zdjecie 5438
zdjecie 5438
2019-02-14T18:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dotacje na umowę zlecenie. Ile kosztuje miasto ekspert od sportu?

REKLAMA
Arkadiusz Dobkowski i Łukasz Kulik / fot. UM Ostrołęka
REKLAMA
8
9
98

W tym roku prezydent Łukasz Kulik do podziału miejskich środków dla klubów i stowarzyszeń sportowych zaprosił jednego z lokalnych działaczy sportowych jako eksperta do wykonania analizy przydziału środków w latach poprzednich i opracowania koncepcji na kolejne lata. Kiedy "podzielono tort", okazuje się, że niektóre kluby na cały rok otrzymały kwotę mniejszą, niż... ekspert na umowę zlecenie za niecałe dwa miesiące.

Podział przy podziale

Podział miejskich środków na kulturę fizyczną w latach poprzednich budził wiele wątpliwości. Kluby skarżyły się na niesprawiedliwe traktowanie i miały co do tego swoje argumenty - na przykład lekkoatleci zdobywali medale Mistrzostw Polski, a nie dość, że trenują w kiepskich warunkach (m.in. na "słynnej" żużlowej bieżni), to jeszcze ciężko było znaleźć uznanie w przyznanych środkach.

Zmianę już w trakcie kampanii wyborczej zapowiadał Łukasz Kulik. Punkt "przejrzysty podział środków" znalazł się w jego programie wyborczym. Przypomnijmy:

- Wprowadzimy przejrzysty podział środków, którego podstawą będzie jawność wniosków o dofinansowanie. Wydział sportu będzie rozdzielał środki na sport dziecięcy i młodzieżowy, a wydział promocji będzie odpowiadał za sport seniorów. Chcemy ujednolicić kwoty wsparcia, w zależności od grup wiekowych, oraz tego czy jest to sport zespołowy czy indywidualny - pisał Łukasz Kulik.

Jak wiadomo, Kulik wybory wygrał. A pierwszy podział środków za jego kadencji był dla niego prawdziwym testem.

Kiedyś PO, dziś dla wszystkich

9 stycznia odbyło się spotkanie środowiska sportowego z prezydentem Łukaszem Kulikiem. Była to nowość, bowiem w poprzednich latach tego typu spotkania się nie odbywały. To właśnie wtedy sportowcy dowiedzieli się, że ekspertem prezydenta Łukasza Kulika w kwestiach podziału środków na sport będzie Arkadiusz Dobkowski, osoba bardzo dobrze znana w środowisku sportowym i... politycznym.

Jeżeli chodzi o sport, to Dobkowski środowisko zna od podszewki, bowiem od lat zajmował się sportem jako dziennikarz w różnych redakcjach. W dodatku był działaczem, zasiadał w zarządach różnych klubów. Ostatnio był to m.in. klub piłki ręcznej i lekkiej atletyki, ale wcześniej były to kluby z różnych dyscyplin, nie tylko w Ostrołęce - także w powiecie ostrołęckim. Dla prezydenta dawne powiązania z klubami nie stanowiły przeszkód, by mógł on zasiadać w komisji przyznającej środki.

Ostrołęczanom Dobkowski znany jest też z innej działalności - politycznej, związanej ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej. Przed laty zasiadał on w zarządzie krajowym stowarzyszenia Młodzi Demokraci (powiązanego z PO), był asystentem lokalnym eurodeputowanego Platformy Obywatelskiej Pawła Piskorskiego. Kandydował bez powodzenia do rady miasta - z list PO, a w 2009 roku w mediach pojawiła się wiadomość, że na zebraniu zarządu ostrołęckiej Platformy Obywatelskiej odbyło się głosowanie nad wyborem kandydata na prezydenta miasta. Najwięcej głosów zdobył Arkadiusz Dobkowski. Na prezydenta jednak nie wystartował. PO reprezentował wtedy Mirosław Dąbkowski, zajął drugie miejsce z wynikiem 17 procent.

Na archiwalnych zdjęciach widzimy Dobkowskiego m.in. podczas spotkania z Donaldem Tuskiem oraz zebraniu lokalnych struktur Platformy. Nie da się ukryć, że sympatyzował z tą partią. Teraz został jednym z najbliższych współpracowników Łukasza Kulika.

Ile kosztuje nas ekspert?

