zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2016-02-23T20:27:35+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Weterani wojenni rozmawiali z ostrołęcką młodzieżą o misjach w Afganistanie i Iraku [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Po wczorajszym spotkaniu z mieszkańcami Ostrołęki dziś weterani misji wojskowych w ramach polskiego kontyngentu w Iraku i Afganistanie spotkali się z uczniami ostrołęckich szkół, fot. eOstrołęka.plPo wczorajszym spotkaniu z mieszkańcami Ostrołęki dziś weterani misji wojskowych w ramach polskiego kontyngentu w Iraku i Afganistanie spotkali się z uczniami ostrołęckich szkół, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Po wczorajszym spotkaniu z mieszkańcami Ostrołęki dziś weterani misji wojskowych w ramach polskiego kontyngentu w Iraku i Afganistanie spotkali się z uczniami ostrołęckich szkół. Opowiadali m.in. o obronie City Hall w Karbali a spotkanie poprzedziła projekcja filmu przedstawiająca te dramatyczne wydarzenia.

Spotkanie weteranów z młodzieżą odbyło się we wtorek, 23 lutego w Ostrołęckim Centrum Kultury. Było ono możliwe dzięki prezydentowi Januszowi Kotowskiemu oraz członkom Stowarzyszenia na rzecz Obronności Legia Nadnarwiańska a w szczególności Adama Kiziewicza. W spotkaniu uczestniczyli m.in. weterani wojenni ze Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, uczestnicy misji wojskowych w Iraku czy Afganistanie. Wśród obecnych był także uczestnik walk w obronie City Hall w Karbali.

- Cieszę się, że tak wiele młodych osób zechciało wziąć udział w spotkaniu z żołnierzami walczącymi w imieniu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Taka rozmowa z uczestnikami misji wojskowych jest znacznie ciekawsza i o wiele bardziej pouczająca niż najatrakcyjniejszy nawet wykład w wykonaniu doskonale przygotowanego nauczyciela czy historyka. Macie dziś okazję do spotkania z prawdziwymi bohaterami walczącymi pod polskimi, biało-czerwonymi sztandarami – mówił podczas spotkania prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski.

Spotkanie rozpoczęło się od projekcji filmu Karbala, opowiadającego o dramatycznych walkach w obronie City Hall. Wśród walczących wówczas z członkami terrorystycznej organizacji Al-kaida żołnierzy znajdowali się także Polacy. Po obejrzanym wspólnie filmie przyszła pora na dyskusję, prezentację zdjęć z misji oraz pytania od młodzieży.

REKLAMA
zdjecie 2017
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×