2012-01-17T16:58:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Pikieta przed siedzibą Komisji Europejskiej: „Czerwone łapy precz od Węgier” [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
Warszawa: Około dwustu osób wzięło udział w pikiecie przeciwko działaniom Komisji Europejskiej wobec Węgier. Pikieta odbyła się przed siedzibą przedstawicielstwa KE. Jej organizatorami byli posłowie PiS: Arkadiusz Czartoryski, Stanisław Pięta, Artur Górski i Maks Kraczkowski. Wśród pikietujących była również kilkunastoosobowa grupa z Ostrołęki.

- Zorganizowaliśmy tę pikietę, ponieważ dziś zapadną decyzje KE dotyczące tego, czy Komisja ma wszcząć procedurę karną w stosunku do Węgier, czy nie - powiedział Czartoryski. W „Naszym Dzienniku” ostrołęcki poseł PiS tak mówił o pikiecie:

„Z komentarzy samych Węgrów wynika, że bardzo życzliwie reagują na naszą inicjatywę, cieszą się, że ktoś w Polsce w ich sprawie się odezwał. Dziękują i solidaryzują się z nami. Są także pozytywne wypowiedzi w internecie. Jeden z moich przyjaciół powiedział mi, że na Węgrzech jest ogromne poruszenie w związku z sytuacją, w jakiej znalazło się to państwo. Chodzi tutaj nie tylko o presję ze strony wysokich rangą urzędników unijnych, ale także o niebywały atak ze strony ambasadora USA w Budapeszcie. Trzeba mieć świadomość, że gabinet Viktora Orbána to jedyny w Europie nie tylko konsekwentnie prawicowy, ale zakorzeniony w chrześcijańskich wartościach rząd. Wprawdzie wielu polityków mówi o sobie, że są prawicowi czy centroprawicowi, jak np. Donald Tusk w Polsce, ale ich czyny i działania nie odróżniają ich w niczym od socjalistów. Co istotne, na Węgrzech mamy rząd wybrany w demokratycznych wyborach, w odróżnieniu od np. przedstawicieli Komisji Europejskiej, którzy nie są wybierani w żadnych wyborach, nie posiadają demokratycznego mandatu.”

W trakcie wtorkowej pikiety posłowie PiS złożyli też w siedzibie KE pismo adresowane do Jose Manuela Barroso.

Mając w sercach wielowiekową tradycję przyjaźni polsko-węgierskiej, wyrażamy stanowczy protest przeciwko presji wywieranej przez Pana i Komisję Europejską na wolny naród i kraj. Węgry korzystając z wolności dokonały wyboru własnego Parlamentu i Rządu. Jest niedopuszczalne, aby Komisja Europejska, która nie ma takiego mandatu demokratycznego jak Parlament i Rząd wolnego państwa, używała szantażu pod groźbą kar finansowych. Unia Europejska opiera się na wolnej decyzji o wstąpieniu do unii, wyrażonej przez wolne narody i państwa. Łamanie tej zasady jest sprzeczne z traktatami zjednoczeniowymi.

Żądania kierowane pod adresem Węgier przez Pana i Komisję Europejską wymuszające zmianę szeregu ustaw węgierskich, przede wszystkim konstytucji, banku centralnego, reformy sądownictwa, wieku emerytalnego sędziów i prokuratorów, urzędu ds. ochrony danych osobowych, są skandaliczne i stanowią ingerencję w wewnętrzne sprawy wolnego państwa. Węgrzy mają niezaprzeczalne prawo do własnej drogi rozwoju.

Polacy, którym drogie są wartości takie jak honor, solidarność i wolność przesyłają Braciom Węgrom braterskie przesłanie i zapewnienie o poparciu.

Przyjaciele Polacy


REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6