eOstroleka.pl
Region,

Wnuczek znęcał się nad babcią. Krzyczał: "powinnaś zdechnąć" [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 2109
fot. KPP w Wyszkowiefot. KPP w Wyszkowie
REKLAMA

Decyzją sądu 34-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego został tymczasowo aresztowany w związku z toczącym się przeciwko niemu postępowaniu o znęcanie się nad swoją 80-letnią niepełnosprawną babcią. Zniszczył jej telefon, by nie mogła wezwać pomocy zjadał przeznaczone dla seniorki posiłki i krzyczał „już dawno… powinnaś zdechnąć”!

O zdarzeniu wyszkowska policja została poinformowana w miniony weekend. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że pijany wnuk wszczął awanturę ze swoją 80-letnią babcią, która nie była w stanie chodzić.

Do domu na terenie jednej wsi pod Wyszkowie natychmiast pojechali policjanci. W trakcie interwencji mundurowi ustali, że 34-letni mężczyzna od dłuższego czasu znęca się psychicznie i fizycznie nad kobietą, jest wobec niej agresywny oraz wyzywa ją i poniża. W tym domu padały często słowa z jego ust: „już dawno… powinnaś zdechnąć”. Na ciele kobiety były liczne siniaki. Agresor zniszczył jej telefon komórkowy, aby ta nie mogła wzywać policji. Nie pozwalał słuchać radia, a sam puszczał głośno muzykę. Rodzina seniorki była zastraszona. Kiedy ktoś stawał w obronie kobiety wtedy był wyzywany, a nawet bity. Gdy córka kobiety przynosiła jej jedzenie ten je zjadał, przez co 80-latka często była głodna. Mimo, że kobieta bała się i cierpiała to każdemu tłumaczyła: „to mój wnuk, też człowiek musi jeść”. To pokazuje jak wielką miłością obdarzała wnuka, a ten odpłacał się ogromnym bólem. Nie doceniał również tego, że w domu w którym mieszka są dobre warunki. Nie chciał się wyprowadzić choćby do swojej matki, ponieważ tam nie było wygodnej toalety. W rodzinie wszyscy się go bali i byli bezradni. Z tak brutalnym traktowaniem członka rodziny policjanci już dawno się nie spotkali. Mundurowym brakowało słów by opisać domowy horror seniorki, a łzy same cisnęły się do oczu.

informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

W związku z podejrzeniem stosowania przemocy psychicznej oraz fizycznej 34-latek został odizolowani od swojej babci i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania w jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu. Po nocy spędzonej w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie, mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut znęcania się nad seniorką. Zebrany materiał i wykonane czynności, pozwoliły policjantom oraz prokuratorowi wystąpić z wnioskiem do wymiaru sprawiedliwości o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego. We wtorek Sąd Rejonowy w Wyszkowie przychylił się do wniosku śledczych i orzekł, że najbliższe 3 miesiące mieszkaniec pow. wyszkowskiego spędzi za kratami aresztu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Więcej o: Wyszków, policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×