2016-06-21T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wracamy do tematu wywozu śmieci z sortowni MPK przy Przemysłowej

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Otrzymaliśmy odpowiedź od spółki MPK zarządzającej sortownią śmieci przy ulicy Przemysłowej. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu zaalarmowano nas o wzmożonym ruchu ciężarówek wywożących śmieci z sortowni w nieznane miejsce.

Według relacji naszego Czytelnika, pierwsze ciężarówki pojawiły się pod bramą sortowni około godziny 3:00 nad ranem. Przez kilka kolejnych godzin na miejsce dojeżdżali kolejni kierowcy, a w pewnym momencie długi sznur ciężarówek sięgał już do okolic skrzyżowania z ulicą Ławską. Jak relacjonował wówczas Czytelnik, sytuacja wyglądała tak, jakby pracownicy sortowni chcieli bardzo szybko wywieźć śmieci z terenu zakładu. Udało nam się ustalić, że odpady wywożone były na inne wysypisko w województwie podlaskim.

Następnego dnia na teren sortowni weszli inspektorzy z urzędu marszałkowskiego. Zdaniem naszego Czytelnika, wzmożony ruch ciężarówek miał bezpośredni związek z prowadzoną kontrolą.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy spółkę MPK, zarządzającą sortownią przy Przemysłowej. Oto co nam odpisano. Odpowiedź publikujemy w całości, zachowując oryginalną pisownię.

„Wzmożony ruch pojazdów ciężarowych do i z naszego zakładu, który dało się zaobserwować w ostatnich dniach jest jedynie wynikiem nałożenia się realizacji przez Spółkę MPK Pure Home kilku kontraktów jednocześnie. Zapewniam, że taka sytuacja nie jest niczym nadzwyczajnym i występuje kilka razy w roku.

Ma to bezpośredni związek z podpisanymi przez MPK Pure Home umowami. Nasza firma zobligowana jest m.in. dostarczać paliwo alternatywne (RDF) do Cementowni, a także dowozić kompost, który następnie wykorzystany jest w  procesach rekultywacji składowisk.

Ponadto miesiąc czerwiec jest okresem, w którym odbywają się na terenie gmin liczne odbiory odpadów wielkogabarytowych. Nasza Spółka obecnie obsługuje około 45 samorządów tj. ponad pół miliona osób, co przekłada się na odbiór naprawdę znacznej ilości odpadów wielkogabarytowych. Okres letni, to czas, w którym budowy i remonty ruszają „pełną parą”, co również wiąże się z generowaniem znacznej ilości odpadów,  których odbiór obsługuje firma MPK Pure Home.

Należy wspomnieć, że przetwarzamy  odpady z kilku największych zakładów naszego regionu.

Dodatkowo do naszego zakładu dowożone są odpady przez inne firmy realizujące kontrakty gminne. Ze strumienia przetwarzanych odpadów, zgodnie z obowiązującymi przepisami odzyskiwane są surowce wtórne, które na bieżąco odbierane są przez recyklerów. Aby sprostać realizacji umów uruchomiliśmy w ostatnim okresie 3 zmiany, które mają zapewnić płynności funkcjonowania naszej firmy, jak i firm z którymi współpracujemy.”

O efektach kontroli prowadzonej w ostatnim czasie na terenie sortowni przy ulicy Przemysłowej poinformujemy na łamach naszego serwisu.

Do sprawy będziemy wracali.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń