eOstroleka.pl
Polska,

Wojewoda Kozłowski do sądu za zamknięcie stadionu Legii?

REKLAMA
zdjecie 1524
zdjecie 1524
Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski (fot. arch. eOstroleka.pl)Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski (fot. arch. eOstroleka.pl)
REKLAMA
zdjecie 1524
Dziennik „Rzeczpospolita” dotarł do decyzji wojewodów o zamknięciu na jeden mecz stadionów czterech klubów: Legii Warszawa, Lecha Poznań, Widzewa Łódź i Śląska Wrocław.

Uzasadnienia decyzji są bardzo ogólne - podaje „Rz”. Wskazują jedynie, że kibice naruszali porządek, a często nie mówią nic o tym, jakiej drużyny byli to kibice, podczas jakiego meczu i na jakim stadionie do tego naruszenia doszło.

Na przykład Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, napisał, że przed meczem Legii z Polonią Warszawa kibice... rozbujali wagon metra.

Prawnik poproszony przez „Rz” o komentarz mówi wprost, że takie słabe uzasadnienia mogą świadczyć o tym, iż decyzje o zamknięciu stadionów były wydawane z politycznego polecenia.

Kluby odwołały się od decyzji wojewodów do ministra spraw wewnętrznych, a jeżeli ten odrzuci odwołanie, prawdopodobnie sprawy trafią do sądów.

Cztery kluby ekstraklasy oszacowały swoje straty na ponad 2 mln zł. Straty samej Legii Warszawa to około 900 tys. zł.

[źródło: Rzeczpospolita]
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×