Po spotkaniu z wszystkimi sportowcami, zorganizowano mniejsze konsultacje - z podziałem na dyscypliny sportowe. Następnie powołano komisję, w której Dobkowski pełnił rolę przedstawiciela organizacji pozarządowych. Oprócz niego, w skład komisji weszli również wiceprezydent Maciej Kleczkowski (był jej wiceprzewodniczącym), sekretarz miasta Aneta Gutowska-Grucelska oraz sekretarz komisji Tomasz Kania.

W końcu opublikowano wyniki konkursu, a wraz z nimi - jak co roku - posypała się lawina komentarzy. W porównaniu z poprzednimi latami pojawiło się sporo zmian. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie wynagrodzenie za swoją pracę otrzymał prezydencki ekspert od sportu. Okazuje się, że większe niż... całoroczna dotacja niektórych klubów sportowych.

- Pan Arkadiusz Dobkowski ma podpisaną umowę z Miastem Ostrołęka zawartą dnia 9 stycznia 2019 roku wraz z aneksem z dnia 1 lutego 2019r. z okresem trwania do 28 lutego na łączną sumę 8610,00 zł brutto płatną w dwóch ratach - poinformowano nas w Urzędzie Miasta Ostrołęki. - Przedmiotem umowy jest „wykonanie analizy podziału środków z budżetu miasta Ostrołęki w zakresie kultury fizycznej i sportu w latach 2015 – 2018 oraz na podstawie przeprowadzonej analizy opracowanie koncepcji zmian w podziale środków w wyżej wymienionym zakresie na rok 2019 i 2020" - dodano.

Wyników analizy do tej pory nie opublikowano, choć niewykluczone że potrwa ona do 28 lutego, czyli do końca umowy Arkadiusza Dobkowskiego. Na razie nie ujawniono też regulaminu, na podstawie którego dokonany został podział środków. Jakie były kryteria? To wciąż pozostaje tajemnicą komisji, na czele której stał Maciej Kleczkowski. Być może założenia analizy i regulamin podziału poznamy w marcu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Krzysiu, 18:13 14-02-2019,   79%
To się nie dzieje. Czy ci ludzie mają mieszkańców za skończonych debili ? Masakra. Zamiast konkursu dla pozoru w celu obejścia przepisów... pięknie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:56 15-02-2019,   27%
@~Krzysiu Dajcie już spokój desperackiemu jazgotowi.  Dobrze że Ktoś pod kątem merytorycznym na to spojrzy niż uznaniowym, jak było w latach poprzednich.  Eostroleko, czepiacie się,bo to dziennikarz związany wcześniej z Konkurencją!!!  
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 09:51 15-02-2019,   50%
@~Krzysiu Chyba zapomnieliście jak było?

https://kontakt24.tvn24.pl/komedii-z-radna-zebrowska-rosak-za-ktora-placa-mieszkancy-ciag-dalszy,88610,ugc
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:47 15-02-2019,   63%
@~mieszkaniec A ,a komuny jao było i zaborów i okupacji
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:14 16-02-2019,   100%
@~Krzysiu Tym powinien kierować człowiek z krwi i kości sportowiec. Metytorycznie przygotowany , praktycznie doświadczony, z udokumentowanymi osiągnięciami sportowymi jako zawodnik lub trener. Pasjonata i znawca dyscyplin sportu.
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 23:45 16-02-2019,   50%
@~Krzysiu A dlaczego mają nie mieć mieszkańców za skończonych debili, skoro wybrali Kulika prezydentem ?

odpowiedz   •   oceń :  
~Skip, 18:24 14-02-2019,   86%
Szczere chlopaki, nie kryguja sie nawet specjalnie, tylko rwa z koryta ile moga :) Za to szacunek, bez owijania w bawelne, teraz k***a my i do przodu!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:04 15-02-2019,   84%
@~Skip No brawo! Przez dwa miesiące narobić więcej afer niż poprzednicy przez 12 lat. To jest dopiero wyczyn.
odpowiedz   •   oceń :  
~prawnik, 12:46 15-02-2019,   30%
O jakich aferach mówisz? Bądź precyzyjny. Jak coś jest nielegalnego to zgłoś na policję.
odpowiedz   •   oceń :  
~zbulwetsoany, 13:25 15-02-2019,   79%
@~prawnik drogi pseudoprawniku, jeśli coś jest zgodne z prawem to nie znaczy że też jest etyczne.
Płacenie 8 tysięcy z naszych podatków, swojemu redakcyjnemu koledze (który swoją drogą nie jest żadnym ekspertem), za coś co powinni zrobić urzędnicy w ramach swoich obowiązków, na pewno nie jest etyczne.
odpowiedz   •   oceń :  
~wybiórczy gnom, 14:31 15-02-2019,   40%
@~zbulwetsoany A zatrudnianie w elektrowni i Olszewo Borkach jest etyczne?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:46 15-02-2019,   50%
@~wybiórczy gnom A co, mieli kaszana czy Dobkowskiego zatrudnić w elektrowni lub Olszewo-Borkach?
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 18:25 14-02-2019,   78%
Dobry wieczór!

