zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
2019-03-26T18:54:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wojewoda krytycznie o prezydencie Kuliku. "Żadna współpraca, tylko dyktat" [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
14
6
124

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera gościł dziś  w Ostrołęce, gdzie spotkał się z mediami. Mówiono m.in. o tzw. "nowej piątce PiS" (z tej okazji pojawił się też specjalny bus), ale wojewoda wysłuchał także uwag Arkadiusza Czartoryskiego dotyczących pracy prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. Sam również podzielił się refleksjami o współpracy z samorządowcami.

Choć spotkanie dotyczyło nowej piątki PiS i do Ostrołęki przyjechał wojewoda mazowiecki, to podczas śniadania prasowego mówiono nie tylko o propozycjach rządu. Padło także pytanie: jak układa się współpraca z prezydentem Ostrołęki? I okazało się, że się... nie układa.

- Po kilku sprawach mogę oceniać, że nie jest to idealna współpraca. Z poprzednikiem świetnie się rozumieliśmy, miałem poczucie, że prezydent o każdą rzecz dba. Z obecnym nie było spotkania, ani żadnego kontaktu. To oczywiście nie jest jakiś zarzut, to jest pana prezydenta wybór. Nie każdy musi się z wojewodą spotykać, ale wydaje mi się, że włodarze dużych miast mają pewnego rodzaju interes, żeby się skomunikować i załatwiać sprawy istotne dla samorządowców - mówił Zdzisław Sipiera.

Odnośnie komunikacji miał on jeszcze coś do dodania.

- Kultura polityczna czy społeczna wymaga komunikacji. "Mój poprzednik zrobił to, ja się z tym nie zgadzam, mam inne pomysły". To ja przynajmniej wiem, o co chodzi. A teraz co? Przyjdzie w końcu do mnie albo pismo prześle i powie "ja tak chcę". A ja powiem - "a ja tak nie chcę". I kto jest winny? Oczywiście wojewoda. Ja się tego nie boję, ja mam swoje lata i doświadczenie i ja nic nie muszę, tylko muszę przestrzegać prawa. To robię, bo 3 lata funkcję pełnię i nie mam wyroków sądowych - stwierdził.

Wojewoda mazowiecki odniósł się w szczególności do jednej decyzji Łukasza Kulika. Chodzi o wypowiedzenie umowy użyczenia budynku po dawnej komendzie miejskiej policji. Miało tam powstać hospicjum prowadzone przez Caritas. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

- Kwestia bardzo negatywna to nieruchomość, którą na prośbę poprzedniego pana prezydenta wyraziłem zgodę na funkcjonowanie hospicjum. W tej chwili słyszę, że jest umowa rozwiązana i będą inne propozycje, ale te propozycje muszą być uzgodnione z wojewodą, a ja nie mam żadnego kontaktu. Jak się najpierw informuje media, albo najpierw rozwiązuje umowę, to znaczy, że to nie jest żadna współpraca tylko dyktat w stylu "ja mam władzę i mogę wszystko". Pracujemy w Polsce, na polskim prawie, każdego obowiązują te same zasady - dodał.

Poseł Arkadiusz Czartoryski podczas śniadania prasowego zdał wojewodzie mazowieckiemu sprawozdanie z działań władz miasta, m.in. dotyczących wypowiedzenia umowy najmu lokalu Towarzystwu Przyjaciół Ostrołęki czy wypowiedzeniu umowy użyczenia budynku pod szkołę dla stowarzyszenia "Rodzina Polska". Mówił też o konfliktach z wykonawcami inwestycji drogowych, co ma prowadzić do paraliżu w inwestycjach drogowych czy zwolnieniach w Wydziale Inwestycji Miejskich w ratuszu.

Zobacz zapis naszej transmisji na żywo ze spotkania:

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×