eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wielki umysł i serce. Przyszły student Harvardu autorem akcji charytatywnej w Ostrołęce

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
fot. MSCDN Ostrołękafot. MSCDN Ostrołęka
REKLAMA

Patryk Wekwejt to najsłynniejszy maturzysta z Ostrołęki. Osiągnął wielki sukces, dostając się na studia na Harvardzie - uczelni, o której marzą miliony młodzieży z całego świata. Okazuje się, że wakacje spędza aktywnie, ale też z pożytkiem dla innych.

O Patryku Wekwejcie, absolwencie I LO w Ostrołęce, zrobiło się głośno, gdy wyszło na jaw, że dostał się na słynny Harvard. To marzenie wielu uczniów z całego świata spełnił właśnie maturzysta z Ostrołęki. Okazuje się, że oprócz wielkiego umysłu, ma też wielkie serce.

Jak poinformował ostrołęcki wydział Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Patryk udziela się obecnie jako wolontariusz w samorządowym projekcie MaKI, wspierającym integrację uczniów ukraińskich z polskimi.

- Jest też autorem akcji pomocy Ukraińcom poprzez koncertowanie w autobusach miejskich pod nazwą "Pokój: Komunikujemy Muzycznie" - wskazuje MSCDN Ostrołęka. Patryk jest bowiem wszechstronnie uzdolniony, oprócz tego, że jest naukowym geniuszem, ma różne zainteresowania. W kwestii muzycznej także ma się czym pochwalić: gra na saksofonie.

Mazowiecka jednostka przypomina:

Ostrołęczanie, jeśli Waszą podróż komunikacją miejską umili band młodzieżowy, wiedzcie, że jego liderem jest przyszłość światowej medycyny i nauki!

Źródło: MSCDN Ostrołęka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×