Jeżeli myślicie, że jakimiś nędznymi sztuczkami wzbudzicie we mnie niechęć do pana prezydenta Łukasza Kulika -  to płonne wasze nadzieje.

Głosowałam na obecnego prezydenta, bo wiedziałam, że dotrzyma słowa i zadecyduje o wyświetlaniu w Ostrołęce Klera. No i słowo ciałem się stało: Kler był jak ta lala... (a może nawet nawet jak dwie te lale)...

Film ten już na stałe zmienił mnie jako kobietę, jako człowieka. Poszerzył moje (ubogie dotąd) horyzonty umysłowe, wzbudził we mnie pozytywne emocje, pobudził do samodzielnego, analitycznego myślenia, przeorał moją laicką moralność , wywrócił mój pogląd na Polskę i świat współczesny, wywołał we mnie ciekawość świata, wzniecił żar poszukiwania prawdy,  tchnął we mnie nowe siły witalne, podsycił chęć do odkrywania nowych doznań... Dzięki Klerowi mogę powiedzieć o sobie z dumą, poczuciem wartości i godnością - jestem Europejkom całom gębom...

Dlatego drogie cukiereczki-pimpuleczki, powiadam wam: nikt i nic - żadne burze, żadne zawirowania, żadne wichry, nie zdołają wzbudzić we mnie krytycznego spojrzenia na pana prezydenta Kulika...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~kinomanka, 10:02 15-02-2019,   25%
@~Anna - Kurpiowska Panna Bez komentarza - szkoda słów
odpowiedz   •   oceń :  
~lekarz, 10:52 15-02-2019,   25%
@~Anna - Kurpiowska Panna To już schizofrenia zaawansowana zawsze twierdziłaś, że głosowałaś na prezydenta Kotowskiego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 11:03 15-02-2019,   80%
@~lekarz Dzień dobry!

Drogi lekarzu! Tylko krowa nie zmienia poglądów. (Mimo, iż nieraz słyszałam pod swoim adresem "ty głupa krowo", to jednak nie biorę sobie tego do serca,  i nie utożsamiam się tym zwierzęciem). Pod wpływem profesjonalnej kampanii p. Kulika i obietnicy, że "będzie Kler" , diametralnie zmieniłam opcję polityczną i nie żałuję swojego wyboru. Doszłam do wniosku, że odtąd obóz POkoju i POstępu będzie bliski mojemu sercu, a PiSowski obóz zacofania, ciemnogrodu i wszeteczeństwa, niech się obywa beze mnie...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 11:06 15-02-2019,   78%
@~kinomanka Dzień dobry!

