eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

W Kadzidle też drukują przyłbice ochronne [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9327
zdjecie 9327
fot. Urząd Gminy w Kadzidlefot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA

Gmina Kadzidło również drukuje przyłbice ochronne, które trafiają m.in. do personelu ostrołęckiego szpitala. Zadanie to wykonują pracownicy gminnej biblioteki.

Do grona firm i instytucji wspierających medyków w walce z pandemia koronawirusa dołączyła w ostatnich dniach gmina Kadzidło. Dzięki pozyskanym wcześniej drukarkom 3D pracownicy kadzidlańskiej biblioteki produkują przyłbice, bardzo potrzebne w ostrołęckim szpitalu.

Pomoc ta jest możliwa dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy wójtem Dariuszem Łukaszewskim a Siecią Badawczą Łukasiewicz, która opracowała technologię produkcji. Pierwsza partia przyłbic została już przekazana do użytkowania. Dziękujemy pani dyrektor Wiesławie Sobiech oraz pozostałym paniom bibliotekarkom za życzliwość oraz podjęcie się nowych obowiązków. W sposób szczególny dziękujemy naszym naukowym partnerom Sylwestrowi Wyce oraz Łukaszowi Sadłowskiemu. Cieszymy się, że w trudnym czasie epidemii możemy wesprzeć tę pożyteczną akcję. Dziękujemy panu Pawłowi Natkowskiemu, dyrektorowi ostrołęckiego szpitala, paniom pielęgniarkom i panom pielęgniarzom, pozostałym pracownikom szpitala, za niezwykłą służbę, ratowanie naszego zdrowia i życia.


Mówi wójt Dariusz Łukaszewski.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×