eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wernisaż wystawy „Człowiek z Janisławic” w Muzeum Kultury Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9825
Wernisaż wystawy Człowiek z Janisławic w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, eOstrołęka.plWernisaż wystawy Człowiek z Janisławic w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, eOstrołęka.pl
REKLAMA
W czwartek, 10 marca odbył się wernisaż nowej wystawy stałej w Muzeum Kultury Kurpiowskiej zatytułowanej „Człowiek z Janisławic”. W jej skład wchodzą eksponaty pochodzące z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

Po cieszącej się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających wystawie pt. „Chętnik znany i nieznany” przyszedł czas na kolejną ekspozycję. Dzięki uprzejmości Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie goście ostrołęckiego muzeum będą mieli okazję przenieść się w czasy prehistoryczne. Poznają realia życia w epoce kamienia, dowiedzą się, jak wyglądali ówcześni ludzie, jakie wiedli życie, w jaki sposób wyrabiali narzędzia. Poznają również środowisko, w którym przyszło żyć „łowcy”.

Prócz eksponatów zwiedzający zobaczą plansze edukacyjne, filmy dokumentalne podsumowujące wyniki badań oraz film animowany, który przybliży życie codzienne z tamtych czasów.

Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13  14
dk15  16 dk17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×