Droga kinomanko! Widzę, że rozumiemy się bez słów. Dowartościujemy się... Zapraszam cię na Klera...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:33 14-02-2019,   82%
Kaszana, Klekot, jakiś Dobkowski - kto jeszcze pod stołem doi UM????
Ale jaja. ale jaja. ale jaja
Chyba nie tak miało być panie Kulik??? oj nie tak.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:37 14-02-2019,   89%
ekspert....8  tys za co? co pan arek ma wspólnego ze sportem? tylko tyle ze jest dziennnikarzem i kolegą kolegów
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:56 14-02-2019,   94%
Bardziej to kolega kamerki niż działacz PO. Razem pracowali (lub pracują) w m-o i pewnie dlatego kamerka znalazł mu fuchę w mieście. Zresztą nie zdziwi mnie jak zaraz dostanie kolejne zlecenia albo go zatrudnią za dobrą kasę.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:46 16-02-2019,   100%
Proste, że tak przecież kamerka był u niego świadkiem na ślubie więc to pewnie lepsza znajomość :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Działacz spkrtowy, 19:04 14-02-2019,   97%
Szok tyle kasy za co? Ja podzielę nie gorzej i za darmo.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:05 14-02-2019,   83%
Pnie prezydencie czy Pan jest zdrowy ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Łubu du, 19:09 14-02-2019,   92%
Warto dopisać, że ten pan jest redaktorem portalu MO. Zatem bezstronność redakcji do poczynań kandydata na prezydenta i obecnego prezydenta jak widać na załączonym obrazku jest nie podlegająca żadnej dyskusji i absolutnie bezinteresowna.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:12 14-02-2019,   91%
To się nazywa ogrodnicza neutralność  :DDD Chłopak  z MO, na usługach  PO jako apolityczny  ekspert :DDD Do tej pory podział  odbywal9 się  beż opłacania  "ekspertów" OSTROŁĘKA  DLA WSZYSTKICH
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:19 14-02-2019,   98%
Taki z niego expert jak ... dziennikarz:))))) Buahahahaha! 8 tysi przytuli za nic. Czyli wiele się w jego profesji nie zmieni! :))) Kłamstwem jest jakoby miałby on być przedstawicielem środowisk sportowych! NIKT "środowiska" nie pytał! A jakby zapytał, to by go środowisko wyśmiało za takiego experta od siedmiu boleści!:))
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:21 14-02-2019,   33%
Czy wystarczy wam sił na te 4 lata eostrołęko? Bo generalnie macie w swoim bezpartyjnym mieście ludzi którzy też nie są kryształami.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:24 14-02-2019,   59%
Boli d**a co ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:43 14-02-2019,   85%
Przecież radnych BMO i innych opcji prześwietlono na MO od góry do dołu przed wyborami. Przypomnijcie sobie te artykuły, wszyscy byli krytykowani, a później wyszedł artykuł "to ich boi sie pis":)
odpowiedz   •   oceń :  
~Fx, 20:13 14-02-2019,   92%
Pewnie na rewanż na „zaprzyjaźnionym” portalu nie przyjdzie nam długo czekać...A jak sądzę konkurencja, teraz już i polityczna zagra ostro bo idzie już chyba o skrócenie kadencji prezydenta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jaro, 21:49 14-02-2019,   87%
@~Fx Cenię eostrołękę za to, że kiedy trzeba to chwalą a kiedy trzeba to jadą ostro. Dobrze że są media których nie da się kupić
odpowiedz   •   oceń :  
~realista, 11:50 15-02-2019,   56%
@~Jaro Wszystko robią w swoim interesie. Tak jak ty.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jaro, 14:32 15-02-2019,   67%
@~realista Chyba każdy robi coś w swoim interesie? Ty raczej też. Ja mówię o obiektywizmie mediów a nie o tym co ktoś robi prywatnie
odpowiedz   •   oceń :  
~hypokryzja, 15:21 15-02-2019,   43%
@~Jaro Jak robisz coś we własnym interesie to nie jesteś obiektywny, więc po co bzdury pisać o obiektywizmie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:26 14-02-2019,   95%
Arkadiusz Dobkowski - redaktor sportowy MO i wszystko jasne
odpowiedz   •   oceń :  
~X, 19:52 14-02-2019,   84%
Słyszeliście ten skrót Coś Byśmy Aresztowali
odpowiedz   •   oceń :  
~trener, 20:00 14-02-2019,   96%
Zarobiłem w rok dużo mniej niż pseudo expert sportowy w 2 miechy.Jaja
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc, 20:22 14-02-2019,   96%
no i kpolejne kwiatki wychodza, to dopiero poczatek a co jeszcze bedzie? A jeszcze niektorzy    z takich opluwaja poprzednikow .ktorzy nie osmieliby sie takich numerow wywijac pomimo wszystko, Kochani musimy jak z dotychczasowych poczynan wynika /ukrywane pelnomocnictwa, zatrudnianie swoich kolegow z PO,PSL,SLD|  byc przygotowani na wszystko,                      
