zdjecie 2026
zdjecie 2026
2021-06-19T16:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W Ostrołęce może powstać miasteczko ruchu drogowego. "Złożyliśmy projekt"

REKLAMA
REKLAMA
1
1
15

Niewykluczone, że w Ostrołęce powstanie specjalne miasteczko, w którym dzieci i młodzież będą mogły poznawać przepisy ruchu drogowego. Prezydent Ostrołęki potwierdza złożenie wniosku do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza i wskazuje potencjalną lokalizację.

Radny Grzegorz Milewski zwrócił się prośbą do prezydenta Ostrołęki o przeanalizowanie możliwości budowy miasteczka ruchu drogowego. 

- Miasteczko ruchu drogowego daje możliwość przygotowania na właściwym poziomie dzieci (przede wszystkim uczniów szkół podstawowych) do bezpiecznego korzystania z dróg - argumentował radny Milewski, dodając:

Każde dziecko kończące szkołę podstawową powinno posiadać kartę rowerową. Dlatego też, miasteczko mogłoby stanowić dla wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz nauczycieli doskonałą bazę edukacyjną do przeprowadzania m.in. egzaminów na kartę rowerową. Zaletą powstania takiego miasteczka jest fakt, że w dużym stopniu odzwierciedla sytuacje występujące w ruchu drogowym.

- Szkolenie dzieci jest inwestycją w bezpieczeństwo, ponieważ stają się bardziej świadomymi uczestnikami ruchu drogowego i mają ugruntowane podstawy do dalszego zdobywania uprawnień - podkreślił radny.

Milewski wskazał, że miasteczko takie mogłoby powstać na terenie Szkoły Podstawowej nr 2, a środki na jego powstanie mogłyby pochodzić z unijnej dotacji.

Jest szansa!

Okazuje się, że jest spora szansa na to, że ta inwestycja zostanie zrealizowana. Wszystko zależeć może od... mieszkańców.

- Oficjalnie mogę potwierdzić, że wraz z Dyrektorem Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce Panem Mariuszem Popielarzem złożyliśmy do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza wspólny projekt budowy takiego miejsca w naszym mieście. Miasteczko byłoby zlokalizowane na terenach znajdujących się pomiędzy Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym im. dr. J. Psarskiego w Ostrołęce, a obwodnicą - poinformował prezydent Łukasz Kulik.

Obecnie trwa proces weryfikacji pod kątem formalnym. Czekamy na wyniki. Mamy nadzieję, że ukaże się na liście projektów wybranych do głosowania

- dodał.

REKLAMA
zdjecie 2026

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×