zdjecie 1780
zdjecie 1780
2021-10-18T14:37:42+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

W Łysych uczyli o bezpieczeństwie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrolęcefot. KMP w Ostrolęce
REKLAMA
1
0
0

Uczniowie i przedszkolaki z gminy Łyse wiedzą czym jest bezpieczne zachowanie w drodze do szkoły, podczas zabaw i korzystaniu z Internetu, przy kontaktach z nieznajomymi a także jak udzielić osobie poszkodowanej pierwszej pomocy. Wiedzę tę pomagali im zdobyć funkcjonariusze policji z Ostrołęki.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo istotna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Ważne, żeby już w dzieciństwie zdobyć odpowiednią wiedzę oraz oswoić się z ideą pomagania. Dlatego dzielnicowi z Łysych organizują warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Te niecodzienne lekcje prowadzi mł. asp. Marcin Brewczyński, który ukończył kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy z tytułem ratownika. Pod jego fachowym okiem uczniowie odgrywają scenki, podczas których muszą udzielić pomocy osobom poszkodowanym. W działaniach profilaktycznych uczestniczyli także strażacy z OSP w Łączkach.

Zajęcia służą także nauce prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Policjanci uświadamiają dzieciom, że gdy chodzi o ludzkie życie liczy się każda sekunda i im szybciej zareagujemy, tym lepiej. Dzięki takim spotkaniom dzieci już od najmłodszych lat mogą zdobyć pewność siebie, zdecydowanie i odwagę w podejmowaniu działań ratujących ludzie życie. Funkcjonariusze wspólnie ze strażakami uczyli także, jak prawidłowo wezwać pomoc.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policjanci zwracali także uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypominali jak ważna jest odpowiednia widoczność na drodze. W celu poprawy bezpieczeństwa dzielnicowi rozdali uczniom elementy odblaskowe. Na spotkaniu rozmawiano także o zagrożeniach wynikających ze spotkania na swojej drodze obcych osób, wskazano także jak właściwie zachować się w takiej sytuacji.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×