                  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:31 14-02-2019,   31%
@~gosc PiS nie jeat lepszy.  Ruinę zostawił a nie miasto
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:50 14-02-2019,   84%
Noo, przenikliwa ocena, pisana z pozycji sklepu ogrodniczego czy spaceru przy dźwiękach disco polo? Jak to mówią, jak nie ma argumentów zaczyna się odwracanie Wisły kijem. A co ma PiS do pana z PO zatrudnionego przez pana, który był wcześniej w SLD?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:22 14-02-2019,   91%
Ogrodnicze tango trwa i trwa mać
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:34 14-02-2019,   91%
Karuzela się rozkręca a umowy zlecenia są nagle modne
odpowiedz   •   oceń :  
~Oszczędna, 21:12 14-02-2019,   84%
Proponuje zwolnic dyrektora wydziału sportu rozwiązać komisję sportu rady miasta a zaoszczędzoną forsę wydać na experta na umowe pracuję.
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 06:49 16-02-2019,   50%
@~Oszczędna Tak by wypadało , bo przecież tylko ekspert zna się na robocie :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Zawiedziona, 22:03 14-02-2019,   91%
Czyli Kulik to PO I wyszło szydło z worka
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:44 14-02-2019,   83%
@~Zawiedziona I gdzie ta ogrodnicza „Ostroleka dla wszystkich „?Klamcy ,hipokryci .PO PSL SLD -oto wasza metka !!!Bylo nie oszukiwać wyborców od samego początku ,tylko kampanie przeprowadzić szczerze pod szyldem SLD lub PO,wówczas na pewno nie wygralibyscie wyborów !Lepiej oszukać ,uknuć,zmanipulować ,naobiecywac gruszek na wierzbie !Po trupach do celu!Cala wasza kampania przedwyborcza to jedno wielkie kłamstwo ,dno,szambo ! Jest juz gorzej niż za Pisu,a myślałem ze gorzej być nie może !Zwracam chyba honor Kotowskiemu
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:39 15-02-2019,   25%
@~Zawiedziona On ma tyle wspólnego z PO co "Kamerka" i "Ekspert". Chociaż nie, ci pozostali chociaż figurowali w spisie członków ale z PO już dawno nie mają nic wspólnego, teraz to tylko biznesmeni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Obuwatel, 22:09 14-02-2019,   97%
Arkadiusz?! Pożal Cię Boże .... ekspert od sportu? Artykułu porządnego nie skleci ... tak się bawi kulik nasza kasą .... brawo !!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 22:30 14-02-2019,   84%
Ogrodnik  szaleje.Wybraliśmy osobę conajmniej nieodpowiedzialną.Referendum to tylko kwestia czasu,niestety musi upłynąć 10 miesiecy.\takie prawo.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:39 14-02-2019,   83%
@~Jan A kiedy można zmniejszyć mu zarobki
odpowiedz   •   oceń :  
~Andrzej, 22:31 14-02-2019,   92%
Kochani a na kogo przepisał majątek jeden z dżentelmenów z ratusza ?! Może redakcja ten wątek sprawdzi ? Może dziennikarzom prokuratura udostępni jakaś wiadomość. Można tak na zaufane osoby ? Panie Bocianie ? Co z Wami ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Pozdrawiam, 22:42 14-02-2019,   100%
Bym coś napisał na temat Arka ale podaruje sobie i jemu. Tak czy inaczej pamiętam i na pewno przypomnę!
odpowiedz   •   oceń :  
~Witek, 23:02 14-02-2019,   100%
Taką analizę można zrobić w 2- 3 tygodnie spokojnie i za wiele niższą kasę.
odpowiedz   •   oceń :  
~Sk/mUTEK, 23:06 14-02-2019,   95%
Ale jaja, Ale jaja. Ale jaja.
I kaszana.
odpowiedz   •   oceń :  
~..., 23:28 14-02-2019,   100%
I tak już na niego czeka ciepła posada w ratuszu.  Jakim on jest przedstawicielem klubów skoro prawie każdy ma o nim źle zdanie.  Głosowałem na Łukasza ale nie z takimi ludźmi.  Obłuda i kolesiostwo . Mówicie że poprzednią władza też była kolesiowa może i tak ale ona to tworzyła przez lata A wy od razu. Śmieszni ludzie. Pan kamera Pan Arkadiusz Pan kaszanka. Przecież to śmierdzi bardziej niż celuloza.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kulik, 01:31 15-02-2019,   95%
Ile kosztuje kaszanka dla klekota ?
odpowiedz   •   oceń :  
~normalny, 05:16 15-02-2019,   42%
Do Anny ..........tak jakoś nawet się zrymowało i zrobiło się śpiewnie
My myślę trochę mądrzejsi nie łapiemy się na tę  twoja kont gierkę  to była dobra metoda 30 lat wcześniej   dzis sa inne metody manipulacji , bardziej nowoczesne i finezyjne   . Ale tych cech  w tych wypocinach jest brak  
Proszę kończyć  .......... a wstyd może nadejdzie kiedyś  Nie oczekuję riposty a przemyśleń
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 09:28 15-02-2019,   67%
@~normalny Dzień dobry!

