eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Poszukiwany nagrywał vloga. Ostrołęcka prokuratura o informacjach... z Kambodży [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
REKLAMA

"Po publikacji wizerunku do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce wpływały informacje o pobycie podejrzanego na terenie Kambodży" - dowiadujemy się w ostrołęckiej prokuraturze. Wracamy do sprawy Wojciecha Bednarskiego, poszukiwanego listem gończym. Potwierdzają się informacje, które przekazywali nam Polacy, którzy zdemaskowali podejrzanego o seksualne wykorzystanie małoletniego.

Ostatniego dnia stycznia mocy postanowienia prokuratora Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, wydanego po wniosku eOstroleka.pl, ujawniliśmy dane i wizerunek poszukiwanego listem gończym Wojciecha Mariana Bednarskiego, podejrzanego o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec małoletniego poniżej lat 15 w czerwcu 2022 r. na obozie dla dzieci w pow. wyszkowskim, na którym był kierowcą. Wcześniej również był karany za przestępstwa seksualne przeciwko małoletnim.

Wystarczyły... trzy kwadranse

Już 45 minut po publikacji internauci zdemaskowali podejrzanego. Wszystko dlatego, że prowadził on... vloga podróżniczego w internecie. Okazało się, że jest w Kambodży, a miejscowi Polacy, gdy tylko się o tym dowiedzieli, powiadomili policję, ambasadę i prokuraturę.

- Po publikacji wizerunku do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce wpływały informacje o pobycie podejrzanego na terenie Kambodży. Prokuratura podjęła wszelkie możliwe czynności mające na celu zatrzymanie Wojciecha Mariana Bednarskiego - poinformowała nas prokurator Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Niestety, mężczyzna wciąż jest poszukiwany: Polacy z Kambodży twierdzą, że zatrzymała go kambodżańska policja, lecz list gończy nie obowiązuje na terenie tego azjatyckiego kraju, a nie znaleziono pretekstu do tego, by go zatrzymać. Wojciech Bednarski został więc zwolniony. Spać spokojnie jednak nie może - Polacy w Azji rozsyłali sobie jego wizerunek i niewykluczone, że to tylko kwestia czasu, gdy wpadnie w ręce odpowiednich służb. Oby tym razem skutecznie.

Przypominamy: Wojciech Marian Bednarski wciąż poszukiwany listem gończym

Poszukiwany listem gończym jest:

  • WOJCIECH MARIAN BEDNARSKI, syn Mariana i Anny z domu Proniewicz. Urodzony 12 stycznia 1959 roku w Warszawie. Mężczyzna, obywatelstwo polskie, ostatnio zamieszkały w Warszawie.

Kwalifikacja prawna czynu: art. 200 § 1 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k. Poszukiwany /-a/ w sprawie: 3004-1.Ds.40.2023 Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

zdjecie

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×