zdjecie 2262
2019-04-08T15:16:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Weekend na „podwójnym gazie”

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
1
1

Aż 6 pijanych kierowców zatrzymali w miniony weekend funkcjonariusze ostrołęckiej policji. Trzech delikwentów kierujących na „podwójnym gazie” spowodowało zdarzenia drogowe, dwóch wpadło podczas rutynowych kontroli, a jednego zatrzymano, gdy popisywał się w swoim bmw na parkingu przed centrum handlowym.

Jak wskazują policyjne statystyki, najczęściej sprawcami wypadków drogowych, w tym także tych ze skutkiem śmiertelnym, są kierowcy, którzy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu. Stąd też tak duży nacisk mundurowi kładą na wszelkiego rodzaju akcje profilaktyczne. Niestety wciąż jeszcze wiele osób ma za nic życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego, pieszych czy rowerzystów. W miniony weekend na drogach w regionie doszło do trzech zdarzeń spowodowanych przez pijanych kierowców, mundurowi zatrzymali także trzy inne osoby, które w stanie nietrzeźwości wsiadły za kierownicę. Najgorsza pod tym względem była sobota – tego dnia zatrzymano aż 4 pijanych kierowców.

W piątek, w miejscowości Łęg Starościński policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. 67-letni mieszkaniec naszego powiatu znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania policyjnym alkomatem to 0,50 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (ponad 1 promil).

W nocy z piątku na sobotę, tuż po północy, w miejscowości Goworówek, policjanci z Posterunku Policji w Goworowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel Astra. 41-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego nie posiadał uprawnień do kierowania, a ponadto znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania to niemal 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego pojazd został zholowany na parking policyjny.

O podobnej porze, bo przed godziną 1.00, w rejonie „Galerii Bursztynowej” ostrołęccy policjanci podjęli interwencję związaną z niebezpiecznym zachowaniem kierowców na jednym z parkingów samochodowych. W wyniku kontroli 23-letniego mieszkańca Ostrołęki kierującego BMW policjanci stwierdzili, ze znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy.

W sobotnie popołudnie, tuż po godzinie 15.00, w miejscowości Wach (gmina Kadzidło), na trasie K53 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki opel meriva. 69-letni mieszkaniec naszego powiatu kierując tym pojazdem zjechał do przydrożnego rowu. Nie mógł o własnych siłach wydostać się z pojazdu. Niewątpliwie do tego zdarzenia przyczynił się stan, w jakim znajdował się mężczyzna. Policyjny alkomat wskazał aż 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pobrano od kierującego krew do badań, po czym został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a pojazd zholowany na parking policyjny.

Podobne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia tuż po godzinie 16.00 w miejscowości Ołdaki (gmina Rzekuń). 59-letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc osobowym vw wjechał do przydrożnego rowu. Policyjny alkomat również w jego przypadku wskazał stan nietrzeźwości i wynik 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W niedzielę, po godzinie 14.00, w miejscowości Zabiele Wielkie (gmina Olszewo-Borki), kursant Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, będący obecnie na kursie podstawowym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, zatrzymał w czasie wolnym 25-letniego mieszkańca powiatu makowskiego kierującego osobowym renault twingo. Mężczyzna na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawą stronę drogi i uderzył w przydrożne drzewo, po czym pojazd wywrócił się na bok. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

REKLAMA
Więcej o: policja, wypadek, pijany

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
dk19  20  21  22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×