Jeżeli, miły kawalerze, nie oczekujesz z mojej strony  "riposty a przemyśleń", to trudno - twoja strata.
Zadowolę się ucałowaniem ciebie w obydwa policzki i przesłaniem ci życzeń - miłego dnia i dobrej roboty...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Mig, 05:30 15-02-2019,   100%
Dobrze ze mnie już nie ma w tym mieście bo to co się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Następny ekspert od niczego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:45 15-02-2019,   84%
Kulik off
odpowiedz   •   oceń :  
~Załamka, 06:54 15-02-2019,   81%
W 3 miesiące osiągnęli poziom poprzedników wypracowywany przez 12 lat. Tylko miasto i mieszkańcy na tym tracą. Radni powinni zrobić z tym porządek i posprzątać ten syf poprzez oderwanie nowej władzy od koryta.  Może chociaż oni będą rządzić dla Ostrołęki i mieszkańców
odpowiedz   •   oceń :  
~tak trzymać, 15:23 15-02-2019,   29%
@~Załamka Jak tracą? Likwidując etaty, które są już niepotrzebne? PIS niech rządzi elektrownią lun w Olszewo Borkach, bo Ostrołęka nie dla nich.
odpowiedz   •   oceń :  
~Obywatel, 07:57 15-02-2019,   85%
Głosując na Kulika miałem mieć darmowe parkingi !!! I nie patrzeć na strażników z lekka nadwaga wożących sie sennie po mieście !!! A tu najpierw spłata długów za kampanie i artykuły przychylne . Do roboty
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:01 15-02-2019,   93%
@~Obywatel Kiedy likwidacja Straży M, co P.Kukik zapomniał, co tak krzyczał, obiecując, ze ją zlikwiduje, na co to , ta SM, okłamali nas na samym początku i dalej to robią, kazdego dnia.
odpowiedz   •   oceń :  
~cyd, 07:58 15-02-2019,   88%
Zenuła żeby gosc z taką przeszłością dzielił pieniądze państwowe.  Zainteresowani wiedzą o co chodzi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:54 15-02-2019,   67%
@~cyd nie przejmuj się on, podzieli pieniądze, najpierw dla siebie, pozniej dla kolegów, a reszta dostanie g...wno.na patyku,
odpowiedz   •   oceń :  
~JJ, 08:54 15-02-2019,   95%
To tylko oficjalna kwota. Ciekawe ile jeszcze przytulił pod stołem. Całe środowisko zna tego Pana jako "złotówę". Kto przy zdrowych zmysłach dopuścił go do dzielenia pieniędzy na sport ??!!  
odpowiedz   •   oceń :  
~Dys, 08:58 15-02-2019,   93%
@~JJ Dokładnie tak jak napisałeś !
odpowiedz   •   oceń :  
~obywatel, 09:58 15-02-2019,   100%
@~JJ złotówa to mało powiedziane, specjalista od wszystkiego .....
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:01 15-02-2019,   100%
@~JJ Przeciez on bral kase nawet za publikowanie przygotowanych przez same kluby tekstow
odpowiedz   •   oceń :  
~Pokraki i Szuje, 10:44 15-02-2019,   32%
do tej pory Kotowski przydzieleł w zaleznosci od swojego chumoru, pogody i smaku poroannej kawki  - nie by ło żadnego regulaminu, konkursu itp.
Teraz jak chca zrobić barfdziej profesjonalnie to juz PISowski kwik....
Standardowo - jak PIS mianuje swoich bez konkursów bo specjalnie nawet prawo zmienili zeby ich nie było trzeba robic to ok.
Jak PO np w wawie zrobiło konkurs na rzecznika prezydenta  to od razu kwik ze ustawiony.
Czyli najlepiej robić jak PIS - na bezczela wszedzie swoich, kase tylko swoim  -bo TAK !!!  bo sie należy !!!
Panie Kulik po co sie Pan starasz profesjonalnie i uczciwie - widac trzeba robić jak PIS, bo nikt nie doceni
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 11:12 15-02-2019,   82%
@~Pokraki i Szuje Dzień dobry!

