2018-03-02T19:57:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wieczór komplementów i podsumowań [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
6
7
25

W Ostrołęce zainaugurowany został cykl spotkań kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości z Polakami, tego typu wydarzenia odbywać się będą w każdej gminie. Spotkanie podsumować można krótko: wieczór komplementów i podsumowań. Była również obietnica: ta o ostrołęckiej elektrowni spotkała się z aplauzem publiki.

Spotkanie poprowadził poseł ziemi ostrołęckiej Arkadiusz Czartoryski. Polityk PiS podkreślił zasługi obecnego rządu. Jak podkreślił, zmiany nastąpiły we wszystkich dziedzinach życia społecznego, politycznego, państwowego. - Zmiana jest zerwaniem z bolączkami i patologiami, które towarzyszyły III RP po 1989 roku - mówił Czartoryski, dodając również, że PiS postawił na przywrócenie godności i honoru bohaterom narodowym, a także walce o pamięć historyczną.

Następnie głos zabrał prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, przypominając o najważniejszych osiągnięciach kończącej się niedługo kadencji. Wśród nich wymienił inwestycje z dofinansowania zewnętrznego i dbałość o politykę historyczną, na pierwszym miejscu stawiając Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Nie zabrakło także ciepłych słów w stronę rządu RP oraz obecnego na sali Krzysztofa Tchórzewskiego.

Wszyscy czekali właśnie na wypowiedź ministra energii, szczególnie na słowa dotyczące ostrołęckiej elektrowni. Tchórzewski powiedział, że blok C powstanie (w tym przypadku nie zdążył nawet dokończyć zdania, a rozległy się gromkie oklaski), a jego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Ma być to ostatnia elektrownia węglowa w Polsce. Minister energii stwierdził, że będzie to wielka inwestycja dla miasta, a przy jej budowie pracować będzie tyle osób, że pracy dla lokalnej ludności z pewnością nie zabraknie. - Dobrze wykorzystajcie czas budowy elektrowni - zakończył. Trzeba przyznać, że jego wystąpienie wlało sporo optymizmu w serca obecnych na spotkaniu.

