eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, TO TRZEBA WIEDZIEĆ

W środę wielki protest. Rolnicy do mieszkańców regionu: "Zachęcamy do przybycia i wysłuchania nas"

REKLAMA
zdjecie 8155
REKLAMA
zdjecie 8155

Już w środę 20 marca w naszym regionie kolejna odsłona protestu rolników. W Chorzelach, Kadzidle, Lelisie, Goworowie oraz Myszyńcu odbędą się protesty pod wspólnym hasłem "Kurpie Razem". Kulminacja około południa w Kadzidle. Na pewno można spodziewać się utrudnień w ruchu na drodze krajowej 53.

Rolnicy protestują przeciwko założeniom tzw. zielonego ładu. Wskazują, że skutkami jego wprowadzenia mogą być wyższe ceny żywności, droga energia elektryczna, nowe podatki i nie tylko. - Co możesz zrobić? Wysłuchać głosu rolników - informują Kurpie Razem na plakacie.

I już 20 marca głos rolników będzie słyszalny w całej okolicy. Około 12:00 w Kadzidle najważniejsza część protestu, ale ciągniki spotkacie na pewno w całej okolicy. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i mieć zrozumienie dla protestujących rolników. Poniżej kilka słów, jakie przygotowali do mieszkańców.


Mieszkańcy Subregionu Ostrołęckiego,

Za pośrednictwem mediów chcemy zwrócić się do was z prośbą u wysłuchanie naszego głosu, głosu rolników, pszczelarzy, myśliwych. 20.03.2024 r. odbędą się zgromadzenia, mają one mieć charakter informacyjny, wiemy, że część będzie na nas narzekać bo utrudnienia mimowolnie nastąpią, ale mimo to zachęcamy do przybycia i wysłuchania nas. Zgromadzenia planowane są w 5 lokalizacjach w naszym regionie: Chorzele, Kadzidło, Lelis, Goworowo oraz Myszyniec. Z Myszyńca i Lelisa odbędzie się przejazd pojazdów w ciągu drogi krajowej nr 53 do Kadzidła gdzie około godziny 12.00 będzie miała miejsce kulminacja protestu. Chcemy z wami porozmawiać, wytłumaczyć o co jest ta walka, dlatego w tym celu będziemy mieli przygotowane ulotki, jesteśmy otwarci na pytania, na które z chęcią odpowiemy.

Zielony ład to nie tylko uderzanie w rolników, zielony ład to ogrom zakazów i nakazów, które uderzą w każdego mieszkańca bezpośrednio – chociażby kotły na paliwa kopalne, koniec z rejestracją aut spalinowych – co równa się z wykluczeniem społecznym części społeczeństwa, oraz pośrednio – wzrost cen wszystkich produktów – my jako rolnicy poniesiemy dużo większe koszty produkcji, a w zapłacicie więcej w sklepach. Najważniejsze jest to, że to my na dole zapłacimy za to wszystko swoją wolnością oraz pieniędzmi, którymi ktoś na górze się podzieli…

Jeszcze raz zachęcamy do przybycia, wysłuchania, do wsparcia nas i wzięcia w tym przedsięwzięciu czynnego udziału.

20.03.2024r idziemy pod hasłem KURPIE RAZEM!!!

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×