2018-03-02T19:57:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wieczór komplementów i podsumowań [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
9
7
25

W Ostrołęce zainaugurowany został cykl spotkań kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości z Polakami, tego typu wydarzenia odbywać się będą w każdej gminie. Spotkanie podsumować można krótko: wieczór komplementów i podsumowań. Była również obietnica: ta o ostrołęckiej elektrowni spotkała się z aplauzem publiki.

Spotkanie poprowadził poseł ziemi ostrołęckiej Arkadiusz Czartoryski. Polityk PiS podkreślił zasługi obecnego rządu. Jak podkreślił, zmiany nastąpiły we wszystkich dziedzinach życia społecznego, politycznego, państwowego. - Zmiana jest zerwaniem z bolączkami i patologiami, które towarzyszyły III RP po 1989 roku - mówił Czartoryski, dodając również, że PiS postawił na przywrócenie godności i honoru bohaterom narodowym, a także walce o pamięć historyczną.

Następnie głos zabrał prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, przypominając o najważniejszych osiągnięciach kończącej się niedługo kadencji. Wśród nich wymienił inwestycje z dofinansowania zewnętrznego i dbałość o politykę historyczną, na pierwszym miejscu stawiając Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Nie zabrakło także ciepłych słów w stronę rządu RP oraz obecnego na sali Krzysztofa Tchórzewskiego.

Wszyscy czekali właśnie na wypowiedź ministra energii, szczególnie na słowa dotyczące ostrołęckiej elektrowni. Tchórzewski powiedział, że blok C powstanie (w tym przypadku nie zdążył nawet dokończyć zdania, a rozległy się gromkie oklaski), a jego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Ma być to ostatnia elektrownia węglowa w Polsce. Minister energii stwierdził, że będzie to wielka inwestycja dla miasta, a przy jej budowie pracować będzie tyle osób, że pracy dla lokalnej ludności z pewnością nie zabraknie. - Dobrze wykorzystajcie czas budowy elektrowni - zakończył. Trzeba przyznać, że jego wystąpienie wlało sporo optymizmu w serca obecnych na spotkaniu.

Ponad 1,5 godzinne spotkanie cieszyło się bardzo dobrą frekwencją. Sala Ostrołęckiego Centrum Kultury wypełniła się po brzegi sympatykami PiS, samorządowcami i mieszkańcami miasta. Więcej o spotkaniu przeczytać będzie można w najbliższych dniach w naszym serwisie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×