2019-02-26T21:17:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Oświadczenia majątkowe wiceprezydenta pod lupą prokuratury. NOWE FAKTY

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
23
3
154

Sprawa rzekomych niejasności w oświadczeniu majątkowym wiceprezydenta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego ma swój ciąg dalszy. Jak się dowiedzieliśmy, po weryfikacji zgłoszenia przez ostrołęcką policję, sprawę przejęła już Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić, czy wiceprezydent złamał prawo, zatajając prawdę w oświadczeniach majątkowych.

Przypomnijmy, do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Macieja Kleczkowskiego, wiceprezydenta miasta Ostrołęki. Wtedy informowano nas, że zawiadomienie dotyczyło oświadczeń majątkowych Kleczkowskiego.

Obecny wiceprezydent Ostrołęki, choć w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego zarabiał bardzo dobrze jako wicedyrektor, popadł w kłopoty finansowe. Jego oficjalne zobowiązania w ubiegłym miesiącu przekraczały 300 tysięcy złotych. Dowiedzieliśmy się również, że Kleczkowski pożyczał pieniądze od osób fizycznych, w jednym przypadku sprawa skończyła się w sądzie, który wydał nakaz zapłaty 15.000 zł pożyczki. W obronę wziął go prezydent Łukasz Kulik, wydając oświadczenie, w którym poinformował, że Kleczkowski stracił majątek, wydając go na leczenie chorej matki.

Prokuratura, po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia, przekazała je Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce w celu zweryfikowania okoliczności zawartych w doniesieniu. Okazało się, że sprawa ma swój dalszy bieg. Została przekazana do prokuratury w Ostrowi Mazowieckiej i obecnie toczy się w sprawie zatajenia prawdy w oświadczeniu majątkowym wiceprezydenta. Trwa postępowanie sprawdzające.

- Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie zatajenia prawdy w oświadczeniu majątkowym wiceprezydenta Miasta Ostrołęka. W zależności od poczynionych ustaleń, zostaną podjęte dalsze decyzje i czynności procesowe w sprawie - poinformowała nas Elżbieta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Jaki będzie wynik postępowania i jak zakończy się ta sprawa? Wrócimy do niej w naszym serwisie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×