eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

W goworowskim kościele znów znaleziono groźne niewybuchy! [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. archiwum eOstroleka.plfot. archiwum eOstroleka.pl
REKLAMA

Cztery niebezpieczne niewybuchy znaleziono w kościele w Goworowie. Dla mieszkańców do przykra powtórka z historii. W pamięci mają jeszcze zdarzenie z 2009 roku, kiedy to odnaleziono kilkanaście sporych rozmiarów pocisków wmurowanych w ściany świątyni.

O niebezpiecznym znalezisku ostrołęcka policja została powiadomiona około godziny 11:00.

Na miejsce pojechali policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego ostrołęckiej komendy którzy potwierdzili zgłoszenie. Znalezione przedmioty to 4 niewybuchy pocisku artyleryjskiego o kalibrze 152 mm. Policjanci zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się do niego osób postronnych i o znalezieniu niewybuchów powiadomili saperów

informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W piątek, 19 sierpnia w godzinach przedpołudniowych zaplanowano akcję podjęcia pocisków przez patrol saperski. Prawdopodobnie konieczna będzie ewakuacja mieszkańców z zagrożonej wybuchem strefy wokół kościoła.

Powtórka z historii

W kwietniu 2009 roku mieszkańców Goworowa zelektryzowała informacja o kilkunastu niewybuchach odkrytych podczas remontu kościoła. Pociski różnego kalibru były wmurowane w ściany świątyni. Jak wtedy informował nas jeden z saperów uczestniczących w akcji rozminowania kościoła, ekipa remontował zamierzała przeciąć znaleziska szlifierką kątową sądząc, że są one pozbawione zapalników i ładunków wybuchowych. Gdyby tak się stało, doszłoby do niewyobrażalnej tragedii.

Zobaczcie nasz reportaż wideo zrealizowany w kwietniu 2009 roku. Udało nam się wtedy porozmawiać z mieszkańcami, saperem oraz księdzem proboszczem goworowskiej parafii.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×