eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Wódka poniżej 10 złotych. Biskup Bronakowski: "To szeroko zakrojona akcja rozpijania społeczeństwa!" [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. YT/Radio Maryjafot. YT/Radio Maryja
REKLAMA

W ostatnim czasie w popularnych sieciach dyskontów pojawiła się rywalizacja na ceny wódki. Cena alkoholu spadła naprawdę nisko, a eksperci i zwolennicy trzeźwości biją na alarm. "To szeroko zakrojona akcja rozpijania społeczeństwa" - mówił w Radiu Maryja biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski.

- Nietrzeźwość jest społeczną klęską, zaporą uniemożliwiającą rozwój i blokadą wszelkiej pomyślności - powiedział w programie "Myśląc Ojczyzna" w Radiu Maryja biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski, znany z duszpasterstwa trzeźwości.

Biskup przypomniał, że według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, jeden punkt sprzedaży alkoholu powinien przypadać na około 1-1,5 tys. mieszkańców, a w Polsce przypada na około 250 osób. "Za tę dramatyczną sytuację odpowiadają władze państwowe i samorządowe" - dodał.

Wódka poniżej 10 złotych. Rywalizacja popularnych sklepów

W ostatnim czasie dwa duże dyskonty spożywcze zaczęły rywalizować na ceny wódki. W jednym z nich pół litra wódki kosztowało nawet 9,99 zł; w innym - jak donoszą media - pojawiły się cenówki nawet z ceną 8,99 zł. Eksperci zwracają uwagę, że tego typu promocja jest skrajnie szkodliwa, szczególnie dla osób mających problem z uzależnieniem od alkoholu. Temat poruszył też biskup.

- Szczególnie bulwersująca sprawa ostatniego czasu w naszej ojczyźnie to konkurowanie niektórych popularnych dyskontów promocjami na wódkę. Tak znaczne obniżanie ceny alkoholu stanowi wielkie zagrożenie dla społeczeństwa dotkniętymi problemami alkoholowymi - powiedział bp Bronakowski, dodając:

To szeroko zakrojona akcja rozpijania społeczeństwa! Akcja prowadząca do jego degeneracji.

Biskup zachęcał do tego, by nie dawać się wciągnąć w tego typu promocje.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×