zdjecie 3111
zdjecie 3111
2016-03-11T10:25:02+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wernisaż wystawy „Rysunek” autorstwa Aleksandra Myjaka [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Od czwartku, 10 marca w Galerii Ostrołęka zobaczyć można nową, ciekawą wystawę zatytułowaną „Rysunek”. Autorem prac jest Aleksander Myjak. Eksponowane rysunki są na tyle wyjątkowe na tle innych z tego samego gatunku, że nie zamykają się w klasycznej definicji szkicu. Rysunki Myjaka są nasycone różnymi formami a do ich tworzenia autor wykorzystał m.in. pędzel.

Wernisaż wystawy „Rysunek” autorstwa Aleksandra Myjaka odbył się w czwartek, 10 marca. Sam autor był także obecny podczas oficjalnego otwarcia ekspozycji oraz czynnie uczestniczył w pracach związanych z jej przygotowaniem.

Aleksander Myjak jest absolwentem Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni Projektowania Książki prof. Macieja Buszewicza i w Pracowni Malarstwa prof. Adama Styki. Od 2009 roku pracuje na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie jako asystent. Od 2013 roku prowadzi zajęcia z rysunku w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Jest laureatem miesięcznych nagród w Konkursie Grafika Warszawska: III Nagrody w maju 2007 roku i Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego w czerwcu 2008 roku.

- Aleksander Myjak prezentuje nam zestaw prac wykonanych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Wiele z nich jest świeżych, pochodzą z 2016 roku. Rysunek wielu z państwa kojarzy się ze szkicowym traktowaniem późniejszego rozwinięcia tego dzieła. Często jest to rzecz nie będąca dziełem sztuki sama w sobie. W przypadku tych prac jest inaczej, ponieważ widzimy tu rysunek jako bardzo nasyconą pracę różnymi formami. Kreska nie jest jasno określona, bardzo jednoznaczna. Kreska nie powstaje tylko za pomocą grafionu czy kredki, ale często i pędzla, który nie musi służyć jedynie do malowania. Może też być elementem rysunku, tworzyć linię budującą dzieło – mówił podczas wernisażu Zenon Kowalczyk, kierownik Galerii Ostrołęka.

Podczas czwartkowego wernisażu była także możliwość osobistej rozmowy z twórcą dzieł, a on sam chętnie o swoich pracach opowiadał.

- Swoje rysunki traktuję pełno wymiarowo. To nie tylko szkic, to pewnego rodzaju dzieło samo w sobie. Zajmuję się malarstwem, grafiką warsztatową, trochę projektuję, ale ostatni najbliższy jest mi rysunek. Wynika to z tego, że pracuję na uczelni, ze studentami i ta praca jest dla mnie samego niezwykle inspirująca. Im dłużej i więcej rysuje tym bardziej odkrywam kolejną warstwę, bardziej zgłębiam zagadnienia rysunku, odkrywam kolejną jego tajemnicę. To mnie wciąga i już nie mogę się doczekać kolejnych rysunków – tak o swoich dziełach opowiadał podczas wernisażu Aleksander Myjak.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji oraz odwiedzenia wystawy w Galerii Ostrołęka.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×