2019-12-13T14:50:27+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wspólnie wyciągają „Pomocną Dłoń” do bezdomnych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
14
1
9

Trzeci rok z kolei policja, straż pożarna, Straż Miejska, MOPR, samorząd miasta i Grupa Ratownicza Nadzieja zwierają szyki w niesieniu pomocy osobom bezdomnym, których życie w okresie zimowym jest zagrożone bardziej niż zwykle. Wcześniejsze działania zaowocowały uratowaniem dwóch skrajnie wyziębionych osób, warto więc wznowić współpracę na kolejny rok.

W piątek, 13 grudnia w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce podpisano porozumienie, na mocy którego policja, straż pożarna, Straż Miejska, samorząd miasta, MOPR i GR Nadzieja podejmują współpracę polegającą na niesieniu pomocy osobom bezdomnym. W ramach porozumienia począwszy od dziś aż do wiosny, wspólne patrole składające się z pracowników i funkcjonariuszy będą patrolować i przeszukiwać miejsca, w których koczują osoby bezdomne.

Wspólne działania ratowników, policji i podmiotów samorządowych realizowane będą już po raz trzeci. O skuteczności akcji niech świadczą przytoczone przez koordynatorów statystyki.

- Najważniejszą informacją jest fakt, że od momentu podpisania porozumienia nikt nie zginął w wyniku wychłodzenia. Ponadto uratowano życie dwóm osobom – mówiła podczas spotkania sierżant Aneta Waracka, koordynator działań.

Pierwsze z opisanych przez funkcjonariuszkę zdarzeń miało miejsce na osiedlu Wojciechowice, gdzie patrol policjanta i strażaka uratował życie 46- letniemu mężczyźnie, który znajdował się w garażu. O powadze sytuacji świadczył fakt, że w momencie znalezienia bezdomnego, temperatura jego ciała wynosiła niecałe 33 stopnie Celsjusza.

Druga sytuację zagrażającą życiu odnotowano w pustostanie na ul. Jana Kazimierza, dzielnicowy przy temperaturze panującej na zewnątrz – 15 stopni,  znalazł 55 – latka, który po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej, został przewieziony do noclegowni przy ul. Kołobrzeskiej w Ostrołęce.

Bezpośrednio po podpisaniu porozumienia od razu przystąpiono do działania, w teren ruszyły kilkuosobowe patrole, które kontrolowały miejsca, w których osoby potrzebujące pomocy mogą się znajdować.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×