Cyt. "do tej pory Kotowski przydzielał w zależności od swojego chumoru"...

Miłe Pokraki i Szuje! Tym "chumorem" poprawiliście mi humor na resztę dnia. Dziękuję, całuję i pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Pokraki i Szuje, 11:43 15-02-2019,   20%
@~Anna - Kurpiowska Panna ja również pozdrawiam z chumorkiem czy humorkiem Panmie Januszu  :)
Jak tam w nowej pracy ? Ciągle za publiczne czyli nasze pieniążki ???
Ech ale chyba juz niedługo ?? Suferen chyba juz tak nie kocha co? Jesienią przyjdzie szukać prawdziwej pracy - moze byc cięzko......
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 13:04 15-02-2019,   67%
@~Pokraki i Szuje Cyt. "Panie Januszu"
- na imię mi  - Anna

Cyt. "Jak tam w nowej pracy ?"
- A, dziękuję... Powoli wdrażam się w wir nowych obowiązków i wyzwań

Cyt. "Ciągle za publiczne, czyli nasze pieniążki ???
- Pecunia non olet!

Cyt. "Ech ale chyba już niedługo ??
- Niezbadane są wyroki suwerena, ale jestem Anna Obrotowa - do perfekcji opanowałam umiejętność ustawienia się z wiatrem...

