eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wójt Kadzidła Dariusz Łukaszewski apeluje do ministra edukacji o odwołanie egzaminów ósmoklasisty

REKLAMA
zdjecie 9327
zdjecie 9327
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W liście otwartym skierowanym do ministra edukacji Dariusza Piontkowksiego, wójt gminy Kadziło, Dariusz Łukaszewski apeluje o odwołanie egzaminów ósmoklasisty, które mają odbyć się już za nieco ponad tydzień.

W ubiegłym tygodniu na terenie gminy Kadzidło wykryto pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Chorobę potwierdzono u rocznego dziecka. Wójt zdecydował o wstrzymaniu ponownego uruchomienia gminnych placówek, o czym informowaliśmy już na łamach naszego serwisu.

Dziś – pierwszego dnia egzaminów maturalnych – kadzidlański włodarz opublikował na internetowej stronie Urzędu Gminy lost otwarty skierowany do ministra edukacji, Dariusza Piontkowskiego, w którym apeluje o odwołanie egzaminów ósmoklasisty, które odbędą się w dniach od 16 do 18 czerwca.

Zdaniem wójta egzaminy, które mają być podsumowaniem wiedzy zdobytej w okresie nauki w szkole podstawowej, będą niepotrzebnym ryzykiem w dobie pandemii koronawirusa. Mogą też być zbyt dużym wyzwaniem dla uczniów, którzy przez ostatnie miesiące realizowali naukę w systemie zdalnym.

Dyrektorzy i nauczyciele doskonale znają swoich uczniów. Spędzili z nimi kilka szkolnych lat. Doskonale rozpoznali umiejętności, słabsze i mocniejsze strony, predyspozycje zawodowe. Oceny półroczne pozostają wiarygodnym zapisem starań, pracy, wytrwałości i zamierzeń uczniowskiej świadomości. Doświadczenie nauczycieli wystarcza, aby mądrze przeanalizować ten poprzedni semestr, i dokonać sprawiedliwej końcoworocznej oceny.

Szanowny Panie Ministrze, od wielu tygodni trwa zdalne nauczanie. Nauczyciele stanęli na wysokości zadania, które zostało podjęte przez większość uczniów, także zatroskanych rodziców. (…) Stanięcie na wysokości zadanie nie oznacza najwyższej efektywności procesu edukacyjnego. To zwyczajnie niemożliwe. Warto pokusić się w tej sytuacji na podjęcie niestandardowej procedury przyjmowania uczniów do szkół średnich. (...)

- czytamy w liście otwartym wójta Łukaszewskiego.

Poniżej publikujemy pełną treść listu otwartego wójta Dariusza Łukaszewskiego do szefa resortu edukacji – Dariusza Piontkowskiego:

zdjecie


Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×