2015-06-28T09:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wesele Kurpiowskie 2015: Koncert Lao Che na zakończenie pierwszego dnia [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Gwiazdą pierwszego dnia Wesela Kurpiowskiego był zespół Lao Che/fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Koncert zespołu Lao Che i zabawa taneczna zakończyły pierwszy dzień tegorocznego Wesela Kurpiowskiego w Kadzidle. Wcześniej odbył się m.in. panel dyskusyjny a uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod Pomnikiem Kurpiów, Mauzoleum i na grobie śp. ks. Mieczysława Mieszki.

Wesele Kurpiowskie to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie. Trwa dwa dni i rok w rok ściąga do Kadzidła tysiące gości z całej Polski. Każdy z nich chce na własne oczy zobaczyć jak w przeszłości wyglądało prawdziwe kurpiowskie wesele – obfitujące w kultywowane z pokolenia na pokolenie obrządki i towarzyszące im rustykalne zabawy.

Punktem kulminacyjnym tegorocznego Wesela Kurpiowskiego będzie widowisko ukazujące tradycyjne „Wyjście do ślubu” oraz „Powrót od ślubu”. Odbędzie się ono już jutro w Zagrodzie Kurpiowskiej. Imprezie towarzyszy od kilku już lat Światowy Zjazd Kurpiów. W programie tegorocznej edycji zjazdu zaplanowano panel dyskusyjny zatytułowany „Kurpie w obrazie, słowie muzyce”. Swoje referaty zaprezentowali m.in. Kazimierz Brakoniecki, dr Weronika Grozdew, Tadeusz Machnowski, Tadeusz Kruk. Panelowi towarzyszyła wystawa prac Marcina Sutuły.

W części oficjalnej uczestnicy Zjazdu Kurpiów złożyli kwiaty na grobie śp. ks. Mieczysława Mieszki, w Mauzoleum oraz pod Pomnikiem Kurpiów a następnie w uroczystym korowodzie udali się do zagrody kurpiowskiej, gdzie odbyły się koncerty kapel ludowych. Wystąpili m.in. Kapela Kurpiowska z Kadzidła, Kapela Kurpiowska z Łomży, Grim Orange Dice oraz jako gwiazda wieczoru zespół Lao Che.

Pierwszy dzień Wesela Kurpiowskiego zakończyła zabawa taneczna trwająca do późnych godzin wieczornych. Jutro dalszy dzień atrakcji a wśród nich m.in. koncert znanego i lubianego przez każde pokolenie Polaków zespołu Skaldowie.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2