zdjecie 2866
zdjecie 2866
2016-04-13T13:44:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie [PROGRAM]

REKLAMA
REKLAMA

Największe w regionie wydarzenie branży ogrodniczej. Tylko w Szepietowie przez dwa dni znajdziesz wszystko do ogrodu i sadu oraz rękodzieło i smaki Podlasia. Największy wybór nasadzeń ozdobnych i materiału szkółkarskiego w województwie podlaskim.

16 i 17 kwietnia 2016 r. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie organizuje Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie.

Targi otwierają kalendarz imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Dla zwiedzających przygotowaliśmy moc atrakcji m.in.: wystawy, pokazy, konkursy i bogatą ofertę wystawienniczą.

Ogrodnicze szaleństwo
Wiosenne targi to idealne miejsce do sprawnego przygotowania się do sezonu ogrodniczego. W Szepietowie znajdziesz unikalne nasadzenia i odświeżysz swój ogród na wiosnę. Kilkudziesięciu wystawców zaoferuje: materiał szkółkarski ozdobny i owocowy, nasiona warzyw, ziół, kwiatów, rozsady warzyw i kwiatów, kwiaty doniczkowe, sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej. Nie zabraknie nawozów i środków ochrony roślin, obiektów małej architektury, sprzętu i mebli ogrodowych. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych. Zwiedzający uzyskają informacje dotyczące projektowania i urządzania ogrodów oraz pielęgnacji roślin.

Miód i regionalne przysmaki
Na szepietowskich targach tradycyjnie już furorę robią regionalne przysmaki. Będzie można zaopatrzyć się w chleb na zakwasie, swojską wędlinę, ser koryciński, a także oscypki. Będą mrowiska i sękacze, a do popicia kwas chlebowy, podpiwek i domowe nalewki.

Targi Pszczelarskie przyciągną pszczelarzy i firmy oferujące bogaty wybór miodów. W pasiece Ośrodka można będzie uzyskać fachowe porady z zakresu pszczelarstwa i uczestniczyć w wykładzie o tworzeniu odkładów pszczelich.
Edukacja i bezpieczeństwo.

Przygotowano ciekawe wykłady m.in.: dowiesz się jakimi zasadami kierować się przy estetycznym zagospodarowaniu przydomowych ogrodów. Można będzie skorzystać z fachowego doradztwa - swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Będzie okazja zapoznać się z działaniami prewencyjnymi prowadzonymi przez Policję i Straż Pożarną. Po raz pierwszy odbędzie się kontrolowany pokaz gaszenia słomy.

Równolegle z targami odbędzie się Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego, przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk okazów. Przy okazji hodowcy wezmą udział w szkoleniu na temat hodowli i oceny fenotypu królików rasowych.

Pokazy i konkursy
Podczas targów będzie okazja sprawdzić swoją wiedzę z rozpoznania nasadzeń ozdobnych. Po raz pierwszy odbędą się pokazy rękodzielnicze oraz prezentacja prac Stowarzyszenia Artszep. Nie zabraknie występów lokalnych zespołów artystycznych.

Tradycyjnie zostaną wybrane hity targów oraz wyłonieni najlepsi wystawcy. Poznamy zwycięzców konkursu internetowego na najpiękniejszy ogród.

Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie PROGRAM

16 kwietnia - SOBOTA

9.30 Otwarcie targów (tereny wystawowe)

10.00 Wykład: Zasady estetycznego zagospodarowania przydomowych ogrodów - Izabela Targ, PODR w Szepietowie (Ośrodek szkoleniowy, sala nr 5)

10.00 - 15.00 Szkolenie: Hodowla i ocena fenotypu królików rasowych

10.00 Fizjologia trawienia, żywienie oraz użytkowanie rozpłodowe królików. Ochrona zdrowia i profilaktyka - prof. Paweł Bielański, Instytut Zootechniki PIB (budynek główny, sala nr 4)

13.00 Praktyczny pokaz oceny królików oraz zasady ich przygotowania do wystawy - dr Grzegorz Otulakowski, Tadeusz Kwiatkowski, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt (Ring)

17 kwietnia - NIEDZIELA

9.00 - 15.00 Szkolenie: Hodowla i ocena fenotypu królików rasowych
Praktyczny pokaz oceny królików oraz zasady ich przygotowania do wystawy - dr Grzegorz Otulakowski, Tadeusz Kwiatkowski, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt (Ring)

11.00 Wykład: Zasady tworzenia odkładów pszczelich - Adam Boguta, PODR w Szepietowie (budynek główny, sala nr 4)

12.30 Rozstrzygnięcie konkursów (tereny wystawowe) - Hit Targów, Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta i Najlepszy Produkt Pszczelarski
- Najpiękniejszy ogród – konkurs internetowy

12.45 Kontrolowany pokaz gaszenia słomy – KW PSP w Białymstoku przy współpracy KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem i OSP w Szepietowie

W PROGRAMIE RÓWNIEŻ
- Wystawa Królików i Drobiu Ozdobnego
- Konkurs „Zgadnij co to za roślina?”
- Doradztwo rolnicze
- Doradztwo z zakresu pszczelarstwa (pasieka Ośrodka)
- Pokazy rękodzieła i twórczości Stowarzyszenia Artszep
- Występy zespołów artystycznych
- Produkty regionalne i ekologiczne

8.00 - 16.00 Zwiedzanie stoisk wystawienniczych

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×