Cyt. "Suweren chyba juz tak nie kocha co? Jesienią przyjdzie szukać prawdziwej pracy - może być cięzko"...
- Jestem kochana przez wszystkich ludzi - nie boję się oddać pod ich osąd. Ponadto, jestem kobietą pracującą - żadnej pracy się nie boję...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:51 15-02-2019,   75%
@~Pokraki i Szuje PIS to PIS, a obecni to co??? Bo nie wiemy???
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:58 15-02-2019,   50%
@~Anna - Kurpiowska Panna Do Anka K.Panna a zapytaj lub odpowiedz, a teraz czyje pieniądze daje się kaszanie i innym????
odpowiedz   •   oceń :  
~oka, 11:38 15-02-2019,   89%
Dziwne jest kiedy urzędnicy wynajmują eksperta aby pieniądze miejskie porozdziel na kluby sportowe pytania same cisną się na usta od czego oni są i naczym się znają i czy wiedzą co się w miejskich klubach dzieję.
odpowiedz   •   oceń :  
~Sk/mUTEK, 11:55 15-02-2019,   88%
PO standardy
Afera taśmowa. :  Bieńkowska: Za 6 tys. zł to pracuje złodziej albo idiota.
mhm..-     A kaszana za 3 300 ???
Ale jaja. Ale jajaj. Alee jaja.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ciekawe, 11:58 15-02-2019,   100%
@~Sk/mUTEK Ciekawe były by opinie przewodniczącego i radnych komisji sporu.
Przewodniczący to nawet za cos pieniądze bierze.
Może e ostrołęka mogła by zadzwonić do radnych tej komisji i zapytać się o opinie.
odpowiedz   •   oceń :  
~JAN, 12:31 15-02-2019,   100%
Przecież to jest nowy Dyrektor MZOSTIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Znaczy się będzie :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:51 15-02-2019,   100%
@~JAN Ale pisz poprawnie wygra przejrzysty konkurs jak nie w MZOSTiIT to na dyrektora w UM
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:47 15-02-2019,   100%
@~JAN oooo to już prezydent przegnie szale
odpowiedz   •   oceń :  
~oka, 13:20 15-02-2019,   100%
Jeśli porozdziel by kasę na kluby w czynie społecznym wtedy szacun a tak wstyd dla ratusza ............tyle kasy.
odpowiedz   •   oceń :  
~oka, 13:24 15-02-2019,   100%
Ciekawe ilu jeszcze ekspertów nad czeka od dojenia miejskiej kasy od czego są urzędnicy?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:50 15-02-2019,   100%
A to teraz w Ratuszu kulikova pracują tacy „specjaliści”,którzy nie mogą,czy nie potrafią wykonać prostego zadania???Czyzby podział środków na dotacje dla klubów to taaaakie skomplikowane zadanie ,ze aż trzeba powołać do tego „specjalistę „ i to za grubą kasę ??!Ladnie wyprowadza się państwowe pieniądze z miejskiej kasy !
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:52 15-02-2019,   56%
straszne jest to, co się teraz dzieje. za Kotowskiego było fatalnie, ale teraz jest jeszcze gorzej. jest tu potrzebny ktoś inny. #kotowskiout  #kulikout
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:31 15-02-2019,   100%
wypasione chłopaki :) ;)
odpowiedz   •   oceń :  
~..., 14:54 15-02-2019,   100%
Z tego co wyczytałem to Panu Arkowi kończy się umowa 28.02. Tak wiec proszę portal aby zainteresował się kim bedzie z dniem 01.03. Tak się zastanawiam czy w Ostrołęce nie ma ludzi którzy by byli specjalistami a jednocześnie mieli dobra opinię. Skoro jak czytam ten Pan ma tak słabą opinie w środowisku sportowym to dlaczego się on tym zajmuje. Jeżeli są jakiekolwiek podejrzenia a po komentarzach że są nawet mocne to co on tu jeszcze robi. Panie prezydencie podcina sobie Pan gałąź na której Pan siedzi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:00 15-02-2019,   67%
Eispert kaszankowy
odpowiedz   •   oceń :  
~bib, 16:08 15-02-2019,   100%
Zamienił stryjek siekierke na kijek za juchasa kwadratowy jeden wart drugiego Panie prezydencie czy w Ostrolece nie ma już ludzi ktorzy znaja sie na sporcie i maja dobra opinie wśród sportowcow. Moze pan zarzycki sie wypowie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:47 15-02-2019,   89%
Panie Prezydencie ja zrobiłbym to za darmo. To po pierwsze. Po drugie w odpowiednim wydziale Urzędu Miasta pracują od lat ,,tęgie głowy,, pobierające niewąskie pobory. Zamiast pisać wiersze lub zajmować się innymi sprawami w obowiązkach powinni mieć dokonywanie nie tylko takiej ale wielu innych analiz. A Pan ,,D,, BIERZE JAK MU DAJĄ FORSĘ ZA NIC. Proszę wybaczyć ale ja tego Pana za fachowca w zakresie programowania i analizowania działalności w kulturze fizycznej nie uważam.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:06 15-02-2019,   100%
panie arku będąc na pana miejscu spaliłbym się ze wstydu
odpowiedz   •   oceń :  
~oka, 23:36 15-02-2019,   50%
Buduję się miasto ekspertów
odpowiedz   •   oceń :  
~Expert, 07:42 16-02-2019,   80%
Dokładnie miasto expertow sie tworzy i Ew.konsultacji.Prezydent mie będzie niczemu winny  i za nic odpowiedzialny . Za niepowodzenia i zle decyzje bedza WINNI expercji za brak straży i parkometrów itp itd WINNE społeczeństwo po konsultacjach referendalnych. Po co nam prezydent ?!?!?!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:09 16-02-2019,   100%
@~Expert Na taczkę z nim !
odpowiedz   •   oceń :  
~zzz, 08:00 16-02-2019,   100%
Umowa się kończy 28 lutego. Potem będzie pracował w wydziale Promocji Miasta Kultury i Sportu. Zresztą już na wręczeniach stypendium, dla sportowców zapraszał Wszystkich do Wydziału mówiąc że drzwi są dla nas otwarte.  .
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:03 16-02-2019,   50%
Ten człowiek nie jest "ekspertem"w/w dziedzinie. Ostrołęcki sport poznaje poprzez publikowanie nadesłanych mu przez trenerów informacji. Weryfikacją dla tego" eksperta" byłby test wyników, rankingów krajowych i europejskich, lokat zawodników na zawodach krajowych,ocena perspektyw rozwoju,porównanie tabel współzawodnictwa krajowego, wartość wyników. A tak to tylko zwykły informator o poczynaniach Ostrołęczan na boiskach sportowych. Ale forsa niezła!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:33 16-02-2019,   0%
Ekxpert od milicji obywatelskiej czyki MO czytaj nie moja kulikołęka ostrołęka dla niewszystkich
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Kino JANTAR
×