eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wracamy do interwencji Czytelnika w sprawie psa z Przytuł Starych [SPROSTOWANIE]

REKLAMA
zdjecie 1024
zdjecie 1024
REKLAMA

Właściciel psa z miejscowości Przytuły Stare, w sprawie którego o interwencję prosiła nas jedna z Czytelniczek, wniósł o sprostowanie zawartych w artykule informacji. Stan zdrowia opisanego psa zweryfikował weterynarz.

Na początku lutego, po sygnale od naszej Czytelniczki podjęliśmy interwencję w sprawie psa, który  hodowanego na jednej z nieruchomości w miejscowości Przytuły Stare (gmina Rzekuń). Jak informowała nas Czytelniczka, zwierzę miało być przetrzymywane w fatalnych warunkach. Tak w w wiadomości, którą otrzymaliśmy warunki i miejsce, w którym trzymany jest pies opisywała Czytelniczka

Ma on co prawda budę, ale nie jest karmiony, wokół znajduje się pełno odchodów. Nie ma śladów, aby ktokolwiek się nim opiekował. (…) Pies to społeczne zwierzę, a pozostawianie go bez jedzenia i obecności człowieka na odludziu to straszne!

O interwencję w tej sprawie poprosiliśmy wójta gminy Rzekuń, a sprawę opisaliśmy na łamach naszego serwisu.

Interwencja Czytelnika: Koszmar w Przytułach Starych. Zagłodzony pies śpi na własnych odchodach! [ZDJĘCIA]

Z wnioskiem o sprostowanie informacji zawartych w treści artykułu (opartych na informacjach od Czytelniczki), zgłosił się do nas właściciel psa.

Jak wynika z dostarczonych nam informacji, 9 lutego, czyli już po publikacji artykułu, pies został poddany badaniu przez lekarza weterynarii, który nie stwierdził żadnych odstępstw od normy. Wyniki badań psa zostały nam udostępnione do wglądu, lecz właściciel nie wyraził zgody na ich publikację. Wobec właściciela psa nie zostało wszczęte żadne postępowanie karne.

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28 dk29  30
×