2013-07-27T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wojewoda zaklina rzeczywistość: Telewizory muszą działać... ale nie działają

REKLAMA
fot. sxc.hu

„Dodatkowe pomiary przeprowadzone wczoraj przez spółkę Emitel oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej potwierdzają, że sygnał cyfrowy emitowany z nadajnika w Ławach posiada odpowiednią moc, by odbierać naziemną telewizję cyfrową” - tak twierdzi rzecznik wojewody. Nasze telewizory uważają jednak inaczej i sygnału dalej nie odbierają.

Kłopoty z naziemną telewizją cyfrową w Ostrołęce i okolicach pomimo twierdzenia urzędników jeszcze się nie skończyły. Od wtorku 23 lipca, czyli od momentu przeniesienia nadajnika z ulicy Kopernika do oddalonej od Ostrołęki o 4 km miejscowości Ławy, telewizory około 100 tysięcy mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, a przynajmniej spora ich część, nadal nie odbierają sygnału DVB-T.

Szumne zapowiedzi Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji dotyczące zmiany sygnału analogowego na cyfrowy mówiły o krystalicznym dźwięku i obrazie w jakości HD dostępnego w każdym miejscu Polski z prostej anteny dipolowej. Jak to zwykle przy reformach bywa – na zapowiedziach się skończyło. Inaczej jednak twierdzą urzędnicy, którzy w czwartek zaalarmowani m.in. naszymi nieustannymi telefonami przysłali do Ostrołęki techników mających sprawdzić jakość i poprawność sygnału DVB-T. Ci przyjechali, sprawdzili i powiedzieli, że wszystko jest w jak najlepszym porządku a jakość sygnału jest wręcz wyśmienita.

„Dodatkowe pomiary przeprowadzone wczoraj przez spółkę Emitel oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej potwierdzają, że sygnał cyfrowy emitowany z nadajnika w Ławach posiada odpowiednią moc, by odbierać naziemną telewizję cyfrową. Mieszkańcy Ostrołęki powinni skierować swoje anteny na Ławy. Zalecane są anteny zewnętrzne kierunkowe bez wzmacniacza” - taką oto optymistyczną wiadomość otrzymaliśmy od rzecznika prasowego wojewody mazowieckiego.

Natchnieni optymizmem postanowiliśmy spełnić wszystkie zawarte w wiadomości  wskazówki – kupiliśmy sugerowaną przez wojewodę antenę (koszt 39,00 zł), ustawiliśmy antenę na nadajnik na Ławach (koszt 10 metrów kabla, stelaża mocującego antenę – kolejne 50,00 zł) i przestroiliśmy na nowo telewizor. I sukces... Prawie – Sygnał się pojawił, jednak z zapowiadanych 22 kanałów mamy wyłącznie 8 a i te odbierane są w jakości nie pozwalającej na zrozumienie i zobaczenie czegokolwiek.

Inaczej twierdzą urzędnicy wojewody, według których sygnał nadawany jest prawidłowo i o właściwej jakości. Dodatkowo, żeby nie zostać posądzonym o to że nikt nic z problemem z naziemną telewizją cyfrową w Ostrołęce nie robi wojewoda wysłał do nas specjalną kontrolę o wynikach której informuje w dalszej części maila. Oto cytat: „Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie skontrolował w Ostrołęce 17 sklepów ze sprzętem RTV. Sprzedaż artykułów niezbędnych do odbierania naziemnej telewizji cyfrowej (telewizory z wbudowanym dekoderem, dekodery zewnętrzne oraz anteny) odbywa się w mieście prawidłowo”.

I zdaje się, że w tym miejscu wojewoda wyczerpał swoje zainteresowanie problemem w Ostrołęce. Telewizory działają. Koniec, kropka.

Gdyby nie działały wojewoda radzi na wszelki wypadek powiadomić UKE (które pomiary już wykonało na zlecenie wojewody i twierdzi, że wszystko jest ustawione idealnie). Problemy zgłosić można do delegatury UKE w Warszawie (22) 622 73 99 (w godzinach pracy urzędu). Nieprawidłowości sygnalizować należy też na bezpłatną infolinię 0 800 007 788 (do 26 lipca od godz. 8.00 do godz. 22.00, w kolejnych tygodniach w dni powszednie od 8.00 do 20.00). Dzwońmy zatem...

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3