zdjecie 9942
zdjecie 9942
zdjecie 9942
zdjecie 9942
2020-10-11T15:54:56+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wkrótce premiera nowego filmu profilaktycznego ostrołęckiej policji

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0

Po sukcesie filmu profilaktycznego „Telefon wciąż dzwonił” stanowiącej część kampanii społecznej „Krzyże Kurpiowszczyzny” ostrołęcka policja przygotowuje się do premiery kolejnej akcji, której celem jest podniesienie bezpieczeństwa na lokalnych drogach i zminimalizowanie liczny wypadków. Jednym z jej elementów jest film „Wyjątkowo spokojny dzień”, którego premierę zaplanowano na 20 października.

Nowa kampania społeczna przygotowana przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce i wspierana przez samorząd miasta oraz powiatu zatytułowana jest „Człowiek • Pojazd • Droga – Jak poprawić bezpieczeństwo”. Początkowo kampanię planowano rozpocząć w marcu, jednak plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia. Konferencja, podczas której organizatorzy chcieli szerszemu gronu przekazać treści stanowiące główne idee kampanii nie mogła się odbyć, jednak pomysłodawcy nie rezygnują ze swoich założeń.

Pomysł zorganizowania i przeprowadzenia konferencji „Człowiek • Pojazd • Droga – Jak poprawić bezpieczeństwo” pojawił się w rozmowach szefa ostrołęckich policjantów z samorządowcami już pod koniec 2019 roku. Jego realizację przez funkcjonariuszy Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce koordynował sam komendant za pośrednictwem naczelnika Wydziału Prewencji ostrołęckiej komendy.

Efektem prac jest przede wszystkim film profilaktyczny pt. „Wyjątkowo spokojny dzień”, który nie powstałby bez uprzejmości i ogromnej chęci współpracy mieszkańców Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego oraz Przasnysza w zakresie działań profilaktycznych.

Mówiąc „mieszkańców” mamy na myśli osoby, które zaangażowały się bezpośrednio w powstanie filmu, czyli zdecydowały się na wystąpienie w filmie oraz przedstawienie skutków osobistych, rodzinnych i społecznych wypadku drogowego. Premiera filmu „Wyjątkowo spokojny dzień”, który będzie dostępny na kanale YouTube Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbędzie się 20 października 2020 roku. Jest to drugi z terminów, w jakim miała odbyć się konferencja „Człowiek • Pojazd • Droga – Jak poprawić bezpieczeństwo”. Konferencja nie odbędzie się w terminie październikowym z uwagi na utrzymujące się obostrzenia i zachorowalność na koronawirusa.
- informuje aspirant Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce.

W tym dniu, prócz filmu profilaktycznego, będą dostępne również treści, jakie miały pojawić się w ramach tej konferencji w panelach „Człowiek”, „Pojazd” i „Droga”.

Zwiastun filmu można już dziś obejrzeć na kanale YT ostrołęckiej policji.
https://youtu.be/aXyy0SgiUYg

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×