2015-09-27T17:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wojewoda pyta: Ilu uchodźców przyjmie Ostrołęka?

REKLAMA
Do Ostrołęki nie trafią żadni uchodźcy (fot. eOstroleka.pl)Do Ostrołęki nie trafią żadni uchodźcy (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zwrócił się do prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego z zapytaniem o liczbę obiektów, które mogłyby służyć jako ośrodki dla uchodźców masowo napływających w ostatnich dniach do krajów europejskich. Urząd Miasta nie pozostawił wątpliwości - w naszym mieście nie ma możliwości zakwaterowania cudzoziemców na proponowanych zasadach.

Przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego nadesłali do Ostrołęki listę wymogów, jakie miałyby spełniać ośrodki przyjmujące cudzoziemców. Lista jest długa i zawiera m.in. ogrodzenie terenu ośrodka wraz z zamykaną bramą wjazdową, pomieszczenia mieszkalne oraz kuchenne wraz z wyposażeniem, oddzielne pomieszczenia na punkt medyczny dla lekarza i pielęgniarki, pomieszczenie na pralnię/suszarnię, kuchnia ze stołówką lub w przypadku korzystania z cateringu - miejsce na salę jadalną, zapewnienie ogrzewania od października do kwietnia - temperatura miałaby wynosić minimum 18 stopni oraz najważniejsze: ochrona 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

W odpowiedzi wojewoda Jacek Kozłowski mógł usłyszeć, że Ostrołęka nie ma możliwości przyjęcia uchodźców. Włodarze miasta informują, że nasze miasto nie posiada obiektów spełniających wyżej wymienionych kryteriów, nie ma również możliwości przystosowania jakiegokolwiek budynku do wymagań przyjęcia cudzoziemców. Pod odpowiedzią do Urzędu Wojewódzkiego osobiście podpisał się prezydent Janusz Kotowski.

Przypomnijmy, że w sobotni wieczór na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego odbyła się manifestacja "Ostrołęka przeciw imigrantom", organizowana przez Młodzież Wszechpolską. Uczestnicy wyrażali swoją dezaprobatę dla polityki polskiego rządu, który zdecydował się pomóc imigrantom z Afryki i Bliskiego Wschodu, udzielając im schronienia w naszym kraju. Docelowo do Polski trafić może nawet 7 tysięcy uchodźców. Żaden z nich nie znajdzie jednak swojego miejsca w Ostrołęce.

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×