2016-11-09T13:23:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wycieczka do Mediolanu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce już drugi rok uczestniczy w międzynarodowym projekcie Erasmus+, którego główne hasło brzmi „My – młodzi europejscy przedsiębiorcy”. W ramach współpracy i wymiany doświadczeń grupa pięciu uczniów klas drugich i dwóch nauczycieli tej szkoły wyjechała do Mediolanu.

Uczniowie i nauczyciele z Litwy, Portugalii, Hiszpanii, Cypru i (oczywiście) Włoch gościli w szkole Regina Mundi, prywatnej placówce, w której uczą się dzieci od przedszkola po liceum profilowane. Głównym celem spotkania była praca w zespołach nad zadaniami podjętymi rok wcześniej. Młodzież zaprezentowała publicznie efekty swojej pracy - prototypy produktów, które będą udoskonalane w najbliższych miesiącach (finał w marcu 2017 w Portugalii). Uczennice przeprowadziły zajęcia warsztatowe dla uczniów gimnazjum w goszczącej je szkole. Zajęcia dotyczyły występów publicznych i sztuki pięknego mówienia.

Poza pracą w zespołach nad rozwiązywaniem głównych wyzwań projektu młodzież uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów, zaproszonych do włoskiej szkoły. Celem zajęć było podniesienie kompetencji uczniów w dziedzinie komunikacji, rozwiązań dla osób niewidomych oraz wprowadzania nowego  produktu na rynek. Znalazł się także czas na zwiedzanie pięknego miasta i okolic. Pierwszego dnia pobytu grupa z przewodnikiem poznała nowoczesną część miasta, następnego było zwiedzanie średniowiecznej osady Castell’arguato, położonej kilkadziesiąt kilometrów od Mediolanu. Ostatniego dnia, czyli w piątek grupa odwiedziła miejscowe Muzeum Nauki i Technologii. Wszystkie zwiedzane obiekty były fascynujące, jednak wyjątkowe wrażenia pozostawi na długo wizyta w ośrodku dla uchodźców „Naga Her” i rozmowa z osobami prowadzącymi tę placówkę. Spotkanie zaplanowano, ponieważ jednym z wyzwań, nad którym pracują uczniowie w ramach projektu, jest zmiana nastawienia Europejczyków do problemu uchodźców.

Pobyt we Włoszech był pracowity i intensywny, jednak znalazł się czas na indywidualne zwiedzanie miasta i delektowanie się miejscowymi specjałami. Bo czyż można wyjechać z Mediolanu, nie próbując włoskiej pizzy, ravioli czy szynki prosciutto lub nie delektując się kawą i prawdziwym włoskim tiramisu? Koniecznie też należy odwiedzić monolityczną, przepiękną Katedrę Duomo (najlepiej wejść też na dach) i pospacerować po placu przed Katedrą, aby poczuć niezwykłą atmosferę miasta, gdzie kłębi się tłum turystów z rożnych stron świata.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×