zdjecie 907
zdjecie 907
2018-06-06T09:11:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W "Ostrołęce Samorządowej" same sukcesy

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
2
4
27

Jubileuszowy, bo pięćdziesiąty, numer "Ostrołęki Samorządowej" dotarł już do naszych domów, jest też dostępny w internecie. Przeczytamy w nim o sukcesach władzy, w wielu przypadkach zapomniano jednak wspomnieć o wyraźnych niedociągnięciach. Czy to roztargnienie, czy celowy zabieg?

"Tworzymy dobre warunki dla mistrzów. W  ciągu 10 ostatnich lat Miasto zainwestowało kilkadziesiąt milionów złotych  w rozwój  infrastruktury i na wspieranie działalności klubów i stowarzyszeń sportowych" - czytamy w kolejnym tekście. Nie wspomina się tam jednak o tym, że podział środków na sport (w całkiem niezłej wysokości 1,3 mln zł rocznie) wzbudza ogromne kontrowersje. Największą dotację otrzymują piłkarze i siatkarze, grający w niższych ligach, podczas gdy mający medalistów młodzieżowych Mistrzostw Polski lekkoatleci nie mogą liczyć na wysoką dotację. Mało tego, na ostrołęckim stadionie wciąż nie ma bieżni tartanowej (!), choć jest to normą nawet na stadionach w powiecie ostrołęckim.

W tekście "Ostrołęki Samorządowej" przywołany jest także przykład jednej z ostrołęckich pływaczek. Napisano o tym, że Angelika Wikieł jest stypendystką Miasta Ostrołęki, ale nie zdołano wspomnieć, że Sekcja Pływania Narwi Ostrołęka miała ogromne problemy z dostępnością torów na ostrołęckim basenie - pływaczki musiały komercyjnie wynajmować tor, pływać po jednym torze z osobami przebywającymi na basenie rekreacyjnie, a klub nie dostał wsparcia z miasta na wyjazd do Łodzi na Mistrzostwa Polski, gdzie Angelika zdobyła trzy medale dla Ostrołęki. Na wysokości zadania stanęli niezawodni kibice i sponsorzy. Fani zorganizowali zbiórkę pieniędzy, do tego dorzuciły się jeszcze sprzyjające firmy i można było realizować cel. Czy teraz ratusz nie chce się przypadkiem ogrzać w blasku mistrzyni?

Na koniec dowiadujemy się, że... "Kompleksową przebudowę stadionu miejskiego z położeniem tartanu, przebudową trybun i nawierzchni głównej planuje samorząd na najbliższe 2-3 lata". Zaraz, zaraz... gdzieś to już słyszeliśmy! W 2011 roku Janusz Kotowski obiecywał przebudowę stadionu, choć do tej pory nie została ona wykonana. Teraz obietnica wraca, wszak mamy rok wyborczy.

W innym tekście - dotyczącym Dni Ostrołęki - czytamy: "Zarówno wizyta food trucków, jak i muzyków country okazały się strzałem w dziesiątkę". Zapytajmy więc mieszkańców. W naszej ankiecie aż 93% głosujących czytelników stwierdziło, że program Dni Ostrołęki nie podobał im się. Program święta miasta przypadł do gustu jedynie 7% głosujących. Pod sceną na Konwoju Country także nie uświadczyliśmy tłumów. Większą popularnością cieszyły się jedynie food trucki, gdyż była to absolutna nowość w naszym mieście. Muzyka leciała jakby w tle i nie wzbudzała większego zainteresowania.

Na koniec, zamieszczony jest plakat Festynu Dworcowego i trzeba przyznać, że osiedlowy festyn swoim programem absolutnie przebił program dni miasta. Będą zawody sportowe (bieg), występy zespołów dziecięcych, ludowych, duetu akordeonowego, będzie także pokaz laserowy, a gwiazdą imprezy będzie zespół Akcent. Jak widać, na osiedlu Stacja wiedzą jak to się robi. Niech mieszkańcy ocenią sami, jakiej rozrywki potrzebują.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×