eOstroleka.pl
Polska,

Wotum nieufności wobec Tuska. Gliński kandydatem PiS na premiera

REKLAMA
zdjecie 9752
Profesor Piotr Gliński fot. mypis.plProfesor Piotr Gliński fot. mypis.pl
REKLAMA

PiS złożyło wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Kandydatem na Premiera jest prof. Piotr Gliński.

- Kandydatem na premiera jest ponownie prof. Piotr Gliński. To wniosek składany w szczególnej sytuacji – premier uzyskał wczoraj wotum zaufania, ale jesteśmy głęboko przekonani, że to nasz obowiązek moralny i polityczny. Nie może być tak, że ta sprawa wielkiej afery została zbyta przez jedno głosowanie i 10-minutową dyskusję dla klubu. Musi być poważna dyskusja każdego posła w tej sprawie – odwołujemy się do odpowiedzialności i moralności – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS dodał, że popieranie rządu, który został opisany poprzez te taśmy prawdy jest czymś, nad czym każdy powinien się zastanowić i czymś, co powinno prowadzić do odpowiedzialności przynajmniej przed wyborcami.

Prezes Kaczyński poinformował również, że złożony zostanie wniosek o postawienie przed Trybunał Stanu prezesa Belki. - To, co powiedział i uczynił, kwalifikuje się do tego rodzaju odpowiedzialności – ocenił Szef PiS.

Jarosław Kaczyński zapowiedział złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Donalda Tuska.

- Niezależnie od wykrętów, jakie słyszymy, wiedział o aferze Amber Gold. Po pierwsze – nie wykonał swojego obowiązku prawnego poprzez zawiadomienie organów ścigania, a po drugie – nie powiadomił obywateli
— ocenił.

Źródło: mypis.pl
REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×