Ponad 1,5 godzinne spotkanie cieszyło się bardzo dobrą frekwencją. Sala Ostrołęckiego Centrum Kultury wypełniła się po brzegi sympatykami PiS, samorządowcami i mieszkańcami miasta. Więcej o spotkaniu przeczytać będzie można w najbliższych dniach w naszym serwisie.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Obserwator, 20:06 02-03-2018,   100%
W końcu grudnia 2017 roku Pan Minister Tchórzewski oficjalnym pismem Ministerstwa Energii poinformował Radę Miasta Gdańska, że nie ma żadnych planów łączenia Lotosu z Orlenem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:29 02-03-2018,   100%
@~Obserwator tak jak teraz że Elektrownia powstanie :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Genek, 20:32 02-03-2018,   47%
Pierwszy Ostrołęcki Zjazd Prawa i Sprawiedliwości - jednak komu-na wróciła.
odpowiedz   •   oceń :  
~Łukasz, 20:40 02-03-2018,   -
Edek to chyba my mamy ten czas dobrze wykorzystać
odpowiedz   •   oceń :  
~Romek, 22:26 02-03-2018,   66%
Ostatnia elektrownia węglowa... nic dziwnego, ze już nikt nie chce ich budować ani w Polsce ani w Europie. Tylko dlaczego tego brudną przestarzałą technologię wciskają biednym mieszkańcom Ostrołęki? Wyborczą kiełbaskę trzeba przygotować?
odpowiedz   •   oceń :  
~JakubW, 22:32 02-03-2018,   69%
Współczuję mieszkańcom Ostrołęki. Tak dawać się mamić przedwyborczym obietnicom :(
odpowiedz   •   oceń :  
~Zabrze09, 22:35 02-03-2018,   62%
Bajeczki przedwyborcze o elektrowni. Nierealne, nieekonomiczne
odpowiedz   •   oceń :  
~be, 22:36 02-03-2018,   100%
Dobrze że przyjechał i naobiecywał. Jeżeli nie spełni obietnic to będzie pretekst do pośmiewiska przez cały kraj
odpowiedz   •   oceń :  
~JozekEN, 23:04 02-03-2018,   50%
Smutne, że poza nową trującą elektrownią rzad nie ma do zaproponowania nic innego mieszkancom zielonych pluc Polski.  Zniszczmy ostatni niezatruty kawałek Polski, dlaczego oni mają mieć lepiej. W końcu co to jest tysiące miejsc pracy w agroturystyce naprzeciw kilkudziesięci w nowej elektrowni... Smutaaaaa
odpowiedz   •   oceń :  
~v, 23:10 02-03-2018,   34%
Nie dajcie się wysiudać to tak apropo propagandy sianej obecnie :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Ochotnik, 23:16 02-03-2018,   48%
I nikogo nie skłania do refleksji fakt, że będzie to OSTATNIA elektrownia węglowa w Polsce? Przecież nie bez powodu ostatnia. Węgla już nie ma w Polsce - skrobiemy dno beczki. Będziemy go musieli kupować. Taki patriotyczny PiS a nie mowi o tym, ze ta inwestycja uzalezni kraj na nastepne 20-30 lat od importu i cen wegla dyktowanych przez Rosję.
odpowiedz   •   oceń :  
~szarylud, 07:26 03-03-2018,   48%
Dzień dobry. Jestem przeciwnikiem energetyki węglowej, która jest nierentowna i jest dotowana przez państwo kwotą około 10 mld PLN rocznie ze względu na wysokie koszty wydobywania węgla (obecnie eksploatowane pokłady są znacznie głębiej niż na początku działalności przemysłu wydobywczego). Nie sprzeciwiam się dla samego sprzeciwu. Mój pogląd wynika z gruntownej analizy obecnej sytuacji ekologicznej, ekonomicznej, politycznej i gospodarczej. Czytam literaturę naukową, popularnonaukową, czasopisma różnych opcji, obserwuję, co się dzieje za granicą, zwłaszcza na Zachodzie. Np. Niemczech w ciągu najbliższych lat jest planowane całkowite odejście od energetyki opartej na węglu. Funkcjonują już tam całe aglomeracje oparte na odnawialnych źródłach energii w prosumenckich inteligentnych systemach energetycznych. Oczywiście słucham też argumentów zwolenników przemysłu energetycznego opartego na węglu. Jestem otwarty na dialog. A ilu z was, zwolenników przemysłu węglowego, tworzenia nowych kopalń spojrzało na sprawę obiektywnie? Ilu z was słucha nie tylko polityków, przedstawicieli korporacji węglowych i energetycznych opartych na węglu, ale też przygląda się innym argumentom? Ilu z tych zgromadzonych ludzi na spotkaniu w Ostrołęce zapoznało się nie tylko z argumentami zwolenników energetyki węglowej, ale też z argumentami przemawiającymi za nieracjonalnością tworzenia nowych kopalń?  