eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wicepremier Piotr Gliński przyjedzie do Ostrołęki

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 3449
Już w najbliższy piątek w Ostrołęce odbędzie się uroczystość zakończenia prac budowlanych w Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Firma wykonująca prace symbolicznie przekaże klucze do budynku. Z tej okazji do Ostrołęki przyjedzie wicepremier Piotr Gliński.

Uroczyste przekazanie kluczy do wybudowanego muzeum przy ul. Traugutta w Ostrołęce odbędzie się w najbliższy piątek, 1 marca - w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Już wiadomo, że tego dnia do naszego miasta przyjedzie wicepremier Piotr Gliński - minister kultury i dziedzictwa narodowego. Weźmie on udział w tej uroczystości.

Będzie można również zobaczyć wystawę fotografii Arkadiusza Gołębiewskiego "Twarze Polski" oraz naszą wystawę "Powiat ostrołęcki w walce z dwoma okupantami". Mile widziane są także rodziny z dziećmi, dla których przygotowana będzie strzelnica oraz kącik plastyczny. Kolejną atrakcją będą pokazy grup rekonstrukcyjnych - swoje zbiory zaprezentują: Kurpiowska Grupa Historyczna "Ostoja" z Ostrołęki, Grupa Historyczna Niepodległość 1863 oraz Projekt Historyczny - Konspiracja z Warszawy.

Początek piątkowych uroczystości o godz. 11.00 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ul. Traugutta 19. Wstęp wolny.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×