wykształcenie sołtysówe...

Straty na przesyle energii i koszty budowy i utrzymania linii wysokiego napięcia są na tyle wysokie, że bardziej opłaca się przewozić węgiel.
odpowiedz   •   oceń :  
~Zenek, 20:45 29-11-2018,   67%
Kto Ostrołęce zabroni
odpowiedz   •   oceń :  
~Zenon, 20:46 29-11-2018,   100%
Kto Ostrołęce zabroni :)
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 22:15 29-11-2018,   78%
NAWET JAK BĘDĘ MIAŁ 1 MLD. DOL.NA KONCIE, TO BĘDĘ PALIĆ WĘGLEM, BO LUBIĘ WWALAĆ WĘGIEL DO PIWNICY, LUBIĘ WYBIERAĆ POPIÓŁ Z PIECA,LUBIĘ ZAPACH PALONEGO DRZEWA, A JAK PRZYJDZIE MI DO DOMU JAKIŚ EKOLOGICZNY CHAM, ALBO INNY NOWOCZESNY DEBIL, TO MU NAPLUJĘ NA RYJ!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Jaek, 07:58 30-11-2018,   100%
Do wszystkich przeciwników budowy elektrowni!!!!
Jesli nie węglowa to jaka????
Wiatrowa? A jesli przyjdą np. upały i będzie bezwietrznie to pradu wiatraki nie wyprodukuja a klimatyzatory, lodowki i zamrażarki powinny chodzić i co wtedy??? Ekolodzy staną pod wiatrakami i będą dmuchać???
Baterie słoneczne??? A jesli powtorzy się podobna sytuacja jak w kwietniu 2010 roku gdzie wybuchł wulkan i dym z tego wulkanu na kilka tygodni uziemil samoloty i yen dym np. nadciagnol by nad takie baterie to zapewne pradu one by nie naprodukowaly??
I najwazniejsze!!!!
Elektrownia atomowa w Ostrolece.
Pieknie jak jest pokoj na swiecie ale co jesli by wybuchla wojna?? Wróg mógłby tu wysłać grupę dyskusyjną lub po prostu wystrzelić rakietke lub zrzucić jedno bombke i Ostroleki nie ma i w promieniu 100 km tj. od Białegostoku po Olsztyn Warszawę i Lublin w tym rejonie zostaly by na stulecia miasta "widma" jak w okolicach Czarnobyla gdzie była tylko awaria a nie zbombardowanie.
Czy takiej przyszlosci dla Ostroleki i calego rejonu chcecie??? Bo ja nie!!!
I dlatego jestem za elektrownia weglowa.
I jeszcze jedno.
Czy ktos wyliczył ile litrow paliwa i w zwiazku z tym ile ton spalin na terenie Ostrołęki zużywają samochody? Ile ton wegla i roznego rodzaju smieci jest spalanych w piecach przydomowych? A jesli nie bedzie elektrowni to i miasto nie bedzie ogrzewane z sieci a więc z czego???


