eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wójt gminy Rzekuń włącza się do wyborczej gry? Ten raport nie pozostawia wątpliwości

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
REKLAMA

Wójt gminy Rzekuń Stanisław Godzina podsumowuje aktualny stan finansów, infrastruktury i działań samorządowych w gminie. Jak podkreśla, wiele rzeczy jest na duży plus, choć radni gminni twierdzą zupełnie inaczej. Wójt Godzina publikuje specjalny raport, w którym informuje o sukcesach.

- Kondycja finansów gminy jest dobra. Pozwala zapewnić wkład własny do pozyskiwanych środków ze źródeł zewnętrznych. Dzięki temu mogliśmy postawić na jej równomierny i zrównoważony rozwój we wszystkich aspektach działalności. Budujemy drogi gminne. Mając świadomość, że drogi powiatowe stanowią kręgosłup komunikacyjny naszej gminy, partycypowaliśmy ogromną kwotą tj. ok. 14 mln zł w przebudowę dróg powiatowych - wyjaśnia Stanisław Godzina.

Wójt gminy Rzekuń zachwala także pozostałe aspekty funkcjonowania gminy.

- Sieć wodociągowa została znacznie rozbudowana i zmodernizowana. Wybudowanie Stacji Uzdatniania Wody w Drwęczy i remont SUW w Rzekuniu zapewnia bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę dla mieszkańców. Sieć kanalizacyjną budujemy w zasadzie od podstaw. Nawet ta istniejąca wymagała przebudowy. Zmodernizowaliśmy i znacznie rozbudowaliśmy oświetlenie uliczne. Inwestujemy w bazę sportową poprzez budowę boisk przy szkołach i świetlicach. Nie zapominamy o pracy sportowej z dziećmi i młodzieżą. W tym zakresie wspieramy działalność klubów sportowych i szkół. W trosce o kondycję zdrowotną mieszkańców stawiamy siłownie napowietrzne i place zabaw. Ich dostępność stała się powszechna. Poprzez remonty podnieśliśmy estetykę i standard wyposażenia istniejących świetlic wiejskich. Zbudowaliśmy też nowe - podkreśla.

Jak zaznacza wójt Godzina, gmina Rzekuń jest też przyjazna rodzinom z dziećmi.

- W celu poprawy warunków życia rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie gminy wprowadziliśmy Kartę Dużej Rodziny. Natomiast dla wzmocnienia aktywności społecznej i poprawy jakości życia osób starszych trzeba podjąć inicjatywę wprowadzenia Karty Seniora. Rozbudowaliśmy budynek Przedszkola Samorządowego w Rzekuniu. Nauczaniem przedszkolnym objęliśmy od 2011r. wszystkie dzieci od 3 roku życia. Wprowadziliśmy język angielski do nauczania przedszkolnego oraz dodatkową godzinę matematyki w gimnazjach, by umożliwić dzieciom i młodzieży lepszy start. Widzimy też potrzebę zorganizowania żłobka. Podnieśliśmy standard dowozu uczniów do szkół poprzez zakup autokarów o wyższym standardzie - mówi.

Godzina stwierdza też, że gmina stawia na tradycję i pamięć o bohaterach.

- Wymieniliśmy przestarzałe samochody OSP. Doposażyliśmy druhów strażaków w niezbędny sprzęt techniczny i odzież ochronną. Znacznie wzrosła aktywność naszych mieszkańców poprzez reaktywację Kół Gospodyń Wiejskich oraz działalność skupioną wokół świetlic wiejskich i sołectw.  Wspieramy ich cenne inicjatywy.Nie zapominamy też o obowiązku oddawania hołdu bohaterom walczącym o niepodległość naszej Ojczyzny. Współorganizujemy coroczne obchody „W hołdzie Marynarzom i Ułanom poległym na Ziemi Rzekuńskiej w 1920 r”. Pamiętamy o bohaterze kpt. Aleksandrze Bednarczyku „Adamie”. Wspieramy Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów oraz inne przedsięwzięcia sportowe i społeczne - kończy.

Czy taki raport to element gry wyborczej? Z perspektywy bacznego obserwatora tak to wygląda, lecz w nadchodzących wyborach o fotel wójta gminy Rzekuń ma ochotę powalczyć kilka wysoko notowanych osób, w tym radny Bartosz Podolak. Wybory Samorządowe 2018 w tej gminie zapowiadają się więc ciekawie. Tylko komu uwierzą mieszkańcy?

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×