2014-10-02T08:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wolontariusze MIS gotowi do kolejnej zbiórki żywności [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2911
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W najbliższy weekend w hipermarkecie Tesco odbędzie się ogólnopolska zbiórka żywności organizowana pod hasłem „Podziel się posiłkiem”. Wolontariusze stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne są już gotowi do akcji i z niecierpliwością czekają na jej inaugurację.

W Ostrołęce za organizację akcji i koordynację działań wolontariuszy odpowiada stowarzyszenie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne. Wolontariusze MIS, jak zawsze pełni zapału do pomocy otrzymali już przydział zadań podczas spotkania organizacyjnego w Parku Wodnym Aquarium. Wzięło w nim udział kilkanaście młodych osób. To właśnie oni będą w najbliższy weekend dyżurować przy specjalnie oznaczonych koszach, do których wrzucać będzie można produkty żywnościowe.

- Wprawdzie do akcji „Podziel się posiłkiem” przystępujemy w tym roku po raz pierwszy, jednakże doświadczenie zarówno nasze, jak i naszych wolontariuszy zdobyte podczas kilku ostatnich edycji Świątecznej Zbiórki Żywności napawa optymizmem i daje pewność co do sukcesu przedsięwzięcia. Przypomnę, że dotychczas za sprawą właśnie wolontariuszy z naszego stowarzyszenia udało się zebrać kilkadziesiąt ton żywności, która przed świętami Bożego Narodzenia trafiła do najbardziej potrzebujących rodzin z Ostrołęki – powiedziała nam Eliza Klimaszewska, koordynator ostrołęckiej akcji „Podziel się posiłkiem”.

Przypomnijmy, 3 i 4 października w godz od 8.00 do 20.00 w ramach organizowanej po raz pierwszy w Ostrołęce akcji „Podziel się posiłkiem”, klienci sklepu Tesco znajdującym się w Galerii Bursztynowej, będą mieli możliwość przekazania zakupionej żywności do specjalnie oznakowanych koszy.

Informacje o najbardziej potrzebnych produktach klienci otrzymają na ulotkach rozdawanych przez wolontariuszy. Zebrane produkty trafią do magazynu, gdzie zostaną zważone i posegregowane. Następnie żywność zostanie przekazana organizacjom i instytucjom w naszym mieście, na co dzień zajmujących się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.

Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się Posiłkiem” to najpopularniejsza forma pomocy niedożywionym dzieciom, prowadzona w ramach Programu Podziel się Posiłkiem. Ma ona na celu zebranie jak największej ilości produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci w całej Polsce.

Organizatorem Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem są Banki Żywności, a partnerem Danone. Przez piątek i sobotę pracownicy 31 Banków Żywności na terenie całego kraju z pomocą ponad 30 000 wolontariuszy będą informować o najbardziej potrzebnych produktach, a także odbierać żywność od klientów w sklepach.

Akcję wspiera Urząd Miasta Ostrołęki.

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×