zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2012-05-14T17:05:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wizerunek polskiego antyklerykała na przykładzie Tadeusza Chabudzińskiego z Ostrołęki

REKLAMA
Tadeusz Chabudziński (fot. eOstroleka.pl) Tadeusz Chabudziński (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA

Na łamach najnowszego wydania tygodnika „Uważam Rze” (20/2012), Igor Janke maluje wizerunek polskiego antyklerykała. Robi to na przykładach wpisów znalezionych w sieci.

Jak jawi się mu taki antyklerykał? Janke pisze: Agresywny. Ziejący jadem. Mówi wprost o chęci zniszczenia Kościoła, nienawiści i pogardzie dla kleru. Dla niego Kościół jest złem, okupantem, który chce zawładnąć wszystkim, czyha na nasze pieniądze i który całą energię koncentruje na ukrywaniu swoich rozmaitych przestępstw.

Autorzy wpisów, które cytuje dziennikarz (z zachowaniem pisowni oryginalnej), nie ukrywają swojego nazwiska, a często i zdjęcia. Janke zauważa, że mówienie źle i wulgarnie o Kościele przestało być czymś wstydliwym - no bo skoro mogą to robić gwiazdy i celebryci, mogę i ja.  

Mieszkańców Ostrołęki szczególnie może zainteresować jedna z cytowanych osób. Wśród wielu, Janke przywołuje także wpis byłego już szefa ostrołęckiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, obecnie kandydata na lidera lokalnego Ruchu Palikota - Tadeusza Chabudzińskiego. W „URz” czytamy:

Ktoś wrzuca zdjęcie (a może fotomontaż) płonącego kościoła z Matką Boską na pierwszym planie. To wywołuje prawdziwą radość Katarzyna Izabela Poths: „Jakżem radosna, że końcu za tyłek zaczynają im się zabierać!!!)”. A Radek dorzuca: „Boziu, spraw kurwa proszę, by takie obrazki w Polsce były codziennością. Amen”. Paweł Matyja tylko wzdycha: „Piękna wizja...”. Tadeusz Chabudziński: „Ogień oczyszcza”. Kinga Bonarowska kwituje: „Kiedy nadejdą te dni, wypiję flachy trzy... hehehehehe”.  

Kinga ma około czterdziestki, dwoje dzieci, lubi przepisy kulinarne i opowieści o „księdzu katolickim z wibratorem w odbycie u chirurga”.

Tadeusz z Ostrołęki, w podobnym wieku, prowadzi własną działalność gospodarczą, studiował w Łodzi. Jest dość aktywny. Działa w SLD. Inspiruje go Kwaśniewski i Putin, ale też Wałęsa i Reagan. Jak deklaruje, „wierzy w Boga, nie w kler”.


Sądząc po cytatach, Chabudzińskiemu - kiedyś czołowej postaci ostrołęckiego Sojuszu, znanej z pierwszomajowych happeningów - zdecydowanie bliżej teraz do Palikota, niż do Leszka Millera. Widocznie nie po drodze było mu maszerować ramię w ramię z Stanisławem Rybskim, kandydatem SLD do parlamentu w ostatnich wyborach, a obecnie radnym tej partii w sejmiku mazowieckim, który mówił w naszym portalu, że walczyć z Kościołem nie zamierza.


[źródło: Uważam Rze]

REKLAMA
zdjecie 2017
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×