2019-09-04T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W Ostrołęce i Kadzidle Piotr Kaflik opowiadał o tym, jak pokonał raka [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

„Ma pan raka” - taką diagnozę usłyszał od lekarzy wiele lat temu. Początkowo nie było mu łatwo, nie poddał się jednak. Podjął walkę z nowotworem i dzięki determinacji oraz przy solidnym wsparciu najbliższych pokonał chorobę. Dziś Piotr Kaflik na ponad 320 stronicach swojej książki opowiada o tym, jak wygrał nierówną walkę z rakiem.

Piotr Kaflik to rodowity ostrołęczanin, który obecnie mieszka z żoną w Stanach Zjednoczonych. Do emigracji za ocean zmusiła go sytuacja polityczna przełomu lat 70-tych i 80-tych. Gdy był już w USA usłyszał od lekarza podczas jednej z wizyt diagnozę, która wywróciła jego i tak już niełatwe życie do góry nogami. „Ma pan raka”. To brzmiało jak wyrok kilku, może kilkunastu miesięcy lub w najlepszym razie kilku lat życia.

Dziś Piotr Kaflik jest żwawym 74-latkiem, tryskającym humorem, optymizmem i witalnością. Pokonał nowotwór, zwyciężył nierówną walkę odmawiając lekarzom kolejnych kuracji chemio- i radioterapią. Jak tego dokonał? Opisuje to w swojej książce, którą – jak sam mówi – napisał, by pokazać innym jak wyjść ze szponów śmiercionośnej choroby oraz jak nie wpaść w samonapędzającą się spiralę prowadzącą do diagnozy, którą on sam usłyszał dwukrotnie.

Kluczem do sukcesu jest nie tylko dieta, ale też aktywność fizyczna czy psychika. Na 320 stronach swojej książki zatytułowanej „Rak. Usuwaj przyczyny, skutki ustąpią” Piotr Kaflik daje swoim czytelnikom swoistą receptę jak nie dać się złapać chorobie panoszącej się coraz śmielej wśród populacji na całym świecie.

O tym, co zmotywowało autora do napisania książki, jak tytaniczna była jego walka z nowotworem oraz jak pokonać chorobę Piotr Kaflik opowiadał podczas dwóch spotkań z czytelnikami, które odbyły się w Kadzidle i Ostrołęce, przy okazji jego ostatniej wizyty w Polsce. W spotkaniach uczestniczyli czytelnicy zainteresowani problematyką, ale nie zabrakło też przedstawicieli władz miejskich – wiceprzewodniczącego Rady Miasta Jakuba Frydryka oraz radnych – Jacka Łuby i Mariusza Mierzejewskiego.

Organizacji spotkań autorskich z Piotrem Kaflikiem podjęła się Gminna Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz materiałów wideo z obu tych wydarzeń.

Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1