zdjecie 2026
zdjecie 2026
2021-07-24T14:51:35+02:00 eOstroleka.pl
Region,

W Wyszkowie też obchodzili Święto Policji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KPP w Wyszkowiefot. KPP w Wyszkowie
REKLAMA
3
1
0

Uroczyste obchody Święta Policji odbyły się także na placu apelowym Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. W trakcie uroczystości akty mianowania na wyższe stopnie służbowe otrzymało 37 policjantów. W 102. rocznicę powołania polskiej Policji, wyszkowscy policjanci złożyli także serdeczne podziękowania wszystkim, z którymi współdziałają, na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego.

Święto Policji to dla policjantów i pracowników policji czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań, ale też pamięci o tych, którzy poświęcili własne życie podczas służby. Przypomnijmy, że w tym roku obchodzimy już 102. rocznicę powołania polskiej policji, więc już ponad wiek, policjanci stoją na straży prawa i porządku, czuwając nad bezpieczeństwem nas wszystkich. Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie i podległych jej 3 posterunków, służbę pełni obecnie ponad 145 policjantów oraz 25 pracowników policji. Mundurowi swoimi działaniami obejmują teren całego powiatu wyszkowskiego.

Tegoroczną uroczystość zorganizowano na placu apelowym wyszkowskiej jednostki. Rozpoczęła się ona o godzinie 13.00 złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości komendantowi powiatowemu policji w Wyszkowie nadkom. Mariuszowi Sycikowi.

Chwilę później komendant Sycik, przywitał zaproszonych gości i uczestników zbiórki. Następnie złożył serdeczne życzenia z okazji Święta Policji wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom policji. Komendant przekazał także wyrazy uznania dla policjantów i pracowników za wkład oraz zaangażowanie każdego dnia i podziękował samorządowcom, z którymi policjanci na co dzień współpracują, na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego. Nadkomisarz Sycik skierował również  podziękowania do przedstawicieli władz samorządowych oraz instytucji z którymi wyszkowska policja współpracuje każdego dnia na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Zawód Policjanta, to zawód dla wyjątkowych ludzi – dla ludzi którzy potrafią strzec i chronić ustanowiony konstytucyjnie porządek prawny oraz bezpieczeństwo Państwa i jego obywateli – nawet z narażeniem życia.  Dziękuję za Wasze poświęcenie i odwagę. Za to, że każdego dnia podejmujecie się najtrudniejszych wyzwań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obywatelom. Dziękuję Wam za tę gotowość do poświęcenia, aby służyć drugiemu człowiekowi. W 102. rocznicę powstania Policji Państwowej, pragnę serdecznie podziękować wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji za ich wkład w dzisiejsze sukcesy formacji, za trud i poświęcenie dla wspólnego dobra, jakim jest bezpieczna Polska. Waszym Rodzinom i Bliskim pragnę przekazać wyrazy wdzięczności i uznania za wyrozumiałość oraz wsparcie, gdyż bez tego nasza służba nie byłaby realizowana z pełnym oddaniem.

mówił nadkom. Sycik

Na zakończenie wystąpienia Komendant Powiatowy Policji w wyszkowskie złożył gratulacje: "Gratuluję wszystkim odznaczonym, wyróżnionym i awansowanym. Niech Wasza dalsza wzorowa służba będzie pełna takich uroczystych chwil.  Życzę Państwu wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów oraz nieustającej satysfakcji z codziennej służby i pracy.”

Kolejnym elementem obchodów Święta Policji, było uroczyste odczytanie rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.  

Awans na wyższy stopień otrzymało 37 policjantów wyszkowskiej jednostki policji. Dla 11 policjantów jest to pierwszy awans w stopniu i zostali minowani na starszych posterunkowych policji. 18 funkcjonariuszy zostało mianowanych na stopnie służbowe w korpusie podoficerów oraz 8 policjantów otrzymało awans na wyższe stopnie w korpusie aspirantów.

Postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy z dniem 9 lipca 2021 roku dwóch funkcjonariuszy otrzymało awans i dołączyło do korpusu oficerów młodszych.

Podczas uroczystości nagrody i wyróżnienia dla policjantów i pracowników cywilnych policji wręczyli także włodarze lokalnych samorządów - wicestarosta powiatu wyszkowskiego, burmistrz Wyszkowa oraz wójtowie lub ich przedstawiciele wszystkich gmin powiatu wyszkowskiego.

 Uroczystość zakończyła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości kom. Piotra Ungrowskiego Komendantowi Powiatowemu Policji w Wyszkowie.

 

REKLAMA
zdjecie 2026

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×