2012-09-06T10:23:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wernisaże, koncert i spektakle teatralne: Zobacz, co Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało na nadchodzącą jesień [VIDEO]

REKLAMA
Ostrołęckie Centrum Kultury Ostrołęckie Centrum Kultury
REKLAMA

Wśród wydarzeń kulturalnych przygotowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury na najbliższe tygodnie znalazły się m.in.: wernisaże, koncert i spektakle teatralne. Zobacz, gdzie warto być.

Już dziś, 6 września, o godzinie 19:00, w Galerii Ostrołęka odbędzie się wernisaż wystawy „Mistrz i uczniowie” - grafika warsztatowa. Jest to kontynuacja wystaw, które odbyły się w Galerii Pentagon w Radomiu oraz w Galerii Stary Ratusz WBP w Olsztynie. Każdy z wykonawców prezentuje swój odrębny świat. Swoje prace zaprezentują Małgorzata Chomicz, Małgorzata Citowicz, Angelika Saniewska, Gizela Szłykowicz, Agnieszka Nowacka, Piotr Kobrzyński, Wojciech Dzieszkiewicz.

W piątek, 7 września o godzinie 18:00, w hallu kina Jantar otwarta zostanie wystawa prac fotograficznych „Mój dom - Ostrołęka” adeptów Małej Akademii Fotografii. MAF to autorski projekt realizowany wspólnie przez Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne i „Galerię Ostrołęka” OCK, którego podstawowymi celami są socjoterapia poprzez sztukę oraz popularyzacja fotografii jako środka wyrazu artystycznego. Od X 2011 do V 2012, po uprzednim przygotowaniu teoretycznym, dzieci zaopatrzone w kompaktowe aparaty analogowe i filmy czarno-białe realizowały samodzielnie tematy fotograficzne, które łączyło hasło tegorocznej edycji „Mój dom - Ostrołęka”. Samodzielnie wywoływały filmy, robiły wglądówki oraz odbitki.

W niedzielę, 9 września o godzinie 12:00, w ramach programu „Godziny dla Rodziny” w sali kinowej OCK Teatr Mer z Łodzi zaprezentuje spektakl pt. "Jaś i Małgosia". Jest to klasyczna bajka na podstawie tekstu Jana Brzechwy podana w ciepły, lekki, dowcipny sposób. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym, okraszony wpadającymi w ucho piosenkami. Reżyseria: zbiorowa. Występują: Ewa Gałat, Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński.

Także w niedzielę, w klubie Oczko o godzinie 19:00, zobaczymy sztukę napisaną w 2003 r. przez Erica-Emmanuela Schmitta, w reżyserii Wojciecha Kraszewskiego. Występują byli członkowie OSA, a obecnie studenci UW: Magda Romanik i Adrian Żebrowski. Scenografia: Marek Suski. „Małe zbrodnie małżeńskie” to ironiczna, przewrotna i pełna zaskakujących zwrotów akcji psychodrama, o związku dwojga kochających się ludzi. Dialog bohaterów to szermierka słowna, w której wzajemne pretensje i rozczarowania walczą z ambicjami i miłością. Jednym słowem to przepis na to jak uratować małżeństwo z 15-letnim stażem.

W ramach cyklu „Nastroje we Dwoje” już 15 września w sali widowiskowej OCK zagra Ania Rusowicz - jedyna polska artystka wykonująca prawdziwy big-bit. „Mój Big-Bit” - utwory m.in. z tej płyty usłyszymy podczas koncertu - to idealny środek teleportujący w czasie - dla młodych do krainy dzieciństwa, dla starszej publiczności do pierwszych muzycznych sentymentów.
Ani Rusowicz towarzyszą na scenie:
Michał „Mija” Sęk - klawisze
Maciej Gładysz - gitara
Michał „Burza” Burzymowski - bas
Hubert Gasiul - bębny

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×