Ilu z nich umiałoby odpowiedzieć na pytania: co to jest prosument, inteligentny system energetyczny, energetyka rozproszona? Nie mam żalu do kogoś, kto nie ma wiedzy i w wyniku tego jest przekonany do zgubnych argumentów. Ale mam żal do tego, kto zamyka się w swoim świecie i nie wysili się, aby sięgnąć do literatury i faktów przemawiających za słusznością odejścia od energetyki i przemysłu węglowego. Nie oczekuję, że ktoś zmieni poglądy i będzie myśleć tak jak zwolennicy odejścia od w węgla tylko dlatego, że oni mają takie a nie inne zdanie. Jeśli jednak ktoś jest za inwestowaniem w przemysł węglowy, to niech to będzie światopogląd oparty na obiektywnym spojrzeniu na sprawę. Jestem jednak przekonany, że zwolennik przemysłu węglowego po solidnym zapoznaniu się faktami na temat energetyki opartej na źródłach odnawialnych dojdzie do wniosku, że wiele przemawia za tym, że poglądy trzeba zmienić. Ale to tylko moje skromne zdanie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:27 03-03-2018,   59%
@~szarylud uważam, że budują to, co się opłaca. gdyby elektrownia niewęglowa była lepsza, to taką by budowano. W Niemczech planowane jest całkowite odejście od energetyki opartej na atomie, zostaje węgiel, gaz i OZE.
odpowiedz   •   oceń :  
~empi56, 11:28 03-03-2018,   25%
Nieprawda.
Od węgla też pomału odchodzą.
Jest już realizowany plan zamykania kopalń węgla kamiennego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:54 03-03-2018,   34%
bada emerytów walczy o utrzymanie stołków
odpowiedz   •   oceń :  
~KM, 08:58 03-03-2018,   88%
Oni przynajmniej walczą, a nie tylko siedzą i klepią w klawiaturę
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc, 09:39 03-03-2018,   39%
Skoro ma to byc ostatnia elektrownia weglowa to po jaka cholere ja budowac.  Chyba po to zeby za pare lat Unia ja zamknela. I bedzie kolejne w ostroleckiej kolekcji budowlane straszydlo tak jak kasyno, stary basen, czy budynek przy lidlu. I te komunistyczno socjalistyczne hasla: nie zabraknie pracy dla calej spolecznosci. Otworzcie oczy. To miasto umiera!!!!! Jakie tu sa inwestycje??? Zal i smutek. Ulice waskie i z porozwalana nawierzchnia. Chodniki to samo. Brak sciezek rowerowych. Goworowska-jedna z glownych arterii-waska kiszka w polowie ktorej trzeba isc poboczem bo chodnik sie konczy. Sygnalizacje z lat 70. Dramat dramat dramat. Wystarczy pojechac do Lomzy. Podobne miasto a zupelnie inny swiat. Tyle w temacie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Probówka, 11:56 03-03-2018,   34%
Smutne jest to, że podczas spotkania argumenty społeczbe pomaganie słabszym członkom społeczności, miejsca pracy, poczucie przynależności do ambitnego i nowoczesnego planu na przyszłość, szacunek należny nieżyjącym już bohaterom  zostało zaprzęgnięte do projektu który z szacunkiem dla małych miast, słabszych obywateli/ek i ambitnym rozwojem naszego kraju nie ma nic wspólnego. Ludzie chcą usłyszeć, że ktoś u władzy się o nich troszczy.  A jak władza mówi, że  się  troszczy - to mówi. Pozdrawiam!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:01 03-03-2018,   17%
To przykre, że od kilku lat władze lokalne mamią nas obietnicą elektrowni od trzech lat nic się nie dzieje a ostatnio unieważniono przetarg takie są fakty. jesteście obłudni w tej walce o kolejną kadencje
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:27 03-03-2018,   0%
o Spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:00 03-03-2018,   0%
hhehehehehe koło gospodyń wiejskich :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Lelis, 12:46 03-03-2018,   0%
Pani Beata z PO z przyjacielem z Lelisa. Ci oni tam robią
odpowiedz   •   oceń :  
~Ala, 16:03 03-03-2018,   67%
Oze nie jest dobre dla systemu energetycznego. Produkcja nie jest przewidywalna. Nie wiemy kiedy bedzie wiało, świeciło słońce itp
Energia konwencjonalna jest pewna I dobrze że stanowi podstawę systemu energetycznego państwa
odpowiedz   •   oceń :  
~Bazyliszek, 10:22 04-03-2018,   50%
-Chcecie być truci węglem spalanym przy waszych domach?! Wszyscy czekali właśnie na wypowiedź ministra energii, szczególnie na słowa dotyczące ostrołęckiej elektrowni. Tchórzewski powiedział, że blok C powstanie (w tym przypadku nie zdążył nawet dokończyć zdania, a rozległy się gromkie oklaski), a jego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. :-)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:44 04-03-2018,   67%
@~Bazyliszek gdyby nie chcieli elektrowni, to byłoby głośne buuuuuuuuuuuuu z sali a nie gromkie oklaski.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1