zdjecie 5390
zdjecie 5390
zdjecie 5390
2020-09-14T11:36:50+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W tym tygodniu w OCK: Dwa koncerty, wystawa, seanse filmowe i spektakl

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
2

Nowy tydzień niesie ze sobą nowe wydarzenia kulturalne. Zobaczcie, gdzie warto być w najbliższych dniach. Będą dwa koncerty, wystawa i spektakl dla dzieci.

14 września godz. 18 - kolejny seans Dyskusyjnego Klubu Filmowego REJS - "Matthis i Maxime" Reż. Xavier Dolan. Wyst. Gabriel D'Almeida Freitas, Xavier Dolan.

Maxime właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxima, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias , początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?

14 września wystawę w holu OCK zobaczyć można ekspozycję "Jadą Cyganie wielu wozami..." - wystawa z kolekcji Muzeum Kultury Romów w Warszawie, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.

14 września o godz. 18.00 w OCK odbędzie się koncert "W podziękowaniu służbom medycznym".
Ideą zorganizowania koncertu jest podziękowanie służbom medycznym, ratowniczym, sanitarnym, policji za ogromną pracę, którą wkładają w walkę z epidemią wirusa SARS – CoV – 2. Organizatorzy chcą w ten sposób docenić pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, sanitariuszy oraz innych służb, które w ostatnich miesiącach dbają o nasze życie i zdrowie. W koncercie wezmą udział artyści Teatru Muzycznego - Dorota Osińska i Jakub Milewski.
Wstęp za okazaniem zaproszenia. Transmisja online do obejrzenia na żywo na stronach Ostrołęckiego Centrum Kultury.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Ostrołęka, Powiat ostrołęcki, Gmina Rzekuń. Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

19 września godz. 17.00 sala OCK - kolejny koncert z cyklu Nastroje we dwoje. Marek Dyjak - Piękny Instalator.
  „Piękny Instalator” to tytuł albumu Marka Dyjaka, który ukazał się 29 listopada 2019r. Jest to także tytuł piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. „Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym” - tak ocenia Marka Dyjaka Elżbieta Zapendowska, krytyczka muzyczna i nauczycielka śpiewu. Na koncercie usłyszymy piosenki autorstwa m.in. Roberta Kasprzyckiego, Adama Struga, Artura Andrusa, Jana Kondraka i Jacka Musiatowicza.
Wokaliście będzie towarzyszył zespół w składzie: Jerzy Małek – trąbka, Marek Tarnowski – pianino.

20 września godz. 12 sala OCK - spektakl dla dzieci - Godziny dla Rodziny. Spektakl „Jaś i Małgosia” w wykonaniu aktorów Teatru Mer z Łodzi.
Jaś i Małgosia to klasyczna bajka na podstawie tekstu Jana Brzechwy.
Podana w ciepły, lekki, dowcipny, a miejscami nowatorski sposób. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym, okraszony wpadającymi w ucho piosenkami.
Reżyseria: zbiorowa
Muzyka: Michał Łacny
Scenografia i lalki: Andrzej Polakowski
Występują: Ewa Gałat, Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×