odpowiedz   •   oceń :  
~Paranoja, 09:23 30-11-2018,   100%
Jeżeli tak wam zależy na zdrowiy, to przestańcie korzystać z prądu. Każde urządzenie elektryczne i elektroniczne wytwarza pole elektromagnetyczne, które nie wpływa korzystnie na nasze zdriwie. Wróćmy do świeczulek, moście państwo, oby z oszczelego wosku. Te są najmniej szkodliwe.
Dobrze jest siedzieć orzy komputerku na prądzić i pisać głupotki.
I każdy z Was w duchu przyzna mi rację.
Co do źródeł odnawialnych - naiwności! Zdrówka życzę w poszukiwaniu uranku, słoneczka i wiaterku.
Dlaczego nikt ti nie wspomniał o energii pozyskiwanej z wody? Bo o tym dużo w komputerku nie piszą?
Uuuuu, myślenie boli! Auć!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:34 30-11-2018,   100%
@~Paranoja Może niech zwolennicy starych elektrowni pomyślą o zasilaniu swoich komputerków z dynama?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:28 30-11-2018,   -
@~Paranoja Elektrownie wodne? Na tym ani Hans ani Sierjoża nie zarobi
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 12:21 30-11-2018,   100%
Najgorsze jest to, że niedouczone eko-matołi nie wiedzą, że nawet gdyby nastawiały tyle wiatraków i paneli fotowoltaicznych , to i tak niewiele to zmieni.Problemem jest brak przewidywalności ilości energii możliwej do uzyskania z OZE.
A nawet dobowe wahania ilości otrzymywanej energii potrafią być rzędu kilkuset razy.Niedobory MUSZĄ być uzupełniane przez elektrownie węglowe , gazowe, lub atomowe.I elektrownie atomowe, węglowe i gazowe muszą pracować cały czas bo nie da się w ciągu kilku sekund ich wyłączyć i włączyć.Więc nawet jak wiatraki i panele będą wytwarzać 100 % potrzebnej energii to i tak muszą w tym samym czasie pracować elektrownie konwencjonalne i jądrowe.
A im mniejsza będzie moc z jaką pracują elektrownie konwencjonalne tym bardziej ich praca będzie nieekonomiczna.
Alternatywą jest zbudowanie magazynów energii-obecnie w UK budowane są pierwsze takie magazyny, które będą działać komercyjnie.Przy obecnych cenach akumulatorów zbudowanie takiej ilości ,która zapewnia zapas prądu na dwa tygodnie w przypadku Polski to koszt kilkunastu bilionów złotych .To oznacza koszt ponad miliona złotych na statystyczną 4 osobową rodzinę.Przy okresie eksploatacyjnym tych magazynów 20 lat oznacza to koszt około pięciu tysięcy złotych na 4 osobową rodzinę miesięcznie.
Jak Was ekomatoły stać na takie wydatki to zainwestujcie sobie w systemy przechowywania energii, zainstalujcie panele na dachu i odłączcie się ekodebile od sieci.
Oczywiście jak będziecie kupować cały ten system na kredyt to zapłacicie -nie chce mi się liczyć-ale tak pewnie z 50% do 100 % więcej.Powodzenia.

Oczywiście od paliw kopalnych trzeba odejść, tylko że nie ma dobrej alternatywy obecnie.Oznacza to ,że odchodzenie od węgla będzie długotrwałe i bolesne.
A do czego prowadzi obłęd eurooszołomów z Brukseli i ich kompletnie debilna polityka klimatyczna przekonacie się wkrótce, jak Wam ceny prądu podniosą.Nie wiem ile ten rząd będzie w stanie odkładać  decyzję o podwyżce cen prądu.Chcą ją wstrzymać jak najdłużej się da , najlepiej do wyborów prezydenckich.Ale nie da się jej odwlekać zbyt długo.

odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:36 30-11-2018,   50%
@~brexit Franuzi mają energetykę jądrową.  Zbudowali korzystają . Prąd jest tańszy niż w Polsce. A my mamy syndrom Carnohylski i energii  atomowej boimy się jak diabeł święconej wody.  Wolimy kotłować węglem, marznąć w niedogrzanych domach i wmawiać sobie , że tak musi być. Los tak chciał.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:52 30-11-2018,   100%
To nie żaden strach przed atomem tylko zwykła kalkulacja
odpowiedz   •   oceń :  
~lew, 20:42 30-11-2018,   100%
W niemczech budowano ostatnimi laty  7 węglowych i jakoś nikomu w brukseli i tvn nie przeszkadzało. Ciągle słychać   elektrownie  jądrowe są super.A ja się pytam co z odpadami  jądrowymi,gdzie je magazynować. Z tego co i wiadomo wszystkie niemieckie elektr.jądrowe znajduj a się wzdłuż granicy z niemcami.Grozi nam bomba biologiczna iż niemcy odpady  odpady zaspawywali w wielkich zbiornikach i zakopywali. te sprzed kilkudziesięciu lat zaczynają korodować.Wszystko dostanie się do wód gruntowych i wtedy będzie wielki bum. Czemu o tym się ni mówi
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 7770