Dwie ostrołęckie szkoły - II LO i SP 1 - przejdą duże remonty. Prezydent Ostrołęki mówi o "wielkiej rewolucji remontowej" i patrząc na zakres prac - coś w tym jest.
- Rozstrzygnęliśmy pierwszy przetarg na remonty ostrołęckich szkół - ogłosił prezydent Paweł Niewiadomski w ramach programu funduszy europejskich dla Mazowsza.
Jedną z remontowanych szkół będzie II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Ostrołęce.
Remont przejdą pomieszczenia w piwnicy, 25 pomieszczeń na parterze, dwa pomieszczenia na piętrze i cztery pomieszczenia na poddaszu oraz klatka schodowa. Wymienione będą instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, posadzki, a do tego zaplanowano wykonanie gładzi, malowanie ścian, wymiana grzejników i wyposażenia WC. Czas realizacji to pół roku.
Z kolei w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza wyremontowane będzie 16 pomieszczeń na parterze, jedno na drugim piętrze i klatka schodowa.
- Zakres remontu taki sam, jak w II LO - ogłosił włodarz miasta. - Tutaj również czas realizacji 6 miesięcy.
"Wykonawcy wchodzą do szkół pod koniec tego tygodnia" - zapowiedział prezydent.