zdjecie 2262
2016-09-29T19:41:32+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Wicepremier Morawiecki na czele resortów rozwoju i finansów

REKLAMA
Uroczystość powołania wicepremiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko ministra finansów. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)
REKLAMA
6
5
2

Prezydent powołał Mateusza Morawieckiego na stanowisko Ministra Rozwoju oraz Ministra Finansów. Wicepremier stanie na czele Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.

Jutro odbędzie się pierwsze posiedzenie nowego gremium.

- Ta zmiana ma charakter innowacyjny. Jest to zmiana funkcjonalna, nie personalna - powiedział Prezydent Andrzej Duda powołując Wicepremiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko Ministra Rozwoju i Finansów. Uroczystość odbyła się w czwartek w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda postanowieniem z dnia 28 września 2016 r. na wniosek Prezesa Rady Ministrów odwołał z urzędu Ministra Finansów Pana Pawła Szałamachę.

Ponadto, Prezydent RP postanowieniami z dnia 28 września 2016 r. na wniosek Prezesa Rady Ministrów odwołał z urzędów Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Rozwoju Pana Mateusza Morawieckiego.

Jednocześnie, Prezydent RP powołał Pana Mateusza Morawieckiego na urzędy Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Rozwoju i Finansów.

- Moją misją jest koordynacja polityki gospodarczej rządu. W naturalny sposób wiele resortów patrzy przez swój pryzmat. Koordynacja ma doprowadzić, przy pełnej niezależności wszystkich ministrów w Komitecie Ekonomicznym, do usprawnienia działań na wszystkich szeroko rozumianych frontach gospodarczych – powiedział wicepremier Morawiecki.

Jednym z głównych zadań będzie przeprowadzenie ustawy budżetowej przez Sejm.

- Budżet zakłada utrzymanie deficytu poniżej 3 proc. PKB. To jeden z niższych deficytów w UE. Zachowując stabilność finansów publicznych, przesuwamy środki w kierunku inwestycji - zapowiedział.

Jak dodał, kluczowym wyzwaniem jest zwiększenie oszczędności krajowych.

- One przekładają się na wysoki poziom innowacyjnych inwestycji. Od początku roku, czyli przez pierwsze 9 miesięcy odnotowaliśmy najwyższy wzrost wynagrodzeń również w regionach o niższej dynamice gospodarczej – powiedział szef resortów rozwoju i finansów.

Wicepremier Morawiecki zapowiedział podjęcie działań na rzecz poprawienia ściągalności podatków. Na koniec przyszłego roku wprowadzenie zmian w systemie emerytalnym.

Źródło: prezydent.pl/mr.gov.pl
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
dk19  20  21  22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×