2012-01-21T19:25:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 21 9
,

Węgry: „Milion osób na manifestacji poparcia dla Orbana w Budapeszcie!” [VIDEO]

REKLAMA
fot. hirado.hu
REKLAMA
19
2
13
Najlepszy komentarz
~Ultima , 20:03 21-01-2012,   -
Teraz czas na Polskę.
odpowiedz   •   oceń :  
W Budapeszcie odbyła się ogromna manifestacja poparcia dla rządu Viktora Orbána. Wśród manifestujących byli również Polacy - m.in. Jan Pospieszalski i Ewa Stankiewicz, którzy dla portalu Solidarni 2010.pl tak relacjonowali przebieg wydarzeń ze stolicy Węgier.

Ewa Stankiewicz:

- Jest mnóstwo ludzi, tysiące. Idziemy w kierunku Placu Bohaterów, skąd rozpocznie się marsz. Atmosfera jest niesamowitą.

- Pytani, dlaczego popierają rząd Orbana, Węgrzy odpowiadają, że Orban przywrócił im godność.

- Zaprowadzono mnie pod wielki transparent, ale nie rozumiałam jego treści. W końcu podszedł ktoś i przetłumaczył na angielski jego treść: Dziękujemy Polakom, dziękujemy Litwinom.

- Jestem bardzo wzruszona wdzięcznością Węgrów dla naszego poparcia.


Jan Pospieszalski o 16:59:

- Idą tysiące ludzi. Byliśmy na początku marszu. Zatrzymaliśmy się i patrzymy na maszerujących. Przeszło koło nas około 20 tysięcy demonstrujących, ale końca marszu nie widać.

- Demonstrujący mówią o sobie: Dumni Węgrzy manifestują poparcie dla przywracania godności i podmiotowości narodowi węgierskiemu przez rząd Orbana. Mówią o przywracaniu sprawiedliwości na Węgrzech.

- Wszędzie oznaki sympatii dla nas Polaków.


Ewa Stankiewicz o 17:19:

- Prawie zero policji!

Ewa Stankiewicz o 17:30:

- Idę w pochodzie w którym jest kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Bardzo dużo transparentów, wśród których najbardziej rzucają się w oczy: UNIA KŁAMIE, TO JEST DEMOKRACJA, STOP KŁAMSTWU, UNIA EUROPEJSKA = SOVIET UNION. Wyrażane są podziękowania dla Polaków i Litwinów, panuje bardzo życzliwa atmosfera. Jesteśmy rozpoznawani i pozdrawiani.

- Demonstranci pokazują w sposób zdecydowany, że są za Orbanem, który reprezentuje interesy zarówno Węgier jak i po prostu ich samych. Tym bardziej, że postępowanie Unii oceniają jako coraz brutalniejszą walkę o interesy dyktowane przez niektóre kraje. Węgrzy sprzeciwiają się temu, że Unia Europejska strofuje, poucza kraje, które niedawno wyszły komunizmu. Uważają, że Orban ratuje strategiczne interesy Węgier, dlatego w pełni się z nim solidaryzują i utożsamiają. Mówią: to jest nasz premier.

- Idę w tym pochodzie i zazdroszczę im tej atmosfery. Mimo istnienia podobnie nieprzychylnych mediów jak w Polsce - nie ma szczucia, nie ma nienawiści, jest jedność.

- Można im pozazdrościć premiera. My tymczasem toniemy w fikcji. Widzę ogromną różnicę, jest wolność słowa. Nikt nikogo nie nazywa oszołomem. Ludzie racjonalnie myślą. Inny świat.

- Bardzo ciekawą miałam rozmowę z naszym tłumaczem, który powiedział: Węgrzy są tacy zdystansowani jeśli chodzi o politykę, są bardzo ostrożni. Wtedy uświadomiłam sobie tym bardziej różnicę. Bo to co widziałam było bardzo radykalne. Gdyby to się zdarzyło w Polsce uczestnicy manifestacji nazwani byliby co najmniej oszołomami. Przyjeżdżam z kraju, gdzie się kopie ludzi pod Krzyżem.

- W tym stwierdzeniu zobaczyłam ogromną przepaść miedzy demokratycznym krajem a quasi reżimem jakim jest Polska.

- Polacy idący w marszu to nasi rodacy mieszkający na Węgrzech. Powiedzieli mi dziś z wielkim zdziwieniem, że TVP Info skłamała przekazując informację, że marsz został zorganizowany przez Fidesz. Tymczasem, jak podkreślają, marsz zorganizowały organizacje społeczne niezależne od partii. Tym bardziej jest to dla nich przykre odkrycie, że to polska telewizja skłamała. Właściwie, jak podkreślają to jest najważniejsze hasło marszu - stop kłamstwom. Uczestnicy upominają się o prawdę oraz o prawo do samostanowienia.


Ewa Stankiewicz o 17:51:

- Śpiewy, mnóstwo flag. Za chwilę kilkadziesiąt tysięcy ludzi odśpiewa hymn.

Ewa Stankiewicz o 18:31:

- Milion ludzi na manifestacji poparcia Orbana w Budapeszcie!


