2018-08-07T16:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wakacyjne zabawy dla dzieci z OSM i „Radosnym Świetlicobusem” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. OSM
1
0
0

Dzieci w bloków wchodzących w skład Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie mogą w trakcie tegorocznych wakacji narzekać na nudę. Pracownicy spółdzielni zorganizowali cykl imprez sportowo-rekreacyjnych, w których uczestniczył m.in. „Radosny Świetlicobus”

30 lipca osiedle Dzieci Polskich tętniło życiem. W tym dniu dzieci mogły wykorzystać swoje umiejętności w grach indywidualnych i zespołowych. Młodzi sportowcy z pełnym zaangażowaniem brali udział w konkursach i zabawach takich jak: żonglerka piłką, bieg slalomem na dużych piłkach, rzut piłeczkami do tarczy, rzut piłką lekarską, tor przeszkód z wykorzystaniem skakanki, hula-hop, ringo, wędrująca piłeczka i wiele innych. Poprzez zabawy wszyscy integrowali się ze sobą, jednocześnie ucząc się zasad współpracy. Za wygrane konkurencje uczestnicy otrzymali zasłużone nagrody, upominki oraz słodkości na wzmocnienie energii.

Następna impreza odbyła się na boisku przy  ul. Goworowskiej/Poznańskiej. Również tam zabaw i upominków było bez liku. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę za swoją pracę. Zabawy ożywiające z chustą animacyjną, „bombardowanie” kolorowymi piłeczkami, konkurencje z hula hop, król strzelców, rzut woreczkami do wielkiej maty, bieg slalomem w spodniach XXL, dały tyle radości, że na twarzach dzieci zagościł słoneczny uśmiech.

Pomimo upału  nie zabrakło również chętnych do zabaw, które zorganizowano przy
ul.  Modrzejewskiej, do których przyczyniła się Rada Osiedla Sienkiewicza. Już od rana boisko osiedlowe tętniło życiem. Strzały do bramek, zabawy na torze przeszkód, zbijanie puszek, odbicia piłki przez siatkę w parach, przeciąganie liny, zespołowe labirynty to konkurencje, które najbardziej utkwiły w pamięci uczestnikom spotkania. Dzieci bawiły się doskonale i po każdej zakończonej konkurencji czekały na następne zmagania sportowe, które były nagradzane upominkami.

Na każdej  z imprez, wraz ze „Radosnym Świetlicobusem” MOPR-u został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Moje wymarzone wakacje”, w którym  uczestniczyło liczne grono dzieci. Zwycięscy z trzech kategorii wiekowych konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i garść słodkości. Dodatkową atrakcją dla chętnych dzieci było malowanie twarzy przez animatorów ze świetlicowbusu.

Każde spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych uczestników, którzy mieli do swojej dyspozycji zabawki do łowienia rybek, kółka ringo, badminton, balony, piłki, grę w lotki. Organizowane zajęcia sportowo-rekreacyjne mają na celu zaspokojenie biologicznej potrzeby zwiększonej aktywności ruchowej oraz stworzenie dzieciom szerokiej możliwości jej realizowania po okiem instruktora. Wspomaganie harmonijnego rozwoju psychofizycznego, przygotowanie
do wszechstronnego uczestnictwa w kulturze fizycznej, jak również rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Jednym z bardzo istotnych celów jest oderwanie dzieci od komputera czy smartfonu, w kuszącym do tego okresie, jakim są wakacje i uświadomienie potrzeby dbania o własną sylwetkę, zdrowie i sprawność fizyczną poprzez wzmocnienia pozytywne (zachęcanie, nagradzanie, docenianie wysiłku fizycznego i efektu).

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń