eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Protest pracowników cywilnych policji w Ostrołęce. „Policjanci, konie, psy, a my?” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Około 50-cio osobowa grupa pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przyłącza się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Cywile zatrudnieni do obsługi komend i posterunków policji wyrażając niezadowolenie z niskich zarobków organizują w całym kraju „Czarne Piątki”.

„Policjanci, konie, psy, a my?” - to jedno z haseł, jakimi podczas dzisiejszego protestu pracownicy cywilni ostrołęckiej policji próbują zwrócić uwagę na swoją sytuację. W ramach protestu dziś, o godzinie 9:00 kilkadziesiąt osób ubranych na czarno wyszło przed gmach Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Korczaka w Ostrołęce trzymając w rękach plakaty dotyczące akcji protestacyjnej. Dziennikarzom relacjonującym przebieg tej krótkiej, kilkuminutowej akcji protestacyjnej wręczono notkę zawierającą komentarz organizacji związkowej zrzeszającej pracowników cywilnych.

Oto pełna treść komunikatu (pisownia oryginalna):

Jesteśmy pracownikami cywilnymi Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, chcielibyśmy otrzymać godne i uczciwe pieniądze za naszą pracę. Pomimo rosnących cen na rynku, nasze pensje od wielu lat są niezmienne. Policja to jednak nie tylko funkcjonariusze mundurowi, lecz również pracownicy policji, którzy w skali kraju to 25-tysięczna grupa zawodowa. Odpowiedzialni są za logistykę, obsługę kadrowo-szkoleniową, obsługę kancelaryjno-buirową, zaopatrzenie czy informatykę. Wspomagamy wszystkie piony policji, dbając o jej sprawne funkcjonowanie, niejednokrotnie pracownicy policji zatrudnieni na tych samych stanowiskach co funkcjonariusze, realizują takie same zadania za czterokrotnie niższe pensje, chociaż zarabiamy 2300 na rękę, zostaliśmy pominięci podczas przydzielania podwyżek. Choć pracujemy w policji , to nie jesteśmy policjantami, proszę nas nie utożsamiać z funkcjonariuszami, nie mamy emerytury po 15 latach pracy, nie mamy dodatków mieszkaniowych, remontowych cza za dojazdy. Szanujemy pracę naszych kolegów mundurowych, nie chcemy się porównywać czy podważać ich pensje, ale sami chcemy godnie zarabiać pieniądze. Większość z nas zarabia najniższą krajową. Jak mówi się o Policji to mówi się  o policjantach, a gdzie w tym wszystkim jesteśmy MY Pracownicy Cywilni Policji. W każdej jednostce pracuje sztab ludzi – pracowników cywilnych, którzy zatrudnieni są zupełnie na innych zasadach i otrzymują znacznie niższe wynagrodzenie niż policjanci.

Uważamy, że jesteśmy nierówno traktowani w zatrudnieni i dyskryminowani pod względem płacowym. Jesteśmy grupą zawodową najmniej zarabiającą w kraju i w Policji, przez lata zaniedbywaną i niedocenianą.

Solidaryzujemy się ze wszystkimi jednostkami Policji w kraju, wyrażamy swoje niezadowolenie i poparcie dla prowadzonych działań. Chcemy zaakcentować obecność pracowników policji również w Ostrołęce i wspieramy działanie naszej lokalnej Policji.

„Czarne Piątki” organizowane są w wielu jednostkach policji w całej Polsce. Pracownicy cywilni domagają się podwyżek płac, rozmów na ten temat z ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Na dziś zaplanowane jest jedno z takich spotkań. Od tego, jak się zakończy zależy dalszy rozwój akcji protestacyjnej.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×