2020-07-17T14:55:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wracamy do tematu śmieci na placu zabaw przy osiedlu Bursztynowe [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 142
fot. Czytelnikfot. Czytelnik
REKLAMA
1
0
16

Kto i jak często sprząta teren parku i placu zabaw na osiedlu Bursztynowe? Temat ten poruszaliśmy w ubiegłym tygodniu. Wracamy do sprawy, poznaliśmy wyjaśnienia ratusza.

Przypomnijmy, mieszkańcy skarżyli się nam na fatalny stan parku i placu zabaw na osiedlu Bursztynowe. Jest to okolica bardzo chętnie wybierana przez rodziców najmłodszych mieszkańców naszego miasta jako miejsce, gdzie – jeszcze do niedawna – można było spokojnie i bezpiecznie spędzić wolne chwile ze swoimi pociechami. Radość z zabawy zaczęła psuć młodzież, która również wybiera to miejsce na wieczore spotkania, które często są suto zakrapiane przeróżnymi alkoholami.

Park jest w karygodnym stanie. Pomijając stan techniczny ogrodzeń, wiele zastrzeżeń mamy też do czystości tego miejsca. Pracownicy urzędu twierdzą, że park sprzątany jest co drugi dzień przez dwie panie. Jest to absolutne kłamstwo. W miejscu placu zabaw dla dzieci od miesięcy nie było nikogo kto pozamiatałby chociażby piach z chodników. Kosze pełne śmieci po wieczornych posiadówach młodzieży. Gdzie jest patrol policji? Komenda jest 20 metrów dalej, a czy chociażby raz ktoś wieczorem tamtędy przeszedł i sprawdził co robi młodzież? Skąd te puszki i butelki. Rano przychodzą małe dzieci i zastają taki syf. Kto i jak często sprząta ten park?

- informowała nas w ubiegłym tygodniu jedna z mieszkanek.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy w Biurze Prasowym Urzędu Miasta w Ostrołęce. Pytaliśmy m.in. o to, kto i jak często sprząta to miejsce. Po kilku dniach otrzymaliśmy odpowiedź. Oto ona:

Obecnie park na osiedlu Bursztynowym sprzątany codziennie rano (od poniedziałku do soboty).
- poinformował nas kierownik biura, Piotr Potulski, wyjaśniając jednocześnie, że jedynie w niedzielę park i plac nie jest sprzątany, jednak i to może się wkrótce zmienić i sprzątanie tego miejsca zostanie „rozszerzone” także o niedzielę.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2  3 dk4 dk5
dk6  7  8  9 dk10  11 dk12
dk13  14  15 dk16  17  18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×