zdjecie 6098
2020-09-14T11:36:50+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W tym tygodniu w OCK: Dwa koncerty, wystawa, seanse filmowe i spektakl

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
1
0
2

Nowy tydzień niesie ze sobą nowe wydarzenia kulturalne. Zobaczcie, gdzie warto być w najbliższych dniach. Będą dwa koncerty, wystawa i spektakl dla dzieci.

14 września godz. 18 - kolejny seans Dyskusyjnego Klubu Filmowego REJS - "Matthis i Maxime" Reż. Xavier Dolan. Wyst. Gabriel D'Almeida Freitas, Xavier Dolan.

Maxime właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxima, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias , początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?

14 września wystawę w holu OCK zobaczyć można ekspozycję "Jadą Cyganie wielu wozami..." - wystawa z kolekcji Muzeum Kultury Romów w Warszawie, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.

14 września o godz. 18.00 w OCK odbędzie się koncert "W podziękowaniu służbom medycznym".
Ideą zorganizowania koncertu jest podziękowanie służbom medycznym, ratowniczym, sanitarnym, policji za ogromną pracę, którą wkładają w walkę z epidemią wirusa SARS – CoV – 2. Organizatorzy chcą w ten sposób docenić pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, sanitariuszy oraz innych służb, które w ostatnich miesiącach dbają o nasze życie i zdrowie. W koncercie wezmą udział artyści Teatru Muzycznego - Dorota Osińska i Jakub Milewski.
Wstęp za okazaniem zaproszenia. Transmisja online do obejrzenia na żywo na stronach Ostrołęckiego Centrum Kultury.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Ostrołęka, Powiat ostrołęcki, Gmina Rzekuń. Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

19 września godz. 17.00 sala OCK - kolejny koncert z cyklu Nastroje we dwoje. Marek Dyjak - Piękny Instalator.
  „Piękny Instalator” to tytuł albumu Marka Dyjaka, który ukazał się 29 listopada 2019r. Jest to także tytuł piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. „Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym” - tak ocenia Marka Dyjaka Elżbieta Zapendowska, krytyczka muzyczna i nauczycielka śpiewu. Na koncercie usłyszymy piosenki autorstwa m.in. Roberta Kasprzyckiego, Adama Struga, Artura Andrusa, Jana Kondraka i Jacka Musiatowicza.
Wokaliście będzie towarzyszył zespół w składzie: Jerzy Małek – trąbka, Marek Tarnowski – pianino.

20 września godz. 12 sala OCK - spektakl dla dzieci - Godziny dla Rodziny. Spektakl „Jaś i Małgosia” w wykonaniu aktorów Teatru Mer z Łodzi.
Jaś i Małgosia to klasyczna bajka na podstawie tekstu Jana Brzechwy.
Podana w ciepły, lekki, dowcipny, a miejscami nowatorski sposób. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym, okraszony wpadającymi w ucho piosenkami.
Reżyseria: zbiorowa
Muzyka: Michał Łacny
Scenografia i lalki: Andrzej Polakowski
Występują: Ewa Gałat, Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~a kler, 22:28 14-09-2020,   84%
a KLER kiedy
co się dzieje w tym OCK
zapomnieli o obietnicy prezydenta
kiedy ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 23:05 14-09-2020,   80%
Dobry wieczór!

Przyłączam się do pytania o wznowienie wyświetlania Klera: kiedy będzie powtórka Klera w naszym iluzjonie?

Pozdrawiam... Życzę dobrej nocy i smacznych snów...
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6098