[źródło: Solidarni2010.pl]
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Ultima , 20:03 21-01-2012,   -
Teraz czas na Polskę.
odpowiedz   •   oceń :  
~a , 21:32 21-01-2012,   -
Przyjdzie nasz czas. W górę serca Polacy !!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:42 21-01-2012,   -
Węgrzy zdurnieli. Nie chcą Unii - to rozumiem, bo kto by chciał. Ale żeby popierać tego nawiedzonego oszołoma?
odpowiedz   •   oceń :  
~USA-58 , 00:03 22-01-2012,   -
Brawo Wegry i Viktor Orban , Polscy Patrioci sa z Wami , a POpaprancami sie nie przejmujcie !!!!  Czas na POLSKE !!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 01:12 22-01-2012,   -
Bravo Węgrzy !
odpowiedz   •   oceń :  
~patriott4402 , 02:08 22-01-2012,   -
brawo wolni bracia z Wegier,pora na Polakow,moze zamiast olimpiady a najlepiej podczas...
odpowiedz   •   oceń :  
~D. , 09:09 22-01-2012,   -
Piękny widok. Węgrzy przykładem dla nas, Polaków.
odpowiedz   •   oceń :  
~http://www.youtube.com/wa, 10:13 22-01-2012,   -
http://www.youtube.com/watch?v=pqFQHOLHREw&feature=share
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:37 22-01-2012,   -
[quote= ]Węgrzy zdurnieli. Nie chcą Unii - to rozumiem, bo kto by chciał. Ale żeby popierać tego nawiedzonego oszołoma? [/quote]
Ten nawiedzony oszołom także nie chce Unii, takiej Unii. Miliony nie mogą zdurnieć.
odpowiedz   •   oceń :  
~Nie pozwólmy aby dziś ban, 18:15 22-01-2012,   -
Nie pozwólmy aby dziś banki zrobiły w Budapeszcie to, co w 1956r. sowieckie tanki!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:51 22-01-2012,   -
[quote=Nie pozwólmy aby dziś ban]Nie pozwólmy aby dziś banki zrobiły w Budapeszcie to, co w 1956r. sowieckie tanki! [/quote]
Bankierzy robią swoje nie tylko na Węgrzech. W ustroju neoliberalnym wszyscy mają zasuwać na banki i korporacje będące w rękach tych pierwszych. Człowiek się nie liczy, mają być zyski, zyski, zyski....
odpowiedz   •   oceń :  
~http://marucha.wordpress., 11:17 23-01-2012,   -
Testowanie granic narodowej suwerenności

Posted by Marucha w dniu 2012-01-21 (sobota)

Ostatnia debata w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji na Węgrzech ujawniła tradycyjną linię podziału. Prawicowi posłowie, a wśród nich wielu polityków z Polski, poparli rząd Viktora Orbána: odpierali oskarżenia o zagrożeniu węgierskiej demokracji. Lewicowi deputowani atakowali gabinet Orbána przede wszystkim na gruncie ideologicznym.

Dynamika debaty przypominała nastroje, które obserwowaliśmy podczas rozpoczęcia węgierskiej prezydencji, kiedy tak ostro krytykowano nową węgierską ustawę medialną. Premier Viktor Orbán podkreślał, że jest gotów negocjować wszystkie punkty nowych przepisów dotyczących banku centralnego, reformy sądownictwa oraz ochrony danych osobowych, kontestowanych przez Komisję Europejską.

Według mnie, podejście premiera – nie tylko podczas debaty w Parlamencie Europejskim – można określić jako „testowanie granic suwerenności narodowej”. Ten główny cel podporządkowany jest interesom narodowym Węgier, co odróżnia obecnie rządzących od sprawujących władzę w latach 2002-2010, którzy chcieli „współpracować” i być „dobrymi chłopcami” za wszelką cenę.

Orbán podejmuje wiele niewygodnych decyzji dla tzw. głównego europejskiego nurtu – czego przykładem są nowa węgierska ustawa zasadnicza oparta na konserwatywnych wartościach czy polityka ekonomiczna obecnych władz, która naruszyła zagraniczne interesy. Premier jest gotów popaść w konflikty (polityczne, prawne czy ekonomiczne), by w dzisiejszym świecie współzależności zabezpieczyć interesy naszego małego kraju. Testuje granice – a to oznacza, że czasami musi zrezygnować z jednych rzeczy, aby zabezpieczyć inne. Taka jest cena ustępstw wobec Unii Europejskiej w sprawie przepisów dotyczących: banku centralnego, reformy sądownictwa i ochrony danych osobowych.

Od momentu powstania rządu w maju 2010 r. wprowadził lub zmienił on dziesiątki fundamentalnych przepisów i dokonał setek zmian mniej ważnych zapisów, co oznacza, że właściwie przebudował on kształt ustrojowy państwa. Z tej ogromnej liczby nowego ustawodawstwa do stosunkowo małej części zmian zastrzeżenia zgłaszała UE i nieznaczna ich część została uchylona przez Sąd Konstytucyjny.

W gospodarce granice suwerenności wydają się obecnie zawężać. „Nieortodoksyjne” działania rządu Orbána – nałożenie specjalnych podatków na banki, firmy telekomunikacyjne, energetyczne i handlowe, renacjonalizacja drugiego filara emerytalnego, próby sfinansowania długu poprzez ściągnięcie funduszy z rynku, a nie z pomocy Międzynarodowego Funduszu Walutowego, czy możliwość wcześniejszej spłaty kredytów walutowych – zmierzały do zwiększenia ekonomicznej suwerenności kraju, ale – naturalnie – powodowały duże straty zagranicznych uczestników rynku.

Ich reakcje bardzo mocno wpłynęły na ukształtowanie negatywnego klimatu polityczneg


http://marucha.wordpress.com/2012/01/21/testowanie-granic-narodowej-suwerennosci/
odpowiedz   •   oceń :  
~ziom , 15:48 23-01-2012,   -
w Polsce już sie zaczeło rok temu!!!
www.youtube.com/watch?v=8zDBR-ikjIA
Niestety polskie media nie raczyły o tym poinformować, ba malo tego pokazali jakąś bande kilkudziesieciu chuliganów....
Za rok bedę i ja, licze ze wreszcie obalimy tych nieudaczników z wiejskiej!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4