zdjecie 2252
2019-02-14T13:29:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W Ostrołęce może ruszyć oddział okulistyczny. "Jest deklaracja NFZ" - mówi dyrektor!

REKLAMA
REKLAMA
2
3
8

Oddział okulistyczny w ostrołęckim szpitalu? Wkrótce to może nie być tylko marzenie, ale fakt. W radiu "RDC" mówił o tym dyrektor Paweł Natkowski. Okazuje się, że w Ostrołęce mogą być wykonywane operacje, na które obecnie trzeba jeździć kilkadziesiąt kilometrów.

Pacjenci, którzy cierpią np. na zaćmę, nie mają dziś łatwego życia. Muszą jeździć na zabiegi do innych miast. Najpopularniejsze kierunki to Przasnysz, Legionowo, Wołomin, Warszawa czy Łomża. W Ostrołęce oddziału okulistycznego nie ma, choć mówi się, że sprzęt jest gotowy.

To, jak bardzo brakuje oddziału okulistycznego w Ostrołęce, widać chociażby na podobnym oddziale w Przasnyszu. Spora część pacjentów z zaćmą to mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Praktycznie nie ma dnia, by w poczekalni do lekarza nie spotkać osób z naszego terenu. A przecież, przykładowo - zaćma to choroba, która dotyka głównie ludzi starszych. Kilkudziesięciokilometrowa podróż na zabieg jest dla nich utrapieniem. Dodatkowo, obecnie szpital w Przasnyszu nie zatrzymuje pacjentów po operacjach, a odsyła ich do domu i następnego dnia ponownie trzeba stawić się do lekarza. Nie trzeba mówić, jaki to wysiłek dla osób starszych.

Okazuje się, że niedługo podobne zabiegi mogą być wykonywane w Ostrołęce. Oddział okulistyczny czeka na kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Dzisiaj rozmawialiśmy z Narodowym Funduszem Zdrowia i jest deklaracja NFZ, że taki kontrakt zostanie nam przydzielony, ale w jakim czasie? Trudno mi powiedzieć - powiedział dyrektor ostrołęckiego szpitala Paweł Natkowski w rozmowie z "Radiem dla Ciebie".

Pozostaje nam czekać na pozytywne rozwiązanie tej sprawy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×