eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wiata ekonomicznie nieuzasadniona

REKLAMA
fot. UM Ostrołękafot. UM Ostrołęka
REKLAMA

Rada osiedla Wojciechowice zaapelowała o przywrócenie jednej z wiat przystankowych przy Alei Wojska Polskiego. Prezydent Ostrołęki twierdzi, że to ekonomicznie nieuzasadnione, gdyż ze wspomnianego przystanku korzystają głównie wysiadający.

- W imieniu Rady Osiedla Wojciechowice zwracam się z prośbą o przywrócenie wiaty przystankowej na Osiedlu Wojciechowice przy Alei Wojska Polskiego 08. Wiata została usunięta jakiś czas temu .Byłam przekonana, że została zdemontowana z tą myślą, że jej miejsce zastąpi nowa - jedna z takich, które możemy zobaczyć w naszym mieście. Niestety, tak się nie stało. Niemniej jednak wiata w tym miejscu jest niezbędna - napisała we wniosku do prezydenta Ostrołęki przewodnicząca zarządu osiedla Wojciechowice Magdalena Mielnicka.

"W związku z budową ścieżki rowerowej i chodnika przy tej ulicy w chwili obecnej montaż wiaty nie jest możliwy. Rozważymy tę lokalizację po wykonaniu zadania" - odpowiedział na wniosek prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

- Chciałbym jednocześnie nadmienić, że analiza MZK wykazała, iż jest to przystanek głównie dla wysiadających, w związku z powyższym posadowienie nowej wiaty w tym miejscu jest ekonomicznie nieuzasadnione. Jednakże gdyby Rada Osiedla chciała ująć nową wiatę jako element np. budżetu obywatelskiego, jako Prezydent Miasta na pewno przychyliłbym się do takiego wniosku - zaznaczył prezydent Ostrołęki.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×