eOstroleka.pl
Region, O TYM SIĘ MÓWI

W Ostrołęce skazany na dożywocie. Wkrótce prawomocny wyrok w sprawie podwójnego zabójstwa

REKLAMA
zdjecie 7618
fot. KPP Straży Pożarnej w Wyszkowiefot. KPP Straży Pożarnej w Wyszkowie
REKLAMA

Wkrótce zapadnie prawomocny wyrok w sprawie podwójnego zabójstwa, za które Sąd Okręgowy w Ostrołęce skazał Jerzego N. na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Obrona chce złagodzenia kary, z kolei prokuratura - jej utrzymania. Śledczy dowiedli, że N. miał zabić swoją żonę i teściową. Motywem zbrodni miały być sprawy finansowe.

Jerzy N. usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo, jakiego miał dokonać w maju 2022 r. w Wyszkowie. Sąd Okręgowy w Ostrołęce uznał go za winnego zamordowania żony i teściowej, nad którymi N. miał się wcześiej znęcać. 20 czewca 2023 r. Jerzy N. został skazany przez ostrołęcki sąd na karę dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością ubiegania się o warunkowe wyjście z więzienia po co najmniej 25 latach (Jerzy N., jeżeli dożyje tego czasu, będzie miał wtedy 83 lata). O sprawie wielokrotnie pisaliśmy w naszym serwisie:

Odbyła się już rozprawa w Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku. Obrona Jerzego N. uważa, że kara jest zbyt surowa i domaga się jej złagodzenia, wskazując na rzekome nieuwzględnienie okoliczności łagodzących przez sąd pierwszej instancji. Z kolei prokuratura i oskarżyciele posiłkowi chcą utrzymania dożywocia, wskazując, że N. działał niezwykle bezwzględnie i brutalnie.

Motywem zbrodni, jak wyjaśniał sam Jerzy N. w sądzie, był konflikt na tle majątkowym. Niestety, doprowadził do najtragiczniejszego z finałów. Prawomocny wyrok w sprawie podwójnego zabójstwa poznamy